WWII

Pitanja vezana uz društvene igre
Tuvix
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 16 svi 2015, 15:34
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 3 puta
Kontakt:

WWII

Post Postao/la Tuvix »

Pozdrav. Evo upravo sam napravio profil na ovome forumu, pa pozdravljam sve! :D
U društvu nas uvijek bude 5 ili 6, a nekako u zadnje vrijeme se pojavila ideja da odigramo neku društvenu igru sa temom drugog svjetskog rada. Da malo razjasnim. Nekako bi htjeli igrati rizik o Drugom svjetskom ratu. Axis and Allies nam se baš i ne dopada, ustvari ok je, ali recimo da tražimo nešto između Axis and Allies i Unconditional Surrender jer US je za samo tri igrača koliko vidim, pa je to problem. Sada nekako da igra ne bude previše komplicirana, to bi nekako bilo poželjno, ali koliko vidim brzo se pohvataju pravila.

Unaprijed se zahvaljujem. :)

PS: Nigdje ne mogu naći Ideology: The War of Ideas, pa ako netko zna gdje se može nabaviti po cijeni, normalnoj cijeni, jer na Amazonu je preskupa sada, bio bih jako zahvalan. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Tuvix za post:
Arty
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la Arty »

Welcome :-)

Ovdje ima onih koji su puno više u war gejmingu pa će ti bolje savjetovati, a glede gdje nabaviti - pa BoardGameGeek vidim da ima https://boardgamegeek.com/geekmarket/br ... ectid=8059

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru Arty za post:
Tuvix
So many games, so little time
Avatar
igor1970
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 06 stu 2011, 14:36
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 32 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la igor1970 »

Tuvix je napisao/la:U društvu nas uvijek bude 5 ili 6...Nekako bi htjeli igrati rizik o Drugom svjetskom ratu. Axis and Allies nam se baš i ne dopada, ustvari ok je, ali recimo da tražimo nešto između Axis and Allies i Unconditional Surrender...Sada nekako da igra ne bude previše komplicirana, to bi nekako bilo poželjno, ali koliko vidim brzo se pohvataju pravila.
Ovo vam je vjerojatno najbolji izbor: Quartermaster General
Tuvix
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 16 svi 2015, 15:34
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 3 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la Tuvix »

@Arty Puno hvala, nisam imao pojma da se to može. :)

@igor1970 Možda tražimo više nešto nalik na World in Flames. Koliko je težak Unconditional Surrender?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Tuvix za post:
Arty
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la Igor »

Unconditional Surrender oko 1,1kg
Wallet in Flames oko 1,4kg
Ovi su korisnici zahvalili autoru Igor za post:
Vatanen
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Tuvix
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 16 svi 2015, 15:34
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 3 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la Tuvix »

Možda sam krivo postavio pitanje. xD
Mislio sam koliko je igra komplicirana. Da li je potrebno odvojiti puno vremena za naučiti pravila ili su pravila dosta jednostavna kao u npr Game of Thrones board game? Hvala :)
Avatar
igor1970
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 06 stu 2011, 14:36
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 32 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la igor1970 »

Kao što je Igor dobro primjetio Unconditional Surrender je najlakši, World In Flames je u sredini, a Quartermaster je najteži jer ima drvene dijelove.

No šalu na stranu, pogledaj pravila pa sam procijeni:
Quartermaster General
Unconditional Surender!
World In Flames

I slobodno postavi još neko pitanje jer smo uvijek u potrazi za ozbiljnim igračima. Pri tome ne mislim da moraš biti ozbiljan, nego da si spreman izdvojiti ozbiljnu količinu vremena
Ovi su korisnici zahvalili autoru igor1970 za post:
Tuvix
Tuvix
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 16 svi 2015, 15:34
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 3 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la Tuvix »

Pa ustvari nekako me još zanimalo koliko prosječno traju partije od sve tri igre, ustvari i od četvrte A World at War.
Našao sam bio ovu tablicu odnosno poredak https://boardgamegeek.com/geeklist/1011 ... wwii-games, pa sada možda od tih deset koja je najbolja od tih igara po vama. Nekako gledamo da obuhvati cijeli svijet, a možda čak ne bude i problem ako se treba igrati dosta vremena, lako ostavimo ploču pa nakon nekog vremena nastavimo.
Ustvari ja sam čak i spreman, a i sposoban xD naučiti sva pravila, pa me zanima da li je potrebno da jedan igrač zna sva pravila, a ostali ponešto ili je baš potrebno da svi sve znaju?
Hvala :)
Avatar
igor1970
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 06 stu 2011, 14:36
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 32 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la igor1970 »

Duljina trajanja pojedine igre ti piše na boardgamegeek.com pod "Playing Time". To je kao neki prosjek kad znaš dobro pravila. A da li trebaju svi znati pravila? Pa za prvo igranje ne, ali kasnije bi svi trebali znati barem većinu pravila.

p.s.
Ako naučiš pravila World At War istetovirati ću tvoje ime na prsima. Malo su dlakava, ali vidjeti će se ispod...
Ovi su korisnici zahvalili autoru igor1970 za post:
Vatanen
Tuvix
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 16 svi 2015, 15:34
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 3 puta
Kontakt:

Re: WWII

Post Postao/la Tuvix »

Studiram pravo pa 70 stranica ne bi trebalo biti problem. :P
Ali otom potom, trebam vidjeti prvo što bih uzeo.

Od onih deset, koja je po vama najbolja igra?
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”