Tzolk'in: The Mayan Calendar

Pitanja vezana uz društvene igre
Lourdin
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 209 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la Lourdin »

Smtram da ima što ponuditi i u 2 ili 3 igrača.
Ustvari, iznimno je igriva i zabavna od 2-4 igrača. Dobro piše na kutiji :)
I kod nas je pomalo zapostavljena, no svaki put kad dođe na stol, bude dobro iskustvo, te se pitam zašto je češće ne igramo.
No s druge strane to se pitam i za druge svoje igre :D
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la kockica »

Imam tzolkin, igramo udvoje, to nam je možda i najkompliciranija igra, i nikad je ne smijemo igrati dok smo umorni :-D, i jako nam se sviđa nam se, ima zacementirano mjesto u našoj kolekciji :-) To je također igra koju ću rijetko kome preporučiti. Obećao sam već da ću napisati recku. Također imamo ekspanziju koja dodatno poboljšava igru (barem udvoje) - imaš plemena sa različitim moćima npr jedno pleme ti daje mogućnost da postaviš 2 radnika na kotač, ali istodobno nekog trećeg možeš skinuti sa kotača, ili možeš početi igru sa 5 figura (ali zato imaju ogromne prohtjeve kad je Food day) its., imaš proročanstva koja te prisiljavaju da mijenjaš strategiju.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la dlakar »

Meni je igra skroz zanimljiva. Igrali smo je samo u četvero i petero. Od kad smo nabavili ekspanziju, više je ne igramo bez nje. Nemam puno odigranih partija pa tako ni nemam trenutno definiran stav što valja u igri a što ne valja. U tih 6-7 partija, iskustva su mi totalno raznolika. Od silovanja mozga i tolike borbe da prezivim hranjenje radnika do apsolutno fluidne igre gdje sam imo zacrtan plan i islo mi sve kako treba. Igra koju rado igram kad izađe na stol

Edit: nisam vidio prošli post...meni se od svih dodataka u ekspanziji najviše sviđaju baš ta proročanstva. Ona uvelike određuju strategiju. Znao sam samo na to pobjedit. Vjerujem da je to zato što nemamo baš puno odigranih partija. Plemena su mi ok, al neka su premoćna dok su druga onak...
Zadnja izmjena: dlakar, dana/u 27 lis 2017, 12:10, ukupno mijenjano 1 put.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la marge »

cek malo, kak to misliš da igrate u petero?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la dlakar »

Ekspanzija proširuje na 5 igrača
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
marge
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la kockica »

misli sa ekspanzijom, daje 5.-og igrača
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la marge »

eto, tome bi trebal sluziti forum, informiranju o igrama.. evo imam tzolkin baznu igru od 2012.-e i ovo mi je prvi glas da ekspanzija osim plemena donosi i novost u obliku petog igraca.. cak mozda i krenem u razmisljanje o nabavljanju ekspanzije..
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la kockica »

Ok, meni to nije bitna stavka (5. igrac), ali ostali dijelovi ekspanzije te sile da ne drvis samo po 1 strategiji vec da drugacije ihras svaki put. Ok, nije to toliko bitno kada imate malo odigranih partija, ali mi smo na 30+.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
dlakar
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Tzolk'in: The Mayan Calendar

Post Postao/la smurfORnot »

Jedna od rijetkih igara što smo trejdali bez da smo je uopće probali ili punchoutali...ali dobro, roll4galaxy koji je došao u zamjenu je zato dosta bio na stolu...tako da se ne žalimo.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”