Viticulture

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Bolindus »

A neki jos cekaju neki scan extended boarda :zvizdi
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Je, ali uzmi u obzir da ta ploča zahtijeva neke drvene žetone, barem se tako mutno prisjećam. To bi mogli potvrditi oni koji imaju Tuscany. Naravno, možeš imati sken i neke zamjene, ali kako me je osnovna igra oduševila, bez imalo razmišljanja ću ovo kupiti čim izađe krajem godine. Mislim, kupio sam i nove visitor kartice. :zvizdi
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la sadistiko »

Ajoj, Bolinduse zašto me nisi podsjetio???
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Otišli žena i ja u moj rodni grad, i tamo smo jednom nagovorili brata i njegovu curu, ajde da ih naučimo Viticulture. Inače oboje totalni početnici u društvenim igrama. Prva partija je bila brutalna, žena i ja smo se odveli do kraja bodovne linije, žena pobijedila za dva boda ispred mene, a brat i njegova cura ostali ispod 5 bodova. Previše su kombinirali sa karticama posjetitelja, i spouštali se u minuse, a zanemarili ostale segmente igre. No dobro, bilo je toliko opcija koje su trebali naučiti, i stvarno je problem sve to svladati. Plus primjetio sam da totalni početnici nemaju onu intuiciju koja se razvije kod ipak iskusnijih igrača koji čak i ako zaigraju novu igru, brže poslože stvari u glavi.

Dan kasnije me zove buaz, "ajde pripremi igru, cijelu noć sam nešto dumao i smislio sam odličnu strategiju". I tako pripremio ja igru, došli biraz i njegova cura, i opet smo igrali učetvoro. Sada mi se i žena bacila u ludu kombinatoriku sa karticama posjetitelja dok sam ja kao i prvi put strpljivo ispunjavao narudžbe ali ovaj put sam pobijedio sa 7-8 bodova razlike od žene. Bratova cura malo popravila, i imala je preko 10 bodova, dok je moj buraz, veliki strateg, ostao sa još manje bodova nego dan prije.

I eto ovaj vikend smo žena i ja ponovo otišli u Rijeku, pa hajde, hoćemo jednu partiju? Može, naravno. U igru smo dodali i nove kartice posjetitelja od nove mini ekspanzije. Također smo ovaj put počeli partiju tako da smo svakome dali po dvije mamas i papas kartice, pa smo kombinirali s kjima ćemo početi igru. Kako je ovo bila napeta igra.

Moj brat pijetlića stavi na liniju koja mu daje bod čime je automatski dosegao cilj sa 20 bodova te je time navijestio zadnju rundu igre. Krenula su zatim takva nadmetanja i čupanja za svaki mogući bod u igri, pa nam se zadnja runda totalno otegla. Na kraju je bio poredak, buraz i moja žena na 25 bodova, ja na 24, a bratova cura na 20. S obzirom na izjednačenje, na kraju je pobjedu odnijela moja žena za jednu liru :zamisljen

Ja sam ispunio najviše narudžbi, čak sam bio dobar dio vremena u vodstvu i to za 7-8 bodova, ali slabo su me išle kartice posjetitelja. Bratova cura se pak zeznula jer je krivo protumačila narudžbu pa je radila pogrešna vina, šteta jer inače bi vrlo vjerojatno i ona došla u izjednačenje za prvo mjesto ako ne čak i pobijedila. Moj brat je dosta dobro čupao bodove, ali u zadnjoj rundi je bezveze odigrao jednog radnika, i da ga je makar stavio da negdje bere lire, postigao bi pobjedu, ali tada se nije znalo kako se riješavaju izjednačenja. To smo saznali tek na ženinu zadnjem potezu kada je već postigla izjednačenje, pa je stavila radnika na mjesto koje mu daje 1 liru. Ali ženu je ponajviše spasilo što je imala super karticu jednog ljetnog posjetitelja koji je davao bod svaki put kada bi obrala grožđe sa svog polja na koje je stavila tu karticu.

Uglavnom, ženi i meni osobno se Viticulture od jedne simpatične igre prometnuo u vraški dobru zabavu. Kako sam već napisao, funkcionira to udvoje, ali debelo rastura u više igrača. Ne planiramo više igrati udvoje (da ne bismo stekli nepoštenu prednost pred burazom i njegovom curom, hehe) jer to je kao da imaš nabrijani auto i voziš ga, ne baš u drugoj, ali ono u trećoj brzini na otvorenom autoputu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 4):
sadistikomiljenkoblacxthe_priest
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Bolindus »

sadistiko je napisao/la:Ajoj, Bolinduse zašto me nisi podsjetio???
Ma nije zurba, rekao si kad ces imat vremena, kad se sjetis odpiratiziraj :P :) :thumbs
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

http://www.philibertnet.com/en/stonemai ... 89745.html

Jedva čekam jesen kada se može regularno nabaviti :hepihepi

Moram priznati da su me na kraju ova essential izdanja (plus ekspanzija koja uključuje kartice posjetitelja) došla relativno povoljnije nego da sam išao u nabavu starijih izdanja.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Samo da spomenem kako sam se iznenadio što sam sad primjetio na Philibertu da je Tuscany Essetial već out of stock premda je još uvijek na preorderu :shock: Bogme, drago mi je da mi je Miljenko već "preorderao" :D
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Antomon »

Frend je nabavio Tuscany Essential Edition i oduševljeni smo ekspanzijom. Aspekt koji mi se osobno najviše svidio je mogućnost "prodavanja" vina za bodove izvan Fill order mjesta, pobjedio sam bez da sam ispunio ijedan order i zahvaljujući većini u dvije provincije.

Imao sam 2 structurea; prvi koji mi omogućuje da radim šampanjce za 1 crveni i 1 bijeli grozd te kada svaki put radim harvest sa jednog ili više polja mogu napraviti 1 wine token, što mi je omogućilo da svaki turn radim po jedan šampanjac kojeg sam "prodavao" za 4 boda. Svejedno pobjedio sam samo za 2 boda razlike, prvi bliži igrač je ispunio dosta ordera i izgubio jedino jer smo ga izgurali sa dijela mape sa area controlom.

Nemamo prigovor na niti jedan modul; novi turn order track je bolji i pruža bolje izbore nego prijašanji, kontrola nad provincijama je sama po sebi igra u igri i ključna je za pobjedu, nismo uspijeli vidjeti puno structure karata ali mi se čini jako zabavne i pružaju dodatne opcije izgradnje enginea, specijalni radnici su odlično zamišljeni i dodatno obogaćuju igru, dižu ponovnu igrivost podosta.

Ponavljam još jednom, oduševljeni :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 2):
kockicaBojan1983
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Baš sam danas od miljenka pokupio tuscany esential, i jedva čekam :)

EDIT
Inače, sve lijepo stane u originalnu kutiju od viticulture esssential, svaka stvar na svom mjestu, računajući i Moor Visitors.

Inače, još jedna zanimljivost:

https://boardgamegeek.com/thread/168256 ... tuscany-ee

Možda se i upustim u to kada sam već completionist.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Bojan1983
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Pitanja vezana za velikog radnika

1. Kad su sva akcijska mjesta popunjena, i postavlja se velikog radnika, moze li on uzeti bonus koji daje okupirano akcijsko mjesto?

2. Kad je jedan igrac uzeo akcijsko mjesto koje daje bonus, da li sljedeci igrac, ako igra velikog radnika, ga stavlja na preostala nepopunjena mjesta, ili isto moze koristiti bonus kao da je stavio vimog radnika na to zauzeto mjesto?
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”