Munchkin

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Munchkin

Post Postao/la Igranje.org »

Munchkin[ctable: picture=https://lh3.googleusercontent.com/-utaO ... nchkin.jpg, link=http://igranje.org/Igre/munchkin]OPIS IGRE

Munchkin je igra s kartama koja, prema službenom opisu daje igračima čistu esenciju osjećaja igranja RPG igara, ali bez sve zbrke oko pravila koja se obično javi prilikom njihovog igranja. Igra je zapravo svojevrsna parodija na igre uloga (RPG), a samo ime igre Munchkin je pogrdni naziv za igrača RPG igara koji prilikom igranja misli samo na sebe i gradi svoj lik nauštrb ostatka svoje ekipe i po pitanju cijele priče.

[/ctable]
pitagorinpoucak
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 09 lis 2018, 14:56
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0

Re: Munchkin

Post Postao/la pitagorinpoucak »

Ako je problem oživljavanje stare teme, ispričavam se modovima.

ali...

imam jedno pitanej vezano za pravila oko kojeg smo se raspravljali zadnji put kad smo igrali.

u pitanju je "Death" efekt u munchkinu. dakle, po pravilima kad se dogodi smrt, ostali igrači lootaju mene, i ja discardam sve osim rase/klase, i smtram se "mrtvim" do početka poteza sljedećeg igrača. dok sam mrtav ne mogu pomoći nikome, ne mogu dobiti karte, ne mogu pobijediti nikako u igri.

na svom sljedećem potezu vučem novu početnu ruku (4 vrata, 4 blaga) i nastavljam igru.

problem je što su drugi igrači smatrali pošto sam ja "umro" više ne mogu dobivati levele, i ne mogu nikako pobijediti, odnosno ostajem lvl koji sam bio kad sam umro.

ja sam ih (bezuspješno) pokušavao uvjeriti da nije tako već da nakon što sam počeo svoj sljedeći potez poslije "smrti" dobivam novog charactera i nastavljam igru normalno.

Zbog stavke u pravilima da sve rasprave i nedoumice oko pravial odlučuje vlasnik igre, moja je bila zadnja riječ, ali zanima me vaše mišljenje da li sam možda pogriešio ili krivo protumačio pravila?

PS: smrt je bila odmah na prvom potezu, prvi monster. u pitanju je munchkin apocalypse verzija
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Munchkin

Post Postao/la docich »

Normalno nastavi s igrat i naravno dizes lvl

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 159
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1774 puta
 pohvaljen: 193 puta

Re: Munchkin

Post Postao/la tanelorn »

Također smatram da si ti u pravu tj da normalno nastavljaš igrati dalje (i dobijati levele).
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Munchkin

Post Postao/la neoch »

Normalno nastaviš igrat i možeš pobijedit. Kaznu si odradio, odnosno podijelio i odbacio svoje iteme, curseve itd.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”