Star Realms

Pitanja vezana uz društvene igre
Sandro
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 30 srp 2014, 11:07
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 27 puta

Star Realms

Post Postao/la Sandro »

Evo jedne igre na koju sam naišao danas, a za koju vjerujem da bi bili zainteresirani mnogi novi, ali i iskusni igrači.

Recenzija od TotalBiscuita: https://www.youtube.com/watch?v=BMESJvYT39I

BoardGameGeek link: http://boardgamegeek.com/boardgame/147020/star-realms

Ukratko, igra dosta podsjeća na Dominion - počinjete sa deckom od 10 karata i kupujete dodatne karte koje vam idu u deck. Igre se razlikuju u sljedećim bitnim stavkama:

- Ne kupujete karte iz predefiniranih stackova, nego imate šest početnih karti na raspolaganju za kupnju. Kada kupite kartu, a kupujete ih dokle god imate novaca, nova karta se vuče iz decka da je zamijeni. Sve karte za kupnju se vuku iz istog decka, slično kao u Race for the Galaxy.

- Bolji je flavor. Vaš deck predstavlja flotu kojoj je konačan cilj uništenje protivnika. Ovo je igra za prave muškarce, a ne za papučare. Koga briga za bodove.

- Igra ima više rasa, i svaka od rasa ima označene svoje karte. Kada odigrate više karata u potezu od iste rase, dobivate određene bonuse. Težite stvaranju više rase koja bi trebala moći dobiti sve ostale, za što smatram da je jako originalan koncept.

Ima još nekih fora, no to puštam vama da pogledate ako vas interesira. Mislim da igra ima dobar potencijal za kupnju, pa bi eventualno bila dobar dodatak Udruzi.


ADD verzija posta:

Star Realms je dobra igra, mogli bi je kupiti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Sandro za post (ukupno 2):
ShichValsim
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Star Realms

Post Postao/la Killa »

Igra je totalno slična Ascension-u (jer su dizajneri i radili na njemu prije).
Inače ima i digitalna verzija i to za iOS, Android i Windowse.
Besplatna za igrat protiv AI-a. Također je i prva kampanja besplatna.
Igra je vrhunski digitalno odrađena.
http://starrealms.com/star-realms-digital-app/


Sama fizička verzija igre je jeftina - $15, jer dolazi kao običan špil karata (znači i poštarina par dolara).

Ako mislite igrat sa više od 2 igrača treba kupit i još deckova.
Sandro
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 30 srp 2014, 11:07
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Star Realms

Post Postao/la Sandro »

E, to.

Zasad koliko vidim nema ekspanzija izuzev nekih promo karata, no vjerujem da će ih biti u skorijoj budućnosti s obzirom na potencijal.

Isprobao sam digitalnu verziju i igra je ful dinamična. Partija može biti gotova u 5-10 minuta, a može potrajati i preko 20 ako vam krenu Trade Federation karte :)

Za nove igrače igra je dušu dala, no siguran sam da bi se i veteranima dosta svidjela.

EDIT: Multiplayer varijante do šest igrača: http://starrealms.com/wp-content/upload ... Rules3.jpg

Pretpostavljam da su tri instance igre potrebne da se složi deck za šest igrača.
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Star Realms

Post Postao/la the_priest »

Cini se interesantnom!

Cak je dosta slicno s necime sto je meni palo na pamet kao ideja za neki deck builder sbatine
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Star Realms

Post Postao/la Valsim »

Zanimljiva lagana igra :thumbs .

Na prvi pogled mi se učinila kao neka deck building verzija Racea pa su mi apetiti što se tiče kompleksnosti i dubine otišli u nebesa tako da sam ostao pomalo razočaran kad sam pogledao video i ustanovio da se radi o dosta laganoj i jednostavnoj igri. Svejedno sviđa mi se dizajn i koncept igre kao i tematika, ne mogu si pomoči kad patim na igre SF svemirske tematike :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Star Realms

Post Postao/la Studioworks »

Dobio od Secret Sante ovu igru i odigrao je prošli tjedan prvi put. Bila mi je fora, ali sam danas pogledao malo videa i istražio o igri i shvatio da smo totalno krivo igrali :D :D :D

Dakle, mi ne bi odigrali sve karte iz ruke, nego samo one koje bi nam odgovarale, a ostale bi ostavili u ruci tako da stvorimo powerful comboe kasnije. Sad vidim da se sve mora odigrati, tj. ono što se ne odigra se discarda. I tu se pitam: Da li ja igram igru ili ona igra sama za sebe? Nisam nikad igrao neki deckbuilding game, ali čini mi se da u ovom pretjerano puno ovisiš o sreći. Kupiš si neke brodove koji rade super combo, ali ti se nikad ne posreći da ih izvućeš iz decka. To mi je malo bzvz.

Pretpostavljam da nisam točno skužio kocnept igre pošto sam je igrao samo jednom pa bih molio nekoga da mi pojasni.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post:
Nuuq
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Star Realms

Post Postao/la Nuuq »

Studioworks je napisao/la:Dobio od Secret Sante ovu igru i odigrao je prošli tjedan prvi put. Bila mi je fora, ali sam danas pogledao malo videa i istražio o igri i shvatio da smo totalno krivo igrali :D :D :D

Dakle, mi ne bi odigrali sve karte iz ruke, nego samo one koje bi nam odgovarale, a ostale bi ostavili u ruci tako da stvorimo powerful comboe kasnije. Sad vidim da se sve mora odigrati, tj. ono što se ne odigra se discarda. I tu se pitam: Da li ja igram igru ili ona igra sama za sebe? Nisam nikad igrao neki deckbuilding game, ali čini mi se da u ovom pretjerano puno ovisiš o sreći. Kupiš si neke brodove koji rade super combo, ali ti se nikad ne posreći da ih izvućeš iz decka. To mi je malo bzvz.

Pretpostavljam da nisam točno skužio kocnept igre pošto sam je igrao samo jednom pa bih molio nekoga da mi pojasni.
Ma to je to. Deck building, ja nikako da skontam cemu uzbudjenje oko te mehanike. Ja s taj dominion igrao 20ak puta i nekada pobjedim sa velikom razlikom nekada izgub i nikada nisam osjetio da sam za nešto zaslužan. Meni je iskreno, sto kazu, dice roll drazi.
Ali eto ljudi vole.
Star realms mi se, medjutim, dopada. Tu imas dosta kontrole i interakcije.
Crvene karte, posebno, ako zelis sa si vladar svog decka.
Igrao sam jos par DB igara i po meni je star realms najbolji.
Mozda jer je kratak.
I tu se zna desiti da ubijem suparnika a ostane mi 40 healtha, ali i obratno.
Sreca je mail mechanic u DB, cini se.
Ali mi to, ponavljam, u SR ne smeta.

Live long and prosper.
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Star Realms

Post Postao/la smurfORnot »

S obzirom da sam igrao obje tj imamo ih, stand alone ekspanzija mi se cini bolje balansiranom od base gamea. U base gameu su se znali zaredat neki komboi koji ti totalno ubiju volju za igranjem. Malo mi se karte cine više OP u base gameu.
Sve u svemu, za te pare, igra je odlicna ;)
Portable,cheap, quick i fun.
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Star Realms

Post Postao/la Studioworks »

Odigrali nešto partija i igra mi je odlična. Samo nisam siguran da li igramo dobro jer nam igre traju dosta dugo.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Star Realms

Post Postao/la Antomon »

Muči te nešto određeno ili ? Star Realms obično ima snowball efekt, što idu više turnovi, to po turnu više karata/damagea uspiješ odigrati.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”