Through the Ages

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Through the Ages

Post Postao/la kockica »

Stvarno ne znam gdje otvoriti temu jer me zanima samo jedno pitanje. Gledam Philibert i vidim da je Through the Ages: A Story of Civilization dosta snižen (za 40 %) i sada je na 42 eura. Pretpostavljam da je to zato što dolazi novo izdanje, A New Story of Civilization, pa se riješavaju starijeg izdanja, ali novo već sada regularno (bez popusta) košta 48 eura.

Kako se desilo da novo izdanje košta toliko manje od stare verzije (gledam staru cijenu bez popusta)?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la sadistiko »

Možda jer su plastične komponente, a i pričaju da su nove karte nešto lošije kvalitete od stare verzije
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Through the Ages

Post Postao/la Killa »

sadistiko je napisao/la:Možda jer su plastične komponente, a i pričaju da su nove karte nešto lošije kvalitete od stare verzije
A i CGE je sad izdavac igre.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la marge »

meni ovo "staro" izdanje koje imam [Through the Ages: A Story of Civilization (English third edition)] izgleda i više nego solidno u grafičkom dijelu, igrače ploče pa i same karte su dosta kvalitetne, markeri su drveni i taman nekak stane sve na stol za vrijeme igranja..
stoga ne kuzim bas zakaj je toliko negativnih komentara bilo tu na forumu vezano uz to "starije" izdanje..
novo izdanje nisam imal prilike vidjeti uzivo no po slikama s neta ustvari dosta slicno izgledaju karte samo su sarenije i s jarkijim bojama, a glavna ploca je sad veca i u vise dijelova kaj mi se manje dopada nego kad je bila u jednom, a za novo izdanje izgleda treba imati vise prostora na stolu..
jedino kaj me zanima iz novog izdanja su promjene nekih pravila i sitne izmjene nekih karata..
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Through the Ages

Post Postao/la Killa »

marge je napisao/la:meni ovo "staro" izdanje koje imam [Through the Ages: A Story of Civilization (English third edition)] izgleda i više nego solidno u grafičkom dijelu, igrače ploče pa i same karte su dosta kvalitetne, markeri su drveni i taman nekak stane sve na stol za vrijeme igranja..
stoga ne kuzim bas zakaj je toliko negativnih komentara bilo tu na forumu vezano uz to "starije" izdanje..
novo izdanje nisam imal prilike vidjeti uzivo no po slikama s neta ustvari dosta slicno izgledaju karte samo su sarenije i s jarkijim bojama, a glavna ploca je sad veca i u vise dijelova kaj mi se manje dopada nego kad je bila u jednom, a za novo izdanje izgleda treba imati vise prostora na stolu..
jedino kaj me zanima iz novog izdanja su promjene nekih pravila i sitne izmjene nekih karata..
Prošlo izdanje je kvalitetnije napravljeno (kvalitetnije karte, deblji karton), ali poanta novog izdanja je u promjeni pravila koja traže i taj dodatni komadić kartona. Nove karte su ljepše, ali to te prođe nakon prve partije. Kod ove igre je najvažniji grafički dizajn.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la marge »

a da li ta promjena pravila toliko poboljšava igru da bi trebalo kupiti novo izdanje, a riješiti se ovog starog? jer s grafičkim izgledom verzije koju imam sam zadovoljan..
da li je moguće staru verziju odigrati koristeći nova pravila?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la kockica »

Killa je napisao/la: Kod ove igre je najvažniji grafički dizajn.
Bolestan sam pa sporo kopcam, no kad kazes da je najvazniji dizajn, za koje izdanje smatras da zadovoljava taj kriterij?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam bio u nekim pregovorima s par BGG usera da ćemo napraviti konverzijski kit, ali nažalost nikad ništa od toga.
Ja isto ne bi mijenjao igru samo radi promjena pravila, ja bi rađe ovu svoju doradio da radi s novim pravilima jer mi se čini (nisam još probao) da nova pravila ispravljaju neke probleme koji se javljaju kod ratovanja.
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Through the Ages

Post Postao/la Killa »

kockica je napisao/la:
Killa je napisao/la: Kod ove igre je najvažniji grafički dizajn.
Bolestan sam pa sporo kopcam, no kad kazes da je najvazniji dizajn, za koje izdanje smatras da zadovoljava taj kriterij?
Obje!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post:
kockica
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la Shich »

Kad već nitko drugi ne komentira, morat ću ja. :) Novi Through the Ages je već sad na 5. mjestu na BGG-u, sa samo 2100 glasova. Izgleda da će nam uskoro TS pasti na treće mjesto. Nisam toliko hrabar predvidjeti da kako će prestići i Pandemic Legacy budući da je isti puno prilagođeniji općoj boardgame populaciji.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”