Worion game

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la Satarash »

Neka dečki probaju, ne treba im išta zamjerati.
Uostalom, na greškama se uči.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la kockica »

Toćčno, ali zašto ne učiti na tuđim greškama (i iskustvima)?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la sadistiko »

upravo tako
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la mado »

Mislim da možda svi mi krivo gledamo na ovu igru. Mislim da može uspjeti ovakva kakva je trenutno jedino ako ciljaju na mass market, a ne na hobby games market. Pod uvjetom da ima prihvatljivu prodajnu cijenu, apsolutno mogu zamisliti da je uspješno kickstartana potaknuta marketingom po hrvatskim medijima o uspješnoj hrvatskoj ratnoj igri. Također bi im prodaja mogla biti dobra (u Hrvatskoj), ako ju budu prodavali na mass marketu zajedno s Monopolyjima, Rizicima i sl. Znate ono ide baka, otac, rođak u imalo veći market i tamo kupi Volim Hrvatsku za cijelu obitelj, Upoznajmo Jadran za ženu i njezine frendice, a Worion za svog sina/unuka/nećaka.
Avatar
Ron_Swanson
Reactions:
Postovi: 142
Pridružen/a: 09 ruj 2015, 16:27
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 91 put
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la Ron_Swanson »

sve to stoji, ali dode prosjecni hrvatski tata/djed (sa svojom prosjecnom placom/mirovinom) kupit svome sinu/unuku worion u interspar, jel eto mali vec ima rizik a cuo je da je ovo jos bolja i veca igra i silno si ju zeli za bozic/rodendan! I tako nas protagonist usece u ducan, i stoji pred policom i pita se stoje bogu skrivio kad ta vrazija igra kosta cetvrtinu njegove place!
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la mado »

A možda uspiju postići prihvatljivu cijenu. Rizik, Axis % Allies i druge igre imaju stotine minijatura pa koštaju 300-500kn. A Worion nema minijature nego praktički plastične standije koji bi trebali biti jeftiniji od minijatura, bar mi se tako čini.

A opet su se s druge strane ograničili na točno 4 igrača što mi je neshvatljivo.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la kockica »

Ali je smiješno što je ova tema otkako je pokrenuta prije dva dana nakupila respektabilan broj postova kao da raspravljamo o igri u top 10 na bgg-u. :lol:
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Worion game

Post Postao/la Stips »

To je zapravo divination device.
Avatar
Ron_Swanson
Reactions:
Postovi: 142
Pridružen/a: 09 ruj 2015, 16:27
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 91 put
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la Ron_Swanson »

mado je napisao/la:A možda uspiju postići prihvatljivu cijenu. Rizik, Axis % Allies i druge igre imaju stotine minijatura pa koštaju 300-500kn. A Worion nema minijature nego praktički plastične standije koji bi trebali biti jeftiniji od minijatura, bar mi se tako čini.

A opet su se s druge strane ograničili na točno 4 igrača što mi je neshvatljivo.
Ne, oni ciljaju na prave minijature, ovo sto se vidio na youtube videu su sami iskemijali, vec na infogameru su imali drugacije minijature.

Problem je sto njima nista drugo ne dolazi u obzir. Pitao sam ih zasto ne naprave dvije verzije igre, standardnu gdje ce svu plastiku zamjenit sa kartonskim tokenima (ko u svakom wargameu) i delux, koja dolazi sa pravim plasticnim minjaturama. Sa time bi stvorili igru puno prihvatljivije cjene koju bi onda mozda jedan tata/djed mogli kupit. Odgovor je: Ne, to onda vise nije to.

Rizik i ostale igre se proizvode u ogromnim kolicinama i zato im je cjena takva kakva je. Sto vise plastike narucujes iz kine od jednom, to je cijena niza. Za njih ce cijena bit mozda i do 3 puta vislja, a mozda i jos veca, jer ne znam o kojim se ciframa tocno radi.

I zadnje ta kutija je ogromna, al stvarno ogromna, unutra je tolko toga. Da presjeces TI 3 po pola, stao bi u tu kutiju skupa sa rizikom i axis & allies.

No dosta vise sa moje strane, stvarno smo vec nadrobili tu. Zelim momcima svu srecu kad krene kickstarter, ko sto i zelim svim hrvatskim dizajnerima. Nitko nebi bio sretniji od mene kad bi za 5 do 10 godina imali situaciju ko u francuskoj, sa pregrst dizajnera koji redovito izbacuju nove igre i istovremeno zajedno suraduju na raznim igrama. I sam bi volio bit dio te grupe dizajnera.

Skeptican sam ko i svi tu da ciljaju na krivu grupu i to bi im se moglo odbit o glavu i postat fijasko. No jos stignu doradit stvari i nek im je sa srecom i da bar probili sve stretch goalove :thumbs
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Worion game

Post Postao/la Satarash »

kockica je napisao/la:Toćčno, ali zašto ne učiti na tuđim greškama (i iskustvima)?
Kolega Gordan je već odgovorio na to pitanje: "zbog mentaliteta dalmatinskog čovika". :lol:

P.S.: Bez uvrede ikome, znam o čemu pričam, žena mi je dalmatinka. :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
Gordan
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”