Brass

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Brass

Post Postao/la Igranje.org »

Brass[ctable: picture=https://lh5.googleusercontent.com/-um1- ... /Brass.jpg, link=http://igranje.org/Igre/brass]OPIS IGRE
U igri Brass igrači preuzimaju uloge industrijalaca na početku industrijske revolucije. Pokušavaju biti bolji u razvoju industrije dok se ne razvije željeznički sustav, a strana tržišta se ne zasite engleskim pamukom.
Cilj igre je imati najviše bodova na kraju igre, a to se postiže na tri načina:
1. gradnjom industrijskih pogona i njihovim uspješnim korištenjem
2. gradnjom kanala ili željezničkih pruga kojima spajaju gradove i razne idustrije
3. preostalim novcem na kraju igre.
[/ctable]
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la Igor »

Brass kupljen prije četiri dana igrano 6x,uzeo godišnji,odlična igra 10+,na početku smo određeni dio pogrešno igrali što nije štetilo mehanici igre naprotiv povećalo je težinu što mi se jako dopalo.Pravila su logična i kompleksna tako da neozbiljne igrače odmah odbija.Jezično neovisna osim za onoga koji mora proučiti pravila.Strategija milion,vrlo napeto igranje cijelom dužinom partije koja traje cca 3h,u dvoje jednako zanimljivo i napeto.Dojmila me se kvaliteta komponenata malo remek-djelo.
Nema stihijskog zauzimanja pozicija radi zauzimanja,imate strategiju u glavi,gledate ugovore (karte) a onda samo odluka jednog igrača mijenja smjer vašeg poslovanja.Svaka vaša akcija ili akcija konkurenta ima logične posljedice po sve.Pogledao sam u sat bilo je 18:25 kada smo počeli,5 minuta kasnije bilo je 22.15 :)
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la Igor »

Evo nakon mjesec dana od kako se Brass našao na stolu,i dalje je igra kojoj se rado vraćamo,kako smo sada daleko iskusniji u igranju tako su i partije napetije i zabavnije.Sama igra bez problema trpi razne varijante igranja nor. da se znaju unaprijed cijene na stranom tržištu što značajno mijenja strategiju.Dobro opažanje mogućnosti koje vam drugi igrači nehotice ili namjerno pružaju a zatim upotreba efikasne strategije osigurava bodovnu prednost,naravno drugi igrači mogu neposredno pomagati igrače kako bi sa namjerom stvorili veću tenziju.Kako god Brass je igra koja nam se tjedno na stolu našla 3-4 puta a nekada i više,a poslije svake partije imali smo uz kavu analizu svakog pokreta koji je značio preokret u igri.Preporuke.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la mado »

Više ne možeš reći samo Brass, moraš specificirati koji točno :D Lancashire (original iz 2007, 18ti na BGGu) ili Birmingham (iz 2018. , na ukupnoj i na strategy bgg listi br. 3)

https://boardgamegeek.com/boardgame/287 ... lancashire
https://boardgamegeek.com/boardgame/224 ... birmingham

Jeste ih igrali? Ja samo original davno i maglovito se sjećam da je bio jako hevi i zabavan.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la Mago de Umago »

Ja sam samo Birmingham, odigrao ga jedno 10ak puta i mogu reci da mi je to za sada najbolja igra.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la sadistiko »

Igrao samo nove verzije. Čuo sam da je stara verzija košmar. Lancashire mi je do ovog vikenda bila puno bolja od Birminghama, ali sad su mi podjednake. Sad su mi i jedna i druga od 9,5 do 10, zavisno od partije do partije. Odigrao dvije partije prekjučer i jučer i baš mi se sad svidjela i ova nova inačica. Inače volim industrijsku temu, igra je dosta tijesna, ali sam skužio da smo krivo igrali zadnjih 2 puta i sad mogu reći da uvijek postoji riješenje za svaki problem. Vjerojatno je vrlo rijetko da te toliko loše poseru karte da nemaš dobar potez.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Jao vi s Brassom isto ko ja sa Spiritom :) morat ću ga očito nabaviti, vidim da je svima zakon. Sviđa mi se, samo me strah da ako dovučem doma još jednu heavy igru da ću preći točku bez povratka :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
sadistiko
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la roverandom »

Samo Birmingham jednom i nije me baš fascinirala. Iako volim euro igre, ova mi nikako nije sjela, dost neintuitivna i previše fiddly. Možd probam još koji put, al pored tzolkina, teotihuacana, tekhenua, marca pola, feast for odina, scythea, great western traila, underwater citiesa nema šta radit na stolu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
juri006
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la priroda15 »

Brass je top topova. Meni iznad većine euro igara. U top 2-3 igre svakako. Dosta je stresan za igranje (pogotovo Lancashire) jer stalno moraš pratiti igru suigrača i prilagođavati taktiku situaciji na ploči. Birmingham je nešto opušteniji jer se uvijek možeš izvući i negdje prodati robu dok u Lancashireu možeš lako doći u situaciju da ne možeš flippati industrije/prodati robu.
Stara varzija Brassa je u biti novi Lanchashire, samo sa nekoliko dodatnih pravila koje su kasnije izbacili. Meni je Lancashire za nijansu bolji, upravo zbog te veće napetosti. Uz to što je odličan euro, za jedan euro ima i izrazito puno teme. Kvaliteta komponenti vrh, artwork vrh.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk









slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Brass

Post Postao/la sadistiko »

roverandom je napisao/la: 21 vel 2021, 17:51 Samo Birmingham jednom i nije me baš fascinirala. Iako volim euro igre, ova mi nikako nije sjela, dost neintuitivna i previše fiddly. Možd probam još koji put, al pored tzolkina, teotihuacana, tekhenua, marca pola, feast for odina, scythea, great western traila, underwater citiesa nema šta radit na stolu.
Uhhh, baš suprotno kod mene. Igra izgleda jako složeno dok ne odigraš par krugova, nakon toga je stvarno sve jasno. Ne znam koja su ti to pravila fiddly. Ovo je jedna od rjeđih heavy igara koje su mi baš legle skoro pa na prvu. Istina da nakon 2-3 igre sve stvarno još bolje sjedne. Sve ovo što si nabrojao su super igre, a Brass sigurno može bok uz bok s njima. Svakako mu daj još šansu. Ja inače volim ekonomske/industry igre i tematski i mehanički pa mi je možda zato još zanimljivija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
priroda15realukaNaed
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”