Star Wars X-Wing Miniatures Game

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la frle »

Čim sam vidio da dolazi igra vezana za Star Wars tematiku i to još od Fantasy Flighta, rekao sam si da to moram imati. Pratio sam kada će doći i konačno je igra izašla na tržište krajem prošlog mjeseca.

Naime radi se o igri minijaturama za dva igrača (odnosno i više, ovisi koliko imaš letjelica), u kojoj svaki igrač zauzima stranu Rebelsa (Luke Skywalker, Wedge Antilles i ostali) protiv svemoćnog Empire-a (Darth Vader i ekipa). Svaki igrač upravlja svojim letjelicama: X-wing i TIE-fighter. Cijeli sustav igre je odlično napravljen. Ono što mi se najviše sviđa je mogućnost prilagođavanja jačine letjelica jednih prema drugih i slaganje svojih idealnih ''squadova'' protiv drugog igrača i tako čini igru jako balansiranom. Do sada se može nabaviti Core set (1 xwing + 2 TIE fightera) i 4 ekspanzije (xwing, TIE fighter, TIE Advance i Ywing) u kojoj dobiješ po jednu letjelicu i par pilota koji imaju specijalne i drugačije mogućnosti od onih u core setu.

U core setu, koji se može nabaviti u Carti Magici za 299,99kn, dobije se 1 X-wing i dva TIE fightera i odmah je sve spremno za igru. Svaka letjelica ima svog pilota koji ima svoje mogućnosti i dodatne modifikacije kojima utječe na igru, te također se mogu letjelicama, s obzirom na njihove mogućnosti pri dodati dodatne karte odnosno modifikcije tipa R2-D2 koji popravlja štitove ili Proton torpedos koji omogućuju jaki napad. Svaka karta ima svoju vrijednost i svaki igrač može slagati svoju ekipu sa unaprijed određenim(dogovorenim) maksimalnim brojem vrijednosti cijele ekipe. Naravno što je pilot ili modifikacija bolja to je njihova vrijednost veća pa se mora dobro paziti koga bi koristili u igri.
Igra se igra na ravnoj podlozi veličine 1metar x 1 metar i to označuje prostor u svemiru gdje se odvija borba.
Letjelice, čije figurice su predivno napravljene i vrijedne svake kune, imaju svoj stalak i podnožje preko kojeg se mjeri smjer kretanja i njihov radijus napada. Naime, letjelice se kreću prema dobivenim šablonama, koje pokazuju smjer i brzinu kretanja, te svaki igrač na početku svojeg poteza potajno bira kretanje za svaku letjelicu koju kontorlira. Nakon toga se bira specifična akcija, koja može pomoći pri napadu ili obrani. Pa dolazi najzabavniji dio igre, a to je napadanje, odnosno branjenje. Svaka letjelica ima u rangu svoje mogućnosti napad, odnosno obranu. Tako je X-wing koji je veći i jače naoružan ima veći napad, a TIE fighter koji je lakši i agilniji ima veću vrijednost obrane. Igrači mjere udaljenost između letjelica i tako modificiraju napad. Napad se odvija tako da napadač baca kockice pa obrana baca svoje i onda se uspoređuju rezultati. I pobjednik na kraju ostaje samo jedan, a to je ili Carstvo ili Pobunjenici.
U core setu se također dobiju asteroidi koji se mogu staviti na podlogu i tako utječu na let letjelica i obranu. Također u bookletu su tri misije koje čine igru zanimljivom i omogućuje da se ne vrti sve oko čistog napucavanja jednih drugih, nego malo i taktičnog razmišljanja.
Sa dodatkom ekspanzija igrači mogu povećati svoju flotu i tako igru učiniti još zanimljivijom, naravno u svaka ekspanzija ima specifičnu letjelicu koja je modficirana na svoje mogućnosti u igri.

Meni se osobno igra, jako sviđa i nakon odigranih par partija i misija sa prijateljem sam odlučio nabaviti još jedan core set kako bi povećali flotu i uskoro planiramo nabaviti dodatne letjelice čim budu dostupne vani ili nadam se i u Carti Magici.

Preporučio bih ovu igru svima koji vole minijature i Star Wars tematiku. :thumbs

Evo službena stranica: http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... nmi=X-Wing
+ BBG stranica gdje možete naći još zanimljivih misija koji su smislili drugi igrači: http://boardgamegeek.com/boardgame/1038 ... tures-game

Ako vas zanima još o ovoj igri slobodno pitajte rado ću vam odgovorit ;)
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la buraz »

meni se čini da bi mogao napraviti opis igre za portal i time dobiti nagradne bodove za kupon 30% popusta, pa novi set kupiti jeftinije :-D
slika
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la frle »

Jel netko nabavio ovu igru u ovo vrijeme? Meni su uskoro gotovi rokovi na faksu pa bi volio igrat s nekim. Povećao sam si flotu na 4 X-winga, Millenium Falcona, 5 TIE fightera i 1 TIE Advance. Ako netko hoće igrat neka se javi PM pa se dogovorimo.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la mado »

Danas su na GenConu na FFG-ovoj prezentaciji prezentirali ogromne brodove za igru. One obrambene i transportne od Rebela. Valjda za nove specifične scenarije. Tu sam vidio tu vijest i poftke: https://www.facebook.com/CardboardOfTheRings
Izgledaju fora. I veliko u odnosu na obične brodove :)
Dal to znači mogućnost uvođenja u igru ogromnih imperijskih Battleshipova pa i Death Star?! Zanimljivo :)
Fizzletop
Reactions:
Postovi: 31
Pridružen/a: 25 sij 2013, 13:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 6 puta
Kontakt:

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la Fizzletop »

Da bi star destroyeri ostali u scale-u trebali bi biti veliki cca dva metra :D
Ali na Tantive IV i rebel transporte sto reci no... I WANTS them
Po mogucnosti odmah :)
Fizzletop
Reactions:
Postovi: 31
Pridružen/a: 25 sij 2013, 13:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 6 puta
Kontakt:

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la Fizzletop »

Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la frle »

Napisao sam pravila za RPG varijantu ove igre, pa tko je zainteresiran neka si pogleda i kaže što misli, svaki komentari su dobro došli. ;)
http://boardgamegeek.com/filepage/98371 ... pg-variant
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la sadistiko »

Izgleda zanimljivo. Kad bi bilo kakvo testiranje u igraoni možda bi i naišao
slika
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la frle »

Moram još napisati par misija, pa kada ih napravim budem probao jedan vikend testirati u igraoni pa javim sve ovdje. :)
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Star Wars X-Wing Miniatures Game

Post Postao/la McGregor »

Igra li se ovo još?
Uvjeren sam da bi se mogle masovne borbe organizirati uz malo volje, kao i podučavanje potencijalnih novih igrača ;)
Već neko vrijeme pratim ovu igru, a razlog zašto sam još uvijek bez narudžbe je činjenica da trenutno postoji 20 proširenja :o
Unatoč tome ozbiljno razmišljam o kupovini Slave I expansion packa sa bookdepositoryja za prihvatljivih 22eura, pa me zanima ima li smisla uzimati to za početak? Frend razmišlja o starter setu
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”