Dugovječne igre dobre reigrivosti

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la mado »

Pitanje za sve veterane igranja: koje igre igrate već godinama, desetljećima?
Ja sam u svemu ovome manje od godinu dana, pa nemam puno staža :) Prva prava igra koju sam igrao je Nasaljenici otoka Catan. Igram ju već mjesecima s društvom i ne vidim da će mi tako skoro dosaditi. Pogotovo s dodacima.
Od ostalih igara, Race for the Galaxy sam igrao više od 200 puta, doduše na kompu (Živio Keldon! :) ). Još uvijek mi je igra izazovna, zabavna. Zapravo sve više. Mislim da ću je igrati još jako dugo. Pogotovo kad kupim proširenja.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la smi »

Cosmic Encounter ... igrao prekonekoliko raznih inkarnacija, bogme i vise od desetljecha, dan danas jedna od meni jako dragih igara

Talisman ... se isto igrao ko blesav, danas puno manje jerbo je manje vise svima nezanimljiv, vidit chemo sto ce necak mislit kad malo naraste
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la: vidit chemo sto ce necak mislit kad malo naraste
Kolko ti je nećak star? Možda je već spreman za neke lakše naslove, a jednom kad se navuče na igranje, teško da će ga to vše pustiti ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la smi »

Drugi razred osnovne, nije previse zainteresiran za igranje, probao sam vec par puta s raznim naslovima sto za njegovu sto za stariju dob. + ima problem s gubljenjem, ali to ce valjda proc s vremenom :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la:Drugi razred osnovne, nije previse zainteresiran za igranje, probao sam vec par puta s raznim naslovima sto za njegovu sto za stariju dob. + ima problem s gubljenjem, ali to ce valjda proc s vremenom :)
Da, svakako nemoj odustati. Probaj mu naći žicu što voli, pa neku igru na tu tematiku ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
StariMorskiVuk
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 13 srp 2011, 12:44
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la StariMorskiVuk »

Dominion sam odigrao jako puno partija (200+) i on mi je mozda definicija igre sa vrhunskom reigrivoscu, pogotovo uz dodatak Dominion: intrigue.

Blood Bowl, jedan od rijetki rafiniranih proizvoda GW-a (Games Workshopa) igram vec preko 15 godina s prekidima.

Smallworld je odlično odrađena igra što se tiće reigrivosti, pogotovo sa par dodataka.

Carcasonne je možda slijedeci korak za tebe ako se ti i drustvo gustate u Catanu.

Od novijih naslova za mene caruju dvije sedmice: nevjerovatni 7 wonders i ludo zabavni Gambit 7 za svaku priliku i svako drustvo. Pogotovo je to veliko postignuce za Gambit 7 koji je u osnovi trivia game, ali izveden tako da je reigrivost i dugoročno neupitna.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la grof »

StariMorskiVuk je napisao/la: Smallworld je odlično odrađena igra što se tiće reigrivosti, pogotovo sa par dodataka.
Smallworld sam odigrao jedno 10-tak partija bez dodataka, no postao mi je vrlo brzo nekako jednoličan... :?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la joezg »

Meni je teško vjerovati da mi ijedna igra neće dojaditi prije ili kasnije, ali ću se isto tako nekima rado vratiti kroz koju godinu.

Puerto rico smo igrali jako puno pa smo prestali, ali kad ga ponovno zaigramo tu i tamo, bude mi vrlo zabavno.

Cosmic Encounter smo prestali igrati jer su došli noviji naslovi, ali nikom nije dosadio i rado ga igramo i dalje.

Carcassonne je isto tako prilično reigriv i nikad mi neće biti tlaka odigrati koju partiju, jedino mi je s njim problem što nije jako zahtjevan pa mi je draže odigrati koju "mesnatiju" igru.

Dominion je izvanredan koncept i nije mi dojadio nakon gomilu odigranih partija. Pogotovo s ekspanzijama. Ja za sada imam samo Seaside. Svaki novi set od 10 kartica nudi priliku za nove strategija i pokušaje slaganja špilova s karticama koje se dobro slažu. I naravno, ako se neka kartica čini beskorisna, pokušati naći strategiju u koju bi se dobro uklopila.

7 wonders je svjež i teško mi je reći koliko će trajati, ali pruža stvarno puno mogućih strategija s različitim gradovima, a u najavi je i dosta ekspanzija. Igra je vrlo brzi i samim tim je privlačna svima.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la mado »

mado je napisao/la:Pitanje za sve veterane igranja: koje igre igrate već godinama, desetljećima?
Ja sam u svemu ovome manje od godinu dana, pa nemam puno staža :) Prva prava igra koju sam igrao je Nasaljenici otoka Catan. Igram ju već mjesecima s društvom i ne vidim da će mi tako skoro dosaditi. Pogotovo s dodacima.
Od ostalih igara, Race for the Galaxy sam igrao više od 200 puta, doduše na kompu (Živio Keldon! :) ). Još uvijek mi je igra izazovna, zabavna. Zapravo sve više. Mislim da ću je igrati još jako dugo. Pogotovo kad kupim proširenja.
Da komentiram malo sam sebe od prije 3mj: :)
Prije točno godinu dana sam za rođendan dobio Naseljenike otoka Catan. Oduševila me i uvela u svijet modernih igara. Od onda mi više nije tako napeta. Nema puno strategije. Prevelik ima utjecaj sreće, preveliko je vrijeme između igrača kad većina igrača ne radi ništa. A kad se to dvoje zbroji, zna se prečesto dogoditi da igrač dođe na red, baci kocke i zbog premalo resursa u ruci može samo tužno reći "Dalje". Kad je neki igrač (ili više njih) u velikom zaostatku, nema što drugo raditi nego samo gledati i čekati da igra završi što prije. Nemože se čak ni truditi napraviti što bolji rezultat kao u brojnim drugim igrama. Povremeno ga još uvijek igram, ali ju više ne predlažem. Igru smatram i dalje dobrom za početnike, za uvođenje novih ljudi u svijet modernih igara. Ali ima jako puno boljih, zabavnijih, zanimljivijih igara.
Race me i dalje oduševljava i za tu igru mogu reći sa sigurnošću da mi nikada neće dosaditi. Sad ju igram sa prvim proširenjem, te i protiv robota. Slijede me još 2 proširenja koja uvode dvije velike novine, military takeover i prestige. A za proljeće ove godine je konačno najavljen izlazak 4-tog proširenja, koje će igru proširiti na još nove načine. Uglavnom, Race će ostati i dalje često na stolu. Sad sam na 40-tak igranja uživo, te 300-400 na kompu.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Dugovječne igre dobre reigrivosti

Post Postao/la buraz »

Meni Catan nakon stotina odigranih partija nikako ne može dosadit. Smatram da se utjecaj sreće može smanjiti na minimum postavljavljanjem prvih naselja na prava mjesta. Tu i tamo se zna zalomit da se neki od češćih brojeva zarola rjeđe, a neki od rjeđih češće, ali i to mi je čak u neku ruku dio čara igre.
Igra mi je odlična jer svaki puta treba smisliti drugu taktiku, sa obzirom na to koji tereni su na kojim brojevima, i gdje je koja luka.
Ali to sam samo ja :D
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”