Troyes

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Troyes

Post Postao/la Igranje.org »

Troyes[ctable: picture=https://lh6.googleusercontent.com/-9BmY ... Troyes.jpg, link=http://igranje.org/Igre/troyes]OPIS IGRE

Godine 1200. postavljeni su temelji za novu katedralu u Troyesu. Proći će, međutim, 400 godina, ispunjenih mnogim nedaćama, prije nego li bude izgrađena. Troyes je igra francuskog trojca Dujardin, Georges, Orban u kojem imate priliku iskusiti 400 godina razvoja utjecajnog srednjovjekovnog grada Troyes u Champagne regiji u Francuskoj. Svoj doprinos u razvoju grada dali su tri sloja društva: plemstvo, svećenstvo i građanstvo. Svaki igrač vodi jednu utjecajnu obitelj koja mora balansirati svoj utjecaj na ova tri sloja kako bi njihovo prezime ostalo zapamćeno u povijesti grada, regije pa i u cjelokupnoj svjetskoj povijesti.



Igru je 2011. godine izdala Belgijska tvrtka Pearl Games i bila je jedan od najvećih hitova najpoznatijeg sajma društvenih igara Spiel u Essenu iste godine. Igra je jedna u nizu novog trenda igara koje pokušavaju upotrijebiti igrače kocke na inovativan način, eliminirajući pritom njihovu narav da utječu znatno na sreću u igri.

[/ctable]
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Troyes

Post Postao/la mado »

Ova epizoda How to play podcasta će vam pomoći naučiti igru: http://howtoplaypodcast.com/episodes/ep ... 30-troyes/
Na adresi gore je mp3 epizode kao i PDF teaching guide.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Troyes

Post Postao/la buraz »

Lijepo opisano
Jednom sam je odigrao, i nije bilo loše :) ... Nisam imao pojma da se gradi katedrala u igri :D
slika
minko
Reactions:
Postovi: 31
Pridružen/a: 24 lis 2012, 14:07
Lokacija: Split
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 0

Re: Troyes

Post Postao/la minko »

Meni je igra genijalna, jedini euro koji (za sad) imam, doduše ima dosta malih pravila za specifične situacije (osobito sa kupovanjem kocaka) tako da treba odigrat par puta da se sve pohvata.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Troyes

Post Postao/la buraz »

Da, nakon jednom odigrane igre nije mi sve bilo jasno, ali mi se sviđa ta dubina.. U bacanje kocaka :-)
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Troyes

Post Postao/la Antomon »

Ispričivam se što dižem staru temu, ali mi je nedavno skrenuta pažnja na ovu igru.

Meni se jako sviđaju igre sa kockicama kamo se ta nasumičnost kockica kompezira raznim akcijama (Voyages of Marco Polo, Castles of Burgundy, Roll for Galaxy itd). Može li netko napisati još par riječi o igri ? Da li je i dalje releventna ili ju je zamjenila neka druga igra u međuvremenu ? Ako imam igre koje sam gore naveo, da li po vama ima smisla i Troyes ?
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Troyes

Post Postao/la Antomon »

Probavam još jednom nakon par mjeseci, možda netko ima novo mišljenje. :D
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Troyes

Post Postao/la Valsim »

Hjoooj znam da ima ljudi koji će me pokopati, ali meni Troyes nikad nije baš sjeo. Jedna od rijetkih igara koja mi nije baš nešto za zaigrat. Imam doduše svega četiri partije iza sebe, pa bih vjerojatno trebao dati još prilika. No Castles of Burgundy koji spada i sličnu domenu igara mi se recimo svidio odmah na prvu, isto kao i Voyages of Marco Polo. Nešto u cijeloj toj mehanici da koristiš svoje, ali da možeš kupovati i uzimati kocke od drugih igrača, kao i oni tvoje, mi ne sjeda. Nadam se da ovo potakne nekoga da napiše pozitivniji odgovor u obranu igre :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Troyes

Post Postao/la Killa »

Troyes je dosta različita od drugih igara tog tipa baš zato jer možeš korisiti kockice drugih igrača.
Ali ima to svoju cijenu jer su kockice drugih igrača skuuupe, pogotovo ako misliš koristi dvije ili tri kockice (nije važno čije). I naravno netko će onda uzeti tvoje kockice. Također, ako loše rolaš onda namjerno ne želiš potrošiti malo 'resursa' da ih flipaš ili rerolaš jer te strah da će ti ih netko 'ukrasti' - ma igra je ZAKOON!
Također ima coop element na početku svakog poteza kad pljačkaši napadaju grad pa svi mogu sudjelovat u obrani.
Igra je odlična sa svim brojevima igrača.

Evo sad moram pokrenit partiju na Boardgameareni, apropo, možeš tamo probati igru sam protiv sebe (2 računa napraviš, svaki u svom browseru).
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Troyes

Post Postao/la mljeko »

Ja sam igrao samo jednom, ali čini mi se da ako voliš taj tip igara, nemreš fulat. Ima taj element prcanja protivnika, ali meni je to ok. Igra je mješanac Lords of Waterdeepa i Burgundyja.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”