Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
janje
Reactions:
Postovi: 21
Pridružen/a: 12 lip 2011, 15:28
Lokacija: Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Post Postao/la janje »

Najava FFG o izdavanju Descent: Journeys in the Dark Second Edition naprosto me oduševila a vjerujem i sve ljubitelje Descent: Journeys in the Dark ,ako se ostvari sve što se najavljuje sa novom edicijom bit će odlično a ono što najviše veseli je Descent Second Edition Conversion Kit s kojim će se moći starija verzija prebaciti na novu tj. svi heroji i monsteri iz starijih edicija će se moći igrati na novoj što uvelike veseli. Jedva čekam početak 2012
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Post Postao/la smi »

Ne bih tako brzao.
Cijena je paprena.
Ne znam sto su napravili overlordu, ovako na prvu zgleda ko da su smanjili raznovrsnost taktichkih izbora.
Kakve su minijature, s obzirom da je kutija manja.
Ruzhan art (vrlo subjektivno, ali onaj WoW art na samom boxu je grozan)

Pozitivne strane:
bolji character creation, nema vishe random skillova
jednostavniji line of sight
kraca igra (dal je ovo pozitivno? meni je)
integrirana pravila za kampanju u base game
bolja/jasnija pravila

Nadam se da nece previse pojednostavnit igru. U tom slucaju bi bila nesto u djiru Castle Ravenloft od WotC-a, sto bash i nije pretjerano dobra stvar. S druge strane mogla bi bit slicna Mansions of madness sto bi bila jos veca katastrofa.

btw, conversion kit za heroje i monstere dodje josh 25$ povrh 80$ msrp za 2nd. edishn.


imho, puno interesantnija stvar je Rex. Dune mehanika u Dust settingu, za tim slinim.
a i reprintaju wiz-warse, za njih postoji dobar print&play projekt na bgg-u, ali ffg verzija
ima fora minijature.
janje
Reactions:
Postovi: 21
Pridružen/a: 12 lip 2011, 15:28
Lokacija: Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Post Postao/la janje »

Slažm se da je cijena malo veća ali i cijena Descent: Journeys in the Dark iznosi oko 90 $ ,te je kod nas oko 600 kn tako da je gotovo isto .Činjenica je da ce u Second Edition biti manje miniatura 8 heroja i 38 monstruma ,ali mislim da su zato išli na Conversion Kit da se mogu koristiti sve stare ikad objevljene miniature.Slažem se da je art na boxu grozan ali ono što se sad da vidjeti na službenim stranicama izgleda obečavajuće .
A što se ostalog tiče FFG je u prošlosti kod gotovo svih igara nedostatke rješavao expanzijam ili novim edicijam i to na jako dobar način ,uvijek uvažavajući primjedbe i sugestije korisnika njihovih proizvoda što je zapravo glavni razlog mog veselja :D .
Nezaobilazna činjenica je da FFG u posljednje vrijeme izbacuje puno igara na tržište sa velikim potencijalom a da zbog nedorađenosti ili zbog nekakvih ključnih nedostatak ne ispadnu baš dobro kao što je po meni slućaj sa Mansions of madness. Te se nadam da se to u ovom slučaju neće desiti pošto je riječ o drugoj ediciji poprilično popularne igre.
Što se tiče nove igre REX meni izgledana prvi pogled kao igra miniaturama u svijet Twilight Imperium , a možda sam u krivu.
Dibbler
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:09
Lokacija: Split
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Post Postao/la Dibbler »

Meni se iz opisa Dune-a uvijek činilo da je igra slična Diplomacy. Ako će Rex garantirat iskustvo slično Diplomacyu, a da partija traje kraće od 6+ sati, osobno mi je to instant buy.

Što se tiče Descenta, igrao sam jednu cjelovečernju sesiju i igra mi je "meh". S druge strane, igram DnD negdje od izlaska 3. edicije (momentalno kod DM-a koji je igrao i 2. ediciju), tako da nisam baš objektivan. U svakom slučaju, roleplaying igre na ploči su nešto što zaobilazim u širokom luku. Igrat ću ako domaćin gejming večeri želi, inače...
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Post Postao/la Studioworks »

Ima netko možda novi print ove igre koja dolazi s kampanjom "Heirs of Blood"?
Taur
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 20 ruj 2016, 17:16
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Post Postao/la Taur »

Pozdrav svima.

Zamolio bih za savjet iskusnijih igrača, pa da ne otvaram novi topic vadim ovaj iz naftalina :)

Nedavno sam na poklon dobio base game Descenta (2nd Edition) s „The Shadow Rune“ kampanjom i oduševio se igrom. Do sada sam u društvu par prijatelja uspio odigrati pola kampanje i igra je svima ostavila jako dobar dojam. Budući da želim proširiti kolekciju, zamolio bih savjet iskusnijih igrača u kojem smjeru krenuti. Prošao sam kroz savjete na redditu i bgg forumu, ali još uvijek dvojim između opcija:

• uzeti kampanju „Heirs of Blood“ s manjom ekspanzijom „Lair of the Wyrm“ (za dodatak „Secret Room“ i „Rumor“ mehanika), ili
• direktno uzeti big box ekspanziju „Shadow of Nerekhall“ koja bi navodno trebala biti best buy opcija (omjer sadržaja i uloženih novaca).

Zamolio bih za savjet ako ste imali prilike isprobati sadržaj u pitanju, ali i ako ste voljni podijeliti vlastita iskustva u širenju vaših kolekcija.

Svaki savjet i iskustvo su dobrodošli :)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Post Postao/la sadistiko »

Evo, oživljavam mrtvog konja...
Je li netko probao ovo čudo:

http://store.steampowered.com/app/47720 ... to_Legend/

Besplatni companion app za igru koji igra umjesto Overlorda.
Ovo mi zvuči zanimljivo, pa me zanima jel tko probao.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark Second Edition

Post Postao/la Nuuq »

sadistiko je napisao/la:Evo, oživljavam mrtvog konja...
Je li netko probao ovo čudo:

http://store.steampowered.com/app/47720 ... to_Legend/

Besplatni companion app za igru koji igra umjesto Overlorda.
Ovo mi zvuči zanimljivo, pa me zanima jel tko probao.
Igrao ja. Sve free scenarije. Odličan je fol.
Imao sam fazu kada sam samo mogao solo igrati, tako da sam se tada natakario na ovo :)
Mislim ne znam sta te zanima.
Čini igru dinamičnom jer nikada ne znaš kada će App (overlord) igrati, znači nije više heroji pa overlord.
Pomaže i pri vodjenu više likova jer memorize sve.
Sve u svemu, ne pada mi na pamet da igram Descent bez nje nikada, posebno jer mi je conan puno bolji overlord mehanizam.

Live long and prosper.

slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”