Napoleon

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
ninomili005
Reactions:
Postovi: 55
Pridružen/a: 10 stu 2013, 21:07
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 101 put
Kontakt:

Napoleon

Post Postao/la ninomili005 »

Ovako dragi prijatelji, ovih dana bi trebalo u moju kolekciju da upadne novi war game. Posto sam svoju kolekciju sa WWII igrama do kraja ispunio, doslo je na red da se malo siri Napoleonov period. Inace iz te ere vec imam 2 igre ( Napoleon in Europe i Age of Napoleon) a sad bi hteo da dodam jos jedanu. E ovde mi treba vasa pomoc. Posle dugog pretrazivanja ove 2 igre su mi zelja:
1. Napoleon Waterloo Campaign (4th edition- columbia games)
2. Battles of Napoleon (nexus/ffg izdanje)

Iskreno u prvom momentu mi je za oko pao NWC zbog izuztnog grafickog dizajna. Radi se o block igri, koja je light war, ali poprilicno duboka u smislu taktiziranja i dubine koliko igrac ulaganjima moze da napreduje. Problem oko ove igre je sto se jako tesko nalazi (barem 4. edicija, koja me realno jedina i interesuje) pa sam uz tesku muku nasao jednu na zalihama koju mogu narucit iz Engleske za 82e. Od columbia games sam vec igrao Hammer of the Scots koji mi je bio odlican, a skoro dodao u kolekciju i Julius Caesar (od naseg prijatelja Stoke sa foruma, pozdrav legendo!). Tako da mi je mehanizam same igre poprilicno poznat. Svidja mi se i to sto je igra laka za nauciti (pravila od 8 strana) i kratko traje ali kazem zbog toga batem koliko sam citao ne gubi na dubini. Odusevljen prelaskom blokova iz politicke mape na bojno polje- jako inovativno, pogotovo ako se uzme u obzir postavljanje teren blokova.

I kad sam vec mislio, da sam odlucio onda pronadjem na bggju Battles of Napoleon: the eagle and the lion. Radi se o miniature tactical war igri koja ima 200 miniatura. Same figure su prekrasne i stvarno ne izgledaju ni malo jeftino (francuske plave te britanske crvene- ali moraju obavezno da se oboje sto je naravno dodatan trosak). Nisam iskreno ljubitelj miniatures war igara ( u kolekciji imam samo Tide of Iron sa svim ekspanzijama), ali ova mi izgleda jako jako posebno. Neverovatno mi se svidja ideja po kojoj tvoj CC(combat commandet) mora da salje svoje komande UGC (Unit group commander) koje ponekada ne stignu na vreme ili stignu pogresne. Sama kompleksnost je po meni mid war game (pravila od nekih 40 stranica) a gamplay je negde 3h. Sama frka oko te igre je zbog 2 stvari. Problem broj 1 je miss print 14 karata ( karte su ok, ali ako uvedes jedan optional rules onda moraju karte da se isprave- posto je igra out of print a nexus games je nestao, postoji samo pdf file na ffg forumu po kom moraju karte da se izrade. Hvala bogu ima to ko da mi uradi). A problem broj 2 je totalni nedostatak bilokakvog supporta, pa je tako nedostatak FAQ-ja te buducih ekspanzija realnost te igre (Opet nesto se pominje vec 2 godine, da bi Ares games trebao igru da ozivi i izbaci prvu ekspanziju sa Pruskom vojskom).

Znaci zamolio bi vas dragi prijatelji, da mi javite ako bilo sta znate oko ove dve igre. Ili da mi savetujete neku igru koja je light-mid level koja cak nemora da bude Napoleonova era ali da nije - WWI-WWII period.

Hvala vam na svemu te unapred hvala za svu pomoc.
Nino
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”