The Republic of Rome

Pitanja vezana uz društvene igre
amaltea
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 tra 2015, 11:03
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

The Republic of Rome

Post Postao/la amaltea »

Pozdrav svima :)

vjerujem da među članovima udruge ima zainteresiranih za igru "The Republic of Rome",

stoga prilažem link na dropbox - https://www.dropbox.com/sh/yrw9km5ikcqe ... f7wla?dl=0

gdje će te naći ispravke za ploču, karte kao i pravila - zahvaljujući trudu i naporima anonimnih igrača
(skinuto s interneta), ali i RoR rules by Sania gdje sam logično organizirala, na 15 stranica, korake i pravila po fazama i vjerujem da može poslužiti tijekom igranja te biti pomoć pri svladavanju igre.

Inspiraciju oko organizacije samih pravila dobila sam od anonimnih igrača koji su nesebično podijelili svoje koncepte, ali je verzija koju s vama dijelim moja i dajem je članovima udruge da ju koriste kako žele.

Moja iskustva s igrom su skromna, obzirom da igra dugo traje i nešto je teža za svladavanje, stoga postoji mogućnost pogrješaka, ali ću nastojati nadograđivati pravila kako budem napredovala kao igrač RoR-a.

Hvala ovotjednim igračima u prostoru "Carta magica" (abecedno): Mirko, Sandro, Siniša i Viktor koji su uložili vrijeme i trud da zajedno prođemo (1 turn) kroz igru i time mi pomogli da uvidim još neke pogrješke (na ploči, kartama...) te poboljšam pravila.

Obzirom da znam koliko je teško započeti s igranjem RoR-a, biti će mi zadovoljstvo da zainteresirane uvedem u igru negdje u zimskom razdoblju (11, 12 mj), pa mi se slobodno javite.

Za sva pitanja stojim na raspolaganju :)

Sania
Ovi su korisnici zahvalili autoru amaltea za post (ukupno 3):
grofburazVatanen
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la buraz »

Zakon: napisala si "pogrješaka"

:-D
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la stoka »

eh, ko djeca kad profesor tupi nešto pametno, a oni samo zapamte da je reka ANAListika...dobro, ne mogu reć da i ja nisam primijetija pogrješku, hehe...nego, u vezi igre, čini se dobra, al teško savladiva. vidim, igra se u periodu republike, od oktavijana do dioklecijana (otprilike), a senat je u glavnoj ulozi, zanimljivo, jer je tad moć senata u opadanju, i mnogi carevi su pokušavali smanjiti moć ove institucije smatrajući ih starim prdonjama...vidim po nekim slikama da neki eventi (ne znam može li ih se tako nazvati) sadržavaju događaje prije 27 prije krista, recimo punski ratovi, pa mi nije jasno kako je to uklopljeno?vidim, spominje frakcije, o kojima je točno riječ?
amaltea
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 tra 2015, 11:03
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la amaltea »

Pozdrav :),

Pokriveno razdoblje je od cca 1. Punskog rata do "ego tu mihi mi fili brute" :).
Svaki igrac kontrolira skupinu Senatora (Faction) te nastoji "nadmudriti" ostale igrace, ali istovremeno s njima usko suradjivati da Republika ne propadne.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la stoka »

aha, sad tek vidim da ovo šta san pročita od 27bc do 284ad vridi za ekspanziju, dakle, original je vjerojatno od 264bc do 27, do oktavijana...ugl, zvuči zanimljivo, co-op dio kao senatori protiv igrice, plus međusobna koljaža senatora za šta veću prevlast...
amaltea
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 tra 2015, 11:03
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la amaltea »

buraz je napisao/la:Zakon: napisala si "pogrješaka"

:-D
;)
amaltea
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 tra 2015, 11:03
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la amaltea »

stoka je napisao/la:aha, sad tek vidim da ovo šta san pročita od 27bc do 284ad vridi za ekspanziju, dakle, original je vjerojatno od 264bc do 27, do oktavijana...ugl, zvuči zanimljivo, co-op dio kao senatori protiv igrice, plus međusobna koljaža senatora za šta veću prevlast...
Nisam ni znala da postoji ekspanzija, tnx na info, kakti nije dovoljno kompleksna... kud jos i ekspanzija! :)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la stoka »

da, pogleda san letimično i vidija te godine, sad vidim da je to ekspanzija za doba carstva, a postoji i ekspanzija na temu kartaga, al koliko vidim ni jedna nije zaživila, tek po par rejtinga imaju, tako da sumnjam da ih je moguće nabavit, a i s obzirom na kompleksnost iriginala, ne virujem da ti je ni potrebno...
amaltea
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 tra 2015, 11:03
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la amaltea »

Ekspanzije - ni u ludilu :D, igra traje 15h, svaka era 5h... izazov je prvu eru odigrati.

Igra je zaista vrijedna truda, ali treba moci izdvojiti vremena....
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: The Republic of Rome

Post Postao/la Vatanen »

Evo ja se zahvalno javljam da me uputiš u igru kad je brejkaš - imam je već godinu dana, ali nikako ne nalazim vremena da joj se posvetim. Ponovit ću, naravno, Living Rules i Scotta Nicholsona prije našeg susreta, ali uvijek se lakše uči od živih ljudi :-)
Imaš Avalon Hillovo ili Valley Gamesovo izdanje?
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”