The Castles of Burgundy

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

The Castles of Burgundy

Post Postao/la kockica »

Zanimaju me dojmovi o ovoj igri koja mi je na radaru, i vidim da ima visoke ocjene na bgg-u, te da je dobra za 2 igrača. S druge strane nalazim kritike da je tematski suh, te predugo traje. szbunjen
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la marge »

meni je Bora Bora od istog autora (Feld) fenomenalna, a odlična je i u 2 igrača te sam i ja potaknut ocjenama na bgg uzeo i i The Castles of Burgundy no kad smo ga krenuli igrat nekak nam se nije dopal otprve i sad stoji na polici i čeka neku drugu šansu..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la kockica »

sad si me potaknuo da istražim Bora Bora. No što te zapravo zasmetalo u ovoj igri.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la sadistiko »

Mani osobno je previše apstraktna.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
kockica
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la Killa »

Igra je zakon za dva igrača, pogotovo za parove. Nije konfrotacijska, pravila su jednostavna, jeftina je, ne traje dugo, pogotovo kad odigraš par partija.
Ima ogroman "replayability" jer ima puno mapa (one koje ne dobiješ sa igrom imaš na BGG-u i mogu se isprintati - ja sam si isprintao sve što nije došlo sa igrom). Ja sam odigrao 50-tak partija, od toga preko 40 samo sa suprugom i nije mi ni malo dosadila.
Bora Bora je isto izvrsna, (20 tak puta igrao sa dva igrača, 10 tak sa tri i četiri),ali je ipak bolja sa 3-4 igrača, setup u Burgenu je takav da je igra izvrsno balansirana za koliko god igrača.
Računaj da je Burgen malo miroljubiviji, kraće traje i na duge staze malo bolji za dva igrača.
Koju god uzmeš nećeš pogriješiti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post (ukupno 3):
Shichstokakockica
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la marge »

eto meni je Bora Bora zakon i to baš u dva igrača, a The Castles of Burgundy mi je nekak mekši, jednostavniji, dosadniji i zato valjda nije prošel prvi test, no vidim da mu moramo dati opet šansu tak da ostavljam mogućnost da se dojam popravi..
ista mi je neka paralela recimo i kod Agricola vs. Caverna gdje je Agricola onak baš taman izbalansirana i moraš imat neku strategiju i dobro se potrudit da ostvariš ciljeve, a kod Caverne je nekak sve dostupnije, lakše i samim time meni ni Caverna nije sjela otprve..
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la kockica »

Priznajem da mi nije ništa jasnije u glavi, pa izgleda da ću morati prvo isprobati igru prije nego je kupim, možda na nekom od sljedećih DDI :)
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la marge »

ma najbolje da kupiš pa isprobaš sam, igra nije skupa i to joj je plus..
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la kockica »

A gle, nije preskupa , vidim da je na philibertu oko 30 eura, što je podnošljivo, ali opet ne želim kupovati igre koje će mi stajati na polici, a taj novac sam mogao uštedjeti za nešto drugo. Ograničen budžet, ograničen prostor za spremanje igara, te ograničeno vrijeme za igranje :) zato moram biti siguran da će se to igrati.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3554
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1538 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la Shich »

kockica je napisao/la:Priznajem da mi nije ništa jasnije u glavi, pa izgleda da ću morati prvo isprobati igru prije nego je kupim, možda na nekom od sljedećih DDI :)
Probat ćemo mi nabaviti za igraonicu budući da je odlična igra, visoko na bgg-u sa pristupačnom cijenom. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
kockica
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”