Viticulture

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Antomon »

Meni je objašnjeno da grande worker ne dobiva bonus akcijskog mjesta, osim ako baš sa njime staneš na to mjesto (iskoristio si ga kao običnog radnika).

Edit: provjerio pravila, potvrđujem gore izrečeno
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Bojan1983 »

1. Kad su sva akcijska mjesta popunjena, i postavlja se velikog radnika, moze li on uzeti bonus koji daje okupirano akcijsko mjesto?

2. Kad je jedan igrac uzeo akcijsko mjesto koje daje bonus, da li sljedeci igrac, ako igra velikog radnika, ga stavlja na preostala nepopunjena mjesta, ili isto moze koristiti bonus kao da je stavio vimog radnika na to zauzeto mjesto?
1. Ne
2. ide na slobodno, nepopunjeno mjesto

Velikog radnika koristis isto kao malog, znaci mozes stat na slobodno mjesto, ako na tom mjestu ima bonusa dobijes i bonus...

njegov "special ability" je da u situacijama kad su sva polja zauzeta, svejedno mozes uzet tu akciju (stavis velikog radnika "kraj" ostalih radnika) i nemas pravo na nikakav bonus.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Kako volim biti u pravu :-) Hvala, pol ure smo raspravljali i citali pravila.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Žena i ja smo (napokon) odigrali Tuscany ploču, i iz kuta igranja udvoje prezadovoljni smo.U usporedbi sa pločom iz bazne igre ima više zanimljivih puteva do pobjede, pogotovo prodaja vina iz podruma za bodove što nam se pokazalo vrlo korisnim ako nas ne idu kartice narudžbi. Sama igra sa ovom pločom nam postaje dinamičnija.

Proširenjem na sva godišnja doba igra još više jača na temi, a dopalo nam se i drugačije određivanje redoslijeda igranja, kao i uzimanje pripadajućih bonusa po godišnjim dobima. Ono što nam se najviše dopalo, je što su napokon i na neka prva akcijska polja uključeni određeni bonusi kod korištenja tih akcija. To nam je jako nedostajalo u igri udvoje kod osnovne igraće ploče jer su se bonusi kod određenih akcija mogli odigravati samo kod većeg broja igrača u igri. Što se tiče karte regije, zasad ju odigravamo po preporuci dizajnera, bez bodovanja na kraju, ali probat ćemo jednom i sa bodovanjem.

Malo smo se gombali sa različitim tumačenjem korištenja velikog radnika za uzimanje bonusa kod akcija (što se može vidjeti kod par postova prije), ali izuzev toga jako smo uživali. Zbog ove ploče Viticulture nam se popeo visoko na vrh igara koje ćemo često igrati. Još nismo koristili ostale module iz ekspanzije, ali vrlo skoro ćemo, a tada razmišljam da napišem neku recenziju jer ova dobra igra to zaslužuje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
Bojan1983sadistikoValsim
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Antomon »

Definitvno probajte sa bodovanjem regija na kraju, kada smo mi igrali u troje to je skoro pa uvijek odlučivalo o pobjedniku.
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la Bojan1983 »

to sto je kockica spomenuo je varijanta za 2 igraca koju predlaze autor igre i nakon nekoliko 1v1 partija vidim zasto... na kraju ispadne da oba igraca stalno (bar pri kraju) koriste akciju postavljanja/pomicanja zvjezdica i na kraju budu nerjeseno a zbog tog nadmetanja izgubi se fokus sa ostatka igre koji je puno zanimljiviji...

u vise igraca nadmetanje u "regijama" je puno napetije i defitinivno preporucam bodovanje kako je zamisljeno u pravilima
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Tako je bojane, mi smo bili istog osjecaja dok smo igrali. Ali opet, cak i bez bodovanja na kraju, akcije utjecaja su nam bile korisne tijekom igre. Ipak pokusat cemo jednom cisto za probu.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Bojan1983
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Konačno su in stock Arboriculture&Formaggio, pa mi je ta ekspanzija, zajedno sa Visitor from the Rhine Valley trenutno na putu. Zasad su mi sve dosadašnje ekspanzije dobre, ali žena i ja ih igramo odvojeno, malo mi žena gubi fokus kada je previše toga na stolu :D
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture

Post Postao/la kockica »

Stigle mi dotične ekspanzije sa boargameexttras.

Primjedbe na
Arboriculture &Formaggio:
kućice su kao odgovarajuće boje figurama iz VEE, ali su sjajne, dok su figure iz VEE mat. Bode u oči.
sami playmatovi su tanki, ali to mene osobno ne smeta jer će mi tako sve stati u 1 kutiju

Visitor from the Rhine Valley
To nisu kartice koje se mijenjaju sa visitor karticama iz VEE i Moor Visitors, već ih zamjenjuju, ali imam taj deja vu kao da su koristili iste slike tih posjetitelja, moram još provjeriti. Opet ne smeta me i razumijem ekonomsku logiku, ali možda bude nekoga zasmetalo.

Šgto se tiče same igrivosti, tek treba testirati, ali eto, Terraforming Mars je još uvijek neprikosnoveni broj 1 pa će to potrajati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Papaver
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”