Viticulture

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Ovaj vikend smo odigravali Viticulture EE udvoje i možemo samo reći da nam je igra vrlo simpatična. Dugo sam se skanjivao oko kupnje te igre, em cijena, em su je masovno pljuvali da je broken udvoje, ali uvjerili smo se da jako lijepo podržava takvu igru. Preporuke sa ove teme, Sadistikovi izvještaji sa njegovih seansi i Valsimov zadnji izvještaj iz Petrinje su mi prelomili odluku o nabavi ove igre.

Ne znamo kakva je izvorna verzija, ali u ovoj verziji su komponente dodane iz Tuscanyja tako dobro integrirane da nismo ni primjetili kako je riječ o dodatnim manjim ekspanzijama. Zaključak je da je ova igra vrijedan dodatak našoj kolekciji i da će nam dobro poslužiti kao ulaznica za neke ljude koje mislimo odvesti u ralje društvenih igara. Svi spominjete famoznu Tuscany ploču, i moram priznati da smo zaintrigirani kakav je jer nam je i ovako igra dosta dobra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Valsimsadistiko
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Valsim »

Nabavili ste Viticulture, very very nice :thumbs .

Da baš je fenomenalna igra. Doduše mi smo igrali u troje, no baš mi je drago čuti da je igra super i u dvoje, budući da najčešće igramo Slavica i ja, onda je to dosta bitni faktor.

Eh jednog dana ćemo ju i mi dodati na listu igara koje posjedujemo, nadam se što prije :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la sadistiko »

Onda kockice, ako ne prije zaletite se do Petrinje u 5. mjesecu kada će biti ponovo DDI u Petrinji pa vam prezentiramo Tuscany! ;-)
slika
Yield
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 13 sij 2013, 14:59
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Yield »

Ja sam odigrao preko 20 partija u dvoje i nism imao velikih problema i prituzbi. Jedini problem sa igrom je bio sa visitor kartama koje u prvoj verziji nisu izbalansirane i odredivale su pobjednika po principu tko izvuce bolje karte.

Nova ploca i ekspanzije sa novim kartama ispravile su te stvari i meni osobno definitivno jedna od najboljih igara koju sam igrao...jos nam je ostalo jedno 5 ekspanzija za idru koje nism ni isprobali :)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Yield, moram priznati da nisam primjetio neki strašan disbalans sa karticama, ali da postoji sreća oko izvlačenja boljih kartica koje mogu donijeti prevagu, postoji, no to mi nije toliki problem, pa recimo kada to usporedim sa Raceom (usporedba je za Valsima :) ) i tu postoji sreća da se katkad desi kako se nekome jednostavno potrefe kartice i onda nezaustavljivo juriša na pobjedu, no tome se može doskočiti drugim strategijama. Također u ovoj igri osim toga još postoji i manjak mjesta na kojim možeš postaviti svoje radnike, pa su česte blokade i krvave bitke za svako mjesto.

Sviđa mi se kod ove igre što je potrebno planiranje, ali dopuštena je fleksibilnost, a i neke greške se mogu donekle nadoknaditi dalje. Kada s ovom igrom usporedim Tzolkin, našu omiljenu igru, tamo te greška košta pobjede i može se nadoknaditi samo ako drugi igrač isto napravi grešku.

Moram spomenuti za 2 player varijantu kako neke visitor kartice nemaju tako dobar efekt kao u više igrača, no svejedno se mogu koristiti u ovoj varijanti radi čupanja boda za pobjedu.

Sad, da li se isplati kupiti igru, teško mi je reći. Skupa je, definitivno, ali kvaliteta same igre je stvarno dobra. I još ako se ide na Tuscany ekspanziju koja je i skuplja od osnovne igre, pa si zbrojite... Realno, mogu se naći i jeftinije WP igre koje mogu biti dobre.

Probali smo sa Lords of Waterdeep, žena ga je popljuvala jer je preapstraktna ( s tim se mogu složiti, tamo nema ni postotak osjećaja teme kao u Viticulture) i već nakon prve igre sam je prodao. Da ne kažem kako se komponente ne mogu ni usporediti sa Viticulture.

Zatim smo posudili Stone of Age, lijepa igra, ali za naš ukus prejednostavna, provališ jednu strategiju i guraš je stalno. Igra je dobra je kao ulaznica za početnike, ali brzo je se zasitiš.. Možda ću je jednom i nabaviti, ali samo zbog djece.

Onda je došao Tzolkin, nama super igra, imamo preko 20-ak partija od Božića, ali vrlo zahtjevna, i treba visoka koncentracija. Zato sam i išao na Viticulture, s jedne strane jer je to WP igra kao i Tzolkin, ali to je jedini zajednički nazivnik, i manje je zahtjevna a može poslužiti kao ulaznica za početnike, a sa ekspanzijom, kako primjećujem postaje zahtjevnija, ono, meni super! Već sam napisao, želim manju, ali probranu kolekciju, po mogućnosti da se jedna igra u kombinaciji sa ekspanzijama može pretvoriti u različita igraća iskustva.

I vrlo sam zadovoljan sa Viticulture, nije mi žao što sam mjesecima štedio i sudržavao se od drugih igara da bih nabavio ovu. Toliko sam zadovoljan da ću ići odmah u nabavu "More visitors" ekspanzije, a Tuscany ploča kad dođe.

Saditisko, ja se nadam da ću jednom posjetiti Petrinju, i zbgo tebe i zbog Tuccanyja :D , no to je trenutno u mom slučaju tek želja. Ali žena mi se obećala da ćemo se ovaj put riješiti našeg najmanjeg djeteta za 30.04. (jesam dbro zapamtio datum?), i ako naša veća djeca budu zabavljena nekim drugim igrama, rado ćemo isprobati Tuscany :)
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Shich »

Prvi print Viticulturea je imao neke OP karte koje su naknadno balansirali. Ova verzija nema tih problema. ;)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Ma da, shvatio sam ja to :), samo se eto pitam koliko su to bile nebalansirane kartice ako se desilo da me u zadnjoj partiji ove nove verzije u nedjelju navečer tako dobro išlo sa karticama, da sam ostavio preko 10 bodova ženu iza sebe, pa sam otišao spavati tek kada je moja žena već zaspala. Doduše, potrefilo se da ju je tada šorao pms :)

Ali poznavajući je, znam da, kada se za vikend vratim u zagreb, čekat će me revanš :zamisljen
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la sadistiko »

Eh Kockice, ništa od mog Tuscany-a za 30.4. jer ne dolazim na taj DDI. Prijatelj mi se ženi pa ništa od mene. A u Petrinju si dobro došao!
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Za one koji imaju Viticulture Essential a koje interesira i Tuscany, možda će ih zainteresirato newsletter koji sam primio:
Stonemaier Ala Carte

For the first time, we've decided to sell individual elements of some of our games. These elements were previously reserved for replacement parts, but we have enough to spare, and we've improved our methods for shipping small items that don't have SKUs or barcodes.

My co-founder, Alan, recently visited our warehouse to pick out a bunch of different items for this ala carte sale. He even discovered a few surprises in the process. Among these are some of our most-requested items, like Tuscany coins and Tuscany extended boards.

All of these items are in very limited quantities--once we sell out, they're gone for good unless we decide to reprint them. Here's the link! ( https://shop.trycelery.com/page/474ecdd ... 5d10c4bcd5 )

We are currently pricing out a "Tuscany Essential Edition" that would hypothetically include the extended board, special worker meeples, and structure cards, so you could wait for 6-10 months if you want all those things together. However, it will only include 14 special worker meeples instead of the full 66 meeples that come in the ala carte version of the special workers expansion.
Ja osobno ću se strpiti.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Odgovori

Natrag na “Društvene igre”