Mansions of Madeness

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Mansions of Madeness

Post Postao/la Noghri »

Daklem ovako, uskoro par ljudofa ide u USA i zagrijao sam se za gore navedenu igru.

Da li ju je netko igrao, koliki je replay value, isplati li se?

Tenkju! :)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la Valsim »

Posjedujem ju. Igra je odlična. Jako tematska i totalno zabavna, pogotovo kada je housekeeper full iskusan pa svako malo smišlja svakakve pakosti za istražitelje. Ako voliš Lovecraftova djela koja su poslužila kao uzor igri, obožavat ćeš ju. Pa čak i ako nisi fan uživat ćeš sigurno u jakoj temi, dobroj priči, rješavanju misterija i tamanjenju svakojakih čudovišta. Jedina zamjerka igri mi je što jedan od 5 igrača mora igrati housekeepera, što sam onda kao najiskusniji uvijek ja. Pa to može malo frustrirat jer ti ponekad dođe zaigrat i sa istražiteljima u timu sa svojim frendovima, a ne uvijek biti onaj gad koji će drugima zagorčavat život. U ekspanziji Into The Wild ima scenarij i opcija gdje svi igramo protiv igre. Tako da tu ekspanziju sigurno nabavljam. Što se tiče dugovječnosti igre teško mi je govoriti budući da ju nisam igrao više od desetak puta. Jedan scenarij smo ponovili tri puta i svaki put je ispao na totalno drukčiji način. Ako se tome pridodaju brojni službeni i fan made scenariji, rekao bih da igra ima poštenu reigrivost.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la JobotBobica »

OTOH, moja redovna grupa ju aktivno hejta. Lovecrafta ima u tragovima, vrlo sitnim tragovima. Bolje horor elemente ima Betrayal on the House... Housekeeper mehanika je, ne znam - meni je to aktivno loše jer da sam htio takovo iskustvo igrao bih neki RPG ili RPG one shot koji su u pravilu neusporedivo bolji (npr. The Mountain Witch ).
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la Noghri »

Meni se bas svida (ovako na gledanje gejmanja) sto je wannabe rpg, cisto zato sto inace za pravi rpg treba gomila vremena, a to nemam. Ovo mi se cini kao fora zamjena koja traje par sati.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la smi »

Problem je sto su scenariji, barem ovi sto dolaze sa base gameom, imho, pomalo lose slozeni.

Zamisli to ovako: Keeper i playeri se najtecu, cista utrka, tko brzi pobjedjuje. Samo je postoji jedan mali problem, keeper ima informaciju na koju stranu treba trcati, a playeri ne. Tako da obicno prvi prolaz nekog scenarija pripadne keeperu, osim ako ne popusta playerima (ili recimo niti keeper ne procita koji su ciljevi).
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la JobotBobica »

smi je napisao/la:Problem je sto su scenariji, barem ovi sto dolaze sa base gameom, imho, pomalo lose slozeni.

Zamisli to ovako: Keeper i playeri se najtecu, cista utrka, tko brzi pobjedjuje. Samo je postoji jedan mali problem, keeper ima informaciju na koju stranu treba trcati, a playeri ne. Tako da obicno prvi prolaz nekog scenarija pripadne keeperu, osim ako ne popusta playerima (ili recimo niti keeper ne procita koji su ciljevi).
Da ne spominjemo da postoji barem jedan scenarij koji igrači automatski izgube ako skrenu na krivu stranu.

Ako ste za RPG ali vam se ne da pripremati pogledaj one shotove, ako baš mora biti CoC evo: http://www.chaosium.com/beyond-the-moun ... dness-pdf/ poludite od zabave.

A ako baš želite MoM, ja znam tko prodaje kopiju u odličnom stanju.
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la Noghri »

Ajd probaj saznati koliko nofaca, pa si razmislim, imam jos par tjedana fore za razmisljanje ;-) Mogu ukljuciti Netrunner u trade :-D
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la Noghri »

Evo nakon sto sam odigrao prvu partiju MoM-a, (hvala Bobici na pomoci s kupnjom) mogu samo reci da me igra odusevila (i cijelu mogu gaming ekipu), je da je malo kompliciraniji setup i da duze traje, ali kad se covjek uvuce u atmosferu i pricu je odlicna, malo mraka i svijeca, malo kripi muzike, malo TTS-a da procita pricu... Totalno ZAKON!
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la Shich »

Idući tjedan izlazi 2. edicija koja korištenjem aplikacije uklanja potrebu za Keeperom. Uključen je i conversion kit za prvu ediciju. :)

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... #mom2edfaq
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Mansions of Madeness

Post Postao/la Noghri »

Moram priznati da zvuci odlicno, jos je bolje sto se onda moze dogovarati partija prve ili druge edicije.

Poprilicno sigurno kupujem :-)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”