Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Pitanja vezana uz društvene igre
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la baba »

Ne znam čemu ići iz krajnosti u krajnost. Niti je ovo neka fenomenalno revolucionarna stvar, niti je totalno smeće. Meni se čini kao zgodna ideja. U svakom slučaju ako već moram igrati Rizik, radije bih isprobao ovo nego se ponovo patio sa "običnim" Rizikom.
Gordan je napisao/la:čitam malo sve ovo i mogu samo zaključit jedno. ne znam, vidite li vi to, ali ova revolucija. po meni, služi samo jednoj stvari - DA VAM MOGU IZNOVA PRODAVAT JEDNU TE ISTU IGRU!!!
Nije baš da otkrivaš Ameriku, to su bile prve optužbe čim je izašao preview igre. Ali ovakve stvari najviše živciraju nas Balkance, jer živimo u šugavoj zemlji u kojoj ćeš za igru platiti tri puta više iako zarađuješ deset puta manje od prosječnog Amera. Što je za Amerikanca koji jednu kino kartu plaća $30 nakon 15 partija (koliko je to sati igre?) dati novih $45? Ništa. Sitniš. Pogotovo ako dijeli troškove sa ekipom.

A i još nešto - da koncept pogoduje izdavačima to stoji, ali po meni isto tako pogoduje i igračima. Ako znaš da igra "traje" samo 15 partija onda imaš i inicijativu da odigraš tih 15 partija, za razliku od brojnih igara koje nabaviš jer izgledaju interesantno a onda nakon partije-dvije stoje u ormaru i skupljaju prašinu.

Hoću li dati 500 Kn za ovu igru kad se pojavi u RH? Vjerojatno ne. Ali da ju npr. dobijem na poklon vjerojatno bih se potrudio odigrati ju "do kraja". Ako je zabavno, zašto ne.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la Gordan »

ja i dalje ne vidim razloge za kupovinu ove igre...
koliko sam skužio, igru uopće nema smisla nabavljati ako ne postoji fiksna grupa koja će odigrat (15ak partija). to, zajedno s osnovnim (novim) konceptom igre, znači da se radi o igri za okorjele gamere
iskreno, ne poznajem niti jednog (okorjelog) gamera kojemu se da gubit vrime na bilo koju inkarnaciju rizika..
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la grof »

Gordan je napisao/la: znači da se radi o igri za okorjele gamere
iskreno, ne poznajem niti jednog (okorjelog) gamera kojemu se da gubit vrime na bilo koju inkarnaciju rizika..
Sad mi pada nešto drugo na pamet, iako me iskreno čudi ako je to bila nečija ideja ili namjera.

Naime, Rizik nije igra koja interesira ikojeg gejmera koji je ušao u svijet igara. Nakon isprobavanja par Gatway igara, vjerujem da gotovo nitko više ne želi igrati ni Rizik, ni Monopoly...

Dakle, ovo može biti jedino navlakuša za one koji su zapeli na Riziku i Monopolyu, a nisu uzeli niti jednu gatway igru, pa ih se želi izmusti i odvesti na put kupnje igre, nepovratne izmjene iste, pa ponovne kupnje i tako u krug. Da, po sistemu "Skupi ih sve", odnosno kupuj - potroši, kupuj - potroši....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la baba »

Gordan je napisao/la:ja i dalje ne vidim razloge za kupovinu ove igre...
koliko sam skužio, igru uopće nema smisla nabavljati ako ne postoji fiksna grupa koja će odigrat (15ak partija).
Nije baš.

Igra "pamti" tko je pobjedio - kroz popis pobjednika i inicijale koje ostavlja na ploči - i ako taj igrač ponovo igra on će imati određene bonuse. Npr. igrač koji nikad nije igrao (ili pobjedio) u startu dobije jedan VP (igra se do 4 VP), dok onaj koji je pobjeđivao prije dobije "projektile" (po jedan za svaku pobjedu) i s kojima jednokratno može utjecati na rezultat bacanja kockica. Isto tako neki od bonusa koje pobjednik na kraju partije može odabrati jest imenovanje teritorija (što mu donosi dodatne trupe u budućim partijama ako drži cijeli teritorij) ili osnivanje grada (što mu donosi mogućnost da u budućim partijama to bude startna pozicija).

Ali nema nikakvog razloga da svaku partiju igra nova ekipa, jednostavno nitko neće imati "pobjedničke" bonuse. Možda će imati manje kontinenata za odabir, neki gradovi će otprije postojati, neke teritorije će biti uništene, neke će biti malo vrijednije nego što su bile i to je to.

Ima još fora stvari - postoje setovi novih kartica u zatvorenim kovertama koje se otvaraju kad se dostignu određeni preduvjeti (npr. osnovani svi manji gradovi). Ideja je da nitko od igrača ne zna kakve su to kartice i kako se mijenjaju pravila. Zasad doslovno nitko ne zna osim dizajnera a kasnije će ljudi moći birati hoće li sami otkrivati ili si spoilati čitanjem foruma i sl. Ne znam za vas, ali još nisam igrao igru sa "skrivenim" komponentama i pravilima (a da nije neki CCG).

Ne znam. Meni osobno to sve zvuči interesantno. Uostalom evo pravila pa pročitajte prije daljnjeg komentiranja. :)
grof je napisao/la: Naime, Rizik nije igra koja interesira ikojeg gejmera koji je ušao u svijet igara. Nakon isprobavanja par Gatway igara, vjerujem da gotovo nitko više ne želi igrati ni Rizik, ni Monopoly...
Pa evo ja sebe smatram "gamerom", prošao sam sve od Monopola preko Warhammera do Die Macher, pa nemam ništa protiv Rizika. Uostalom ove nove inačice Rizika su nasreću pokupile neke pozitivne aspekte euroigara (VP-ovi, teže dolazi do eliminacije, kraće trajanje partija) pa nisu tako bolne kao onaj starinski beskonačni Rizik gdje su svi igrači osim dvojice ispali iz igre a ova dvojica su zamrznuta u pat poziciji i mlate se do duboko u noć. Jedan "gamer" će čak i prije naći nešto za sebe tu nego u jednim Settlerima ili Citadelsima.

Osim toga, već je tu na forumu bilo rasprave "kako uvući ljude u ovaj hobi". Po meni jedan od odgovora bi mogao i biti "ponudi im modernizirani Rizik" - savršeni kompromis između nečeg poznatog i nečeg novog s novim, modernim pravilima i mehanizmima. Neki ljudi jednostavno ne žele graditi gradiće, naseljavati otoke ili povezivati željezničke rute - oni se žele klati i osvajati. Pa zašto ih ne uvući u hobi kroz ono što vole i što im je draže?
glasswalker
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la glasswalker »

Zvuči fantastično. Želim je. Unikatna igra. :D
Zadnja izmjena: glasswalker, dana/u 03 pro 2011, 01:05, ukupno mijenjano 1 put.
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la Grufnar »

I ja sve gruntam bi li ga narucio ili ne, bas mi ekipa i nije nes luda za Rizikom al da mi zvuci super stvarno zvuci. Al prvi neka mi dodje ovaj novi Game of Thrones pa bumo onda vidli :D
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la miljenko »

Hasbro je upravo najavio da obustavlja igru... Ljudi, ako ste razmisljali o nabavci ove igre, onda je sada ili nikada... Bilo bi jebeno kad bi CM uspjela osigurati nekoliko primjeraka prije nego igra postane nenabavljiva....
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la grof »

Obustavlja?! Već? Pa još nemaju niti pravu povratnu informaciju o prodaji igre, još nije ni zaživjela, a već obustavljaju... malo mi je to bez veze... :(
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la miljenko »

A Hasbro, ovakva igra im se ne uklapa u poslovni model...Izgleda da su planirali samo jedan print run, a kako je igra jako jako popularna, vec su im je razgrabili iz skladista i to je to... igra ce biti dostupna dok ne nestane kod dobavljaca, a kako je krenulo, nestati ce brzo... pogotovo sad kad se procuje da je igra obustavljena... cijene na e-bayu vec skacu... :( ...
Sta mislite ljudi dali ce CM uspijeti osigurati primjerke igre?? hoce li uopce pokusati??
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Risk Legacy - revolucija na pomolu??

Post Postao/la grof »

Pa, treba pisati CM-u

EDIT:

Poslao sam ekipi e-mail, pa kad odgovore bumo znali ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”