Tzolk'in: The Mayan Calendar

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la Igranje.org »

Tzolk'in: The Mayan Calendar[ctable: picture=https://lh5.googleusercontent.com/-9zBU ... zolkin.jpg, link=http://igranje.org/Igre/tzolkin-the-mayan-calendar]OPIS IGRE

Ovo je igra zasnovana na kalendaru drevnih Maja, a igrače stavlja u uloge vođa majanskih plemena. Ime Tzolk'in predstavlja osnovni ciklus majanskog kalendara, te je on i glavna bit mehanike ove igre. Igra predstavlja strategiju postavljanja radnika koji se kreću na  zupčanicima raznih središta kulture Maja, a koji se pak kreću temeljem zakretanja Tzolk'inovog zupčanika. Ovako igračevi radnici mogu izvršavati razne akcije, ovisno o tome koliko se dugo zadržavaju na zupčanicima. Glavno sredstvo plaćanja jest kukuruz, a igrači osvajaju bodove udovoljavajući bogovima.

[/ctable]
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la marge »

igra koja mi je trenutno in ;-)
najbolje mi je to da redovno gubim od žene szbunjen sbatine
ipak nadam se uskoro još ponekoj partiji u četvero..
fino je oslikana igra i zasad kolko sam igral čini mi se dobro izbalansirana..
jedino su mogli malo kvalitetnije samu ploču napraviti..
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la marge »

ma i resurse su mogli malo nepravilnijih oblika napraviti, malo mi je vec dosta iz raznih igara tih dosadnih kockica slicnih boja
.. i pitanje jedno: danas mi se desilo da sam moral skinut radnika sa Chichen Itza kotača bez da sam imal lubanju znači nisam mogel uzet bodove ni božanstvo, no imal sam drugu razinu plave tehnologije pa me zanima dal sam ju mogel koristiti (plati jedan resurs za božanstvo)?
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
dr ds
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la grof »

Mislim da ne, jer se resurs troši na božanstvo samo nakon izvršene akcije. Skidanje radnika s kotača, jer je isti došao do kraja ne smatra se akcijom.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la Broloski »

Grof je sve rekao. Tehnologija izričito kaže nakon izvršene akcije
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la marge »

ok, tak sam i ja odigral, no nisam skidal radnika jer je dosel do kraja kotača kak je grof napisal nego vec na drugom izlaznom plavom polju (jer sam moral skidati nekog, a ostale mi je bilo zgodnije ostaviti radi kombiniranog opakog plana u sljedećem krugu).. to je i jedino upitno pitanje vezano uz korištenje tehnologija..
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la grof »

marge je napisao/la:ok, tak sam i ja odigral, no nisam skidal radnika jer je dosel do kraja kotača kak je grof napisal nego vec na drugom izlaznom plavom polju (jer sam moral skidati nekog, a ostale mi je bilo zgodnije ostaviti radi kombiniranog opakog plana u sljedećem krugu).. to je i jedino upitno pitanje vezano uz korištenje tehnologija..
Hmm, da ali pravila kažu da ti prilikom samovoljnog skidanja radnika s kotača nisi obavezan izvršiti tu akciju, stoga se izvršenje akcije smatra dobivanje njezinog rezultata, a ne samo skidanje radnika... ;) (bar po mom mišljenju)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Sused
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 25 lip 2012, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la Sused »

marge je napisao/la:ok, tak sam i ja odigral, no nisam skidal radnika jer je dosel do kraja kotača kak je grof napisal nego vec na drugom izlaznom plavom polju (jer sam moral skidati nekog, a ostale mi je bilo zgodnije ostaviti radi kombiniranog opakog plana u sljedećem krugu).. to je i jedino upitno pitanje vezano uz korištenje tehnologija..
Nije bitno sa kojeg polja si ga skidao.. Nisi izvršio akciju koja piše na tom polju -> ne možeš koristiti tehnologiju.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la kockica »

Evo ekipa ponovo naručuje sa Philiberta pa razmišljam o nabavi ove igre. Još uvijek tražim neki worker placement, a koji dobro funkcionira i udvoje, a kako primjećujem, pri vrhu je ljestvica a nije baš ni prelagana, ali eto, zanimaju me vaša mišljenja koliko ste zadovoljni tom igrom?
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la marge »

malo kasniji odgovor, ali eto mislim da je igra napravljena prvenstveno da se igra u cetvero.. meni je i u dvoje i troje bila zgodna (dummy workeri odradjuju posao), ali kak su s vremenom dosle druge igre, ovu smo skroz zapostavili te ju povremeno odigramo samo kad nas je cetvero.. ima jako zgodan inovativni mehanizam s kotacima te je radi toga dinamicnija od obicnih worker placement igara.. @kockica da se nadovezem na tvoju ponudu za climate, mogu ti jednom posudit tzolkina pa da isprobas..
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”