Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Pitanja vezana uz društvene igre
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la smurfORnot »

Da kažem moja iskustva nakon odigrana 2 mjeseca. Jako sam se izolirao po pitanju bilo kakvih spoilera ili saznanja vezanih za igru prije nabavke i igranja.
Rulebook smatramo loše napisanim. Znaci, nekome tko se prvi put susreo s tako necim(pandemic imamo i znamo ga igrati), bilo je u potpunosti nejasno da li dok citam rulebook trebam i ljepit naljepnice na mjesta koja su navedena, što sam napravio na par mjesta, pa smo skužili da baš i nemaju logike, pa skidaj...
Pa također, zašto nisu fascikli mogli bit organizirani da po redu ide raspored ljepljenja, nego malo malo prtljaj po njima i traži broj/slovo.
Onda ovaj deck iz kojeg se sve izvlaci, poceli igrat prvi mjesec, pa nismo skužili da ce se tu još nešto otvorit usred svega prtljanja, tak da smo malo fulali prvi mjesec i odigrali ga kao normalnu partiju pandemica.
Onda neke stvari što se ljepe i piše po njima, fino ti to zaljepiš, napišeš,i onda vidiš neki kombo, wow kak super. Da bi ga išao provjerit na netu i skužiš da to uopce nisi mogao napravit. Pa skidaj naljepnice, koje se onda nakon toga ne ljepe kak spada, briši što si napisao kemijskom naravno...
Uglavnom, gejm kao takav je dobar i cijeli legacy system je fora napravljen, ALI i cura i ja smatramo da je dosta loše objašnjeno u pravilima pola toga. Ispada da bi nakon što odigraš trebao opet kupit gejm i odigrat, jer ceš tek onda imat kompletno iskustvo, pošto ceš znati di,kako,kada, neceš radit greške po pitanju tih naljepnica itd. Cura je tijekom igranja vec popizdila oko tih grešaka što radiš jer nije baš najbolje obajšnjeno i prtljanja oko nekih stvari. Lagano zna frustrirat igra.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la mado »

Popularni šop je dobio Pandemic Legacy: http://www.365games.co.uk/strategy-boar ... ue-edition
53,99GBP ~480kn

Igraj.si ga prodaje po 56,90€ ~430kn.
http://www.igraj.si/druzabne-igre-pande ... h=pandemic
zli_pablo
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 06 vel 2015, 15:29
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 0

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la zli_pablo »

Jel postoji način da se ovo odigra bez da se uništi igra. Tj da ima mogućnost za replayability.

Vidio sam neke kitove na BGG za reset pa me zanima kako to funkcionira.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la mado »

Koliko sam čuo, ima načina, jednostavno ne uništavaš ništa niti trajno ne pišeš niti lijepiš na ploču, pa kasnije možeš ponovno igrati igru ili ju prodati. Nek opširnije komentira ekipa koja je igrala igru.
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Bojan1983 »

Nisam igro ali me tema jako zainteresirala pa sam procitao dosta topica o tome.
Ukratko, bilo kakav pokusaj da sacuvas igru unistava iskustvo igranja i nije toga vrijedno. Cak i autor tog "reseta" na bggu preporuca da se kod prvog igranja igra normalno... odnosno da se igra "unisti"...

Ipak, prije nego krenes u legacy avanturu, mozes koristiti igru da igras "osnovni" pandemic koliko god zelis... Isto tako, nakon sto odigras legacy opet mozes vratit igru u pocetno stanje za "osnovnu" igru...

Pandemic Legacy je zamisljen za grupu od cetvero zagrizenih pandemic igraca koji bi se trebali nalazit bar jednom tjedno u kontinuitetu dok se igra ne zavrsi. (ne zelis pocet s nekim ko ce odustat nakon 2-3 partije niti da se neko novi ukljuci na pola). Znaci, ako imas takvu ekipu ne razmisljaj previse, po ocjenama iskustvo ocito opravdava cijenu i nece ti bit zao sto je igra na kraju "unistena" jer je i to na neki nacin dio price...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post:
Killa
slika
zli_pablo
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 06 vel 2015, 15:29
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 0

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la zli_pablo »

Bojan1983 je napisao/la:Nisam igro ali me tema jako zainteresirala pa sam procitao dosta topica o tome.
Ukratko, bilo kakav pokusaj da sacuvas igru unistava iskustvo igranja i nije toga vrijedno. Cak i autor tog "reseta" na bggu preporuca da se kod prvog igranja igra normalno... odnosno da se igra "unisti"...

Ipak, prije nego krenes u legacy avanturu, mozes koristiti igru da igras "osnovni" pandemic koliko god zelis... Isto tako, nakon sto odigras legacy opet mozes vratit igru u pocetno stanje za "osnovnu" igru...

Pandemic Legacy je zamisljen za grupu od cetvero zagrizenih pandemic igraca koji bi se trebali nalazit bar jednom tjedno u kontinuitetu dok se igra ne zavrsi. (ne zelis pocet s nekim ko ce odustat nakon 2-3 partije niti da se neko novi ukljuci na pola). Znaci, ako imas takvu ekipu ne razmisljaj previse, po ocjenama iskustvo ocito opravdava cijenu i nece ti bit zao sto je igra na kraju "unistena" jer je i to na neki nacin dio price...
I ja sam malo istražio.

Ovaj postoje 2 restart packa. Ovaj koji ti spominješ je lošiji.
Ali oba mogu restartati igru bez ikakvih problema. Bitno je samo ne podrapati karte (odložiš ih sa strane i kao da si ih podrapao). Sve ostalo igraš normalno, nema nikakvih spoilera, ništa i kada završiš tek onda restart pack dolazi u priču i ne uništava ti iskustvo prvog igranja.

Nisam znao da se igra u biti može igrati kao normalni pandemic a legacy je poseban. Još jedan bonus da kupim igru pošto nemam pandemic, niti sam ga igrao samo me zainteresirao ovaj legacy sistem.
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Bojan1983 »

Ne samo da se moze nego je preporuceno u pravilima da u startu odigrate nekoliko normalnih pandemica ako niste upoznati s igrom.

A sama igra ukljucuje naljepnice koje se lijepe po ploci da promijene mapu, naljepnice koje se lijepe u pravila da promijenis pravila, kartice likova na koje se upisuju razne stvari, uglavnom puno stvari koje je tesko "resetirat"... I sve to je dio legacya, vi gradite igru...

Jos jednom, nisam igrao igru i nisam htio gledat detaljnije da si ne spoilam mogucnost da ikad odigram legacy ali nakon svega sto sam procitao moj dojam je da bi reset bio kao da pokusavas naslikat sliku bez da uprljas platno ili da potrosis boje...
slika
zli_pablo
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 06 vel 2015, 15:29
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 0

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la zli_pablo »

Bojan1983 je napisao/la:Ne samo da se moze nego je preporuceno u pravilima da u startu odigrate nekoliko normalnih pandemica ako niste upoznati s igrom.

A sama igra ukljucuje naljepnice koje se lijepe po ploci da promijene mapu, naljepnice koje se lijepe u pravila da promijenis pravila, kartice likova na koje se upisuju razne stvari, uglavnom puno stvari koje je tesko "resetirat"... I sve to je dio legacya, vi gradite igru...

Jos jednom, nisam igrao igru i nisam htio gledat detaljnije da si ne spoilam mogucnost da ikad odigram legacy ali nakon svega sto sam procitao moj dojam je da bi reset bio kao da pokusavas naslikat sliku bez da uprljas platno ili da potrosis boje...
Je

Naljepnice se daju vrlo lako skinuti.

Ali kao što si rekao nema nekog replay valuea. Kao da ideš opet gledati neki dobar film sa twistom.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Killa »

Ako voliš Pandemic, igra vrijedi svake lipe. Ako nećeš uništavati komponente, po meni nema smisla ni igrati. Jer baš to uništavanje komponenti daje dodatnu napetost. Ono, znaš da nema povratka. Nema onoga, drugi put ćemo na ovaj način.
Igru moraš igrati sa ljudima koje dobro znaš, jer u ovoj igri nema zajebancije. Svih 12-24 sesije su zapravo jedna igra.
Ja sam igrao sa ženom (svako po dvije role, kao što uvijek i igram Pandemic) 14 partija sve skupa. Prvu smo izgubili u 9. mjesecu (to je bio šok i nevjerica). Svako večer 15 dana (jednu smo išli vanka).
Nezaboravno. Napeto od druge epidemijske kartice prve partije do kraja. Par puta smo bili na rubu samo takve svađe.
Ova igra nama nije bila zabava, to je bilo korak iznad, nakon dobrog poteza je bilo to, tooooo, tooooo; a nakon uspješno odrađene misije je bilo ono - moran zapalit duvan i popit pivkana da mogu zaspati.
Komentar nakon igre je bio tipa - šta ćemo sutra igrat nakon ovoga?
Ali po meni ako ti ne leži obični Pandemic, radije nemoj igrati. I obvezno bar par partija regularnog Pandemica na hard težini da osjetiš kako te igra pleska.
zli_pablo
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 06 vel 2015, 15:29
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 0

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la zli_pablo »

Killa je napisao/la:Ako voliš Pandemic, igra vrijedi svake lipe. Ako nećeš uništavati komponente, po meni nema smisla ni igrati. Jer baš to uništavanje komponenti daje dodatnu napetost. Ono, znaš da nema povratka. Nema onoga, drugi put ćemo na ovaj način.
Igru moraš igrati sa ljudima koje dobro znaš, jer u ovoj igri nema zajebancije. Svih 12-24 sesije su zapravo jedna igra.
Ja sam igrao sa ženom (svako po dvije role, kao što uvijek i igram Pandemic) 14 partija sve skupa. Prvu smo izgubili u 9. mjesecu (to je bio šok i nevjerica). Svako večer 15 dana (jednu smo išli vanka).
Nezaboravno. Napeto od druge epidemijske kartice prve partije do kraja. Par puta smo bili na rubu samo takve svađe.
Ova igra nama nije bila zabava, to je bilo korak iznad, nakon dobrog poteza je bilo to, tooooo, tooooo; a nakon uspješno odrađene misije je bilo ono - moran zapalit duvan i popit pivkana da mogu zaspati.
Komentar nakon igre je bio tipa - šta ćemo sutra igrat nakon ovoga?
Ali po meni ako ti ne leži obični Pandemic, radije nemoj igrati. I obvezno bar par partija regularnog Pandemica na hard težini da osjetiš kako te igra pleska.
Naravno.

Nije meni toliko do očuvanja legacy igre, samo nisam u startu znao da na kraju možeš bez problema igrati normalnu partiju pandemica bez obzira koliko si stvari isoristio. Ja sam mislio da se sve uništi do kraja i to je to. Legacy ionako nema neki replay value ali pandemic mi se oduvijek sviđao i na užoj mi je listi. Ipak ću uzet legacy pa poslje drapat obični kada završim kampanju.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”