Here I Stand i Virgin Queen

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Here I Stand i Virgin Queen

Post Postao/la marge »

hmm, jel ima netko za preporučiti neki dobar video za uvest nove igrače u igru (here i stand), a da se pritom potroši čim manje vremena, hehe..
znači, nitko od nas šestero koji bi eventualno zaigrali dosad se nije susreo s igrom, a trenutno nemamo viška vremena..
neki od nas su igrali twilight struggle te churchilla, ali pregledavajići pravila od here i stand sve se čini znatno opsežnije..
Zadnja izmjena: marge, dana/u 14 vel 2018, 12:16, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Stips
Lourdin
Reactions:
Postovi: 335
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 207 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Here I Stand i Virgin Queen

Post Postao/la Lourdin »

@Vatanen imaš kakav komentar ili savjet? :)

Ono što smatram da bi moglo biti bitno je da barem jedna osoba zna pravila jako dobro. Ali zaista jako dobro!
Podijelite nacije/uloge što ranije i onda svaka osoba neka nauči samo ono što je bitno za njegovu ulogu. Ostalo može pokriti ona osoba koja jako dobro zna pravila :D

Na BGGu ima file HIS in 20 minutes, pa preporučam i to..
Ovi su korisnici zahvalili autoru Lourdin za post:
marge
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Here I Stand i Virgin Queen

Post Postao/la thegrey »

Imas na yt Virgin queen 1 turn learning game. Paralelno s time prije pocetka igre neka bar jedna osoba odigra sama simulaciju nekoliko poteza da dobije osjecaj o mehanici i akcijama pa ce lakse prenijeti na druge.
Nazalost ima previse elemenata da bi bila neka kondenzirana learning shema u "nekoliko minuta"
Ovi su korisnici zahvalili autoru thegrey za post:
marge
dgalesic2000
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 lis 2011, 15:57
Lokacija: Zagreb, Podsused
Ima zahvala: 267 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Here I Stand i Virgin Queen

Post Postao/la dgalesic2000 »

Ima i za HiS simpatičan Turn 1 learning video: https://www.youtube.com/watch?v=4AEVj8F7lKg koji traje pola sata.

Inače, za naučit pravila najbolje je odigrat jednu-dvije partije online preko ACTS/Vassala. Uvijek se nađe iskusnijih igrača koji te isprave ak fulaš pravila a imaš i vremena se pripremit za potez.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dgalesic2000 za post:
marge
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Here I Stand i Virgin Queen

Post Postao/la stoka »

ima neki modul za igranje here i standa, di te dobrim dijelom kompjuter regulira u potezima...wargameroom je mislim to bio...igrao sam prije godinu il više...svakako probaj nakon šta pročitaš pravila, bit će ti neke stvari jasnije...
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Here I Stand i Virgin Queen

Post Postao/la Vatanen »

@Lourdin - ma ti i ostali ste sve rekli - HiS in 20 minutes obavezna lektira za sve osim game mastera koji mora naizust, filmovi super genijalno, ali za igre ovakvog kalibra nikada ni jedan video nije dosta sam po sebi - dobar je kao dopuna da se vizualizira ono što se čita (npr. Triumph & Tragedy ima hebenu seriju videa, mislim Stuka Joea, koja jako pomaže učenju, ali ne - bez čitanja ne bu išlo). A i ako fulate neki interception, siege luke ili zaboravite na pregnancy chart nema veze - igrajte se i role plejajte.

Jedino me zabrinjava ova opaskica: "trenutno nemamo viška vremena" :-D :-D :-D
A HiS ko HiS uvijek bio, da citiram Igora, lagani filer za užurbana subotnja poslijepodneva između nabavke i kina.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 3):
margedgalesic2000ivanhrzg
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”