Twilight Struggle

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la stoka »

evo imali smo nedavno zanimljivu partiju u kojoj sam ponovno stajao na strani pravde i demokracije, te u prvom krugu zadao strašne tegobe svome crvenome drugu, koji se ipak oporavio dosta brzo i prilično dobro držao, te čak i preuzeo vodstvo u narednim krugovima, sve negdi do sedmog kruga, kada očiti pad koncentracije donosi gubitak barem dva kontinenta koja su nepovratno otišla u ruke sad-a...u osmom krugu se desila jedna zanimljiva situacija, naime dobija san wargame kartu, možda i najjaču u igru, u trenutno dok je vp track bija na 0, čuva je u nemogućnosti da realziram njene efekte, i u narednom krugu izneredija protivnika u centralnoj americi, šta mi je dalo 6 bodova, no bija san i dalje jedan bod prekratak, na kraju sam skupija nekako i taj bod, priko svemira il nekog rata, ne sičan se više, da bi u zadnjem krugu komunistički šljam bacija we will bury you kartu, koja mu nosi tri victory boda...ispočetka nismo bili sigurni da li se prvo računaju ta tri boda ili odma završava partija radi wargamea, ali smo ipak odlučili da dovršimo partiju čisto radi zabave, a mislim da je i odluka po pravilima, jer koliko shvaćam, samo se čeka hoće li amer baciti u idućoj ruci intervention kartu, čim se utvrdi da nije bačena dobija rus 3 boda...iako nam još nije bilo jasno da li sa un intervention može i neku drugu rusku kartu bacit i tako stopirat praktički dvi, i da li ako amer izvlači we will bury you mora je bacit skupa sa un intervention il je može bacit, iskorisitit 4 op i onda idući krug bacit intervention sa nekom drugom ruskom, i iskoristit i njene bodove, šta je onako, malo previše, po meni...kako bilo, na kraju ipak pobjeda sad za nekih više od 10 bodova razlike u stvarno dobroj partiji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
kockica
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Marijan »

Koliko kužim odigrali ste wargame i we will bury you kao headline. U tom slučaju pošto oboje imaju vrijednost 4, američki event se događa prvi i tako se igra završava prije nego što se dogodi we will bury you. Ja barem mislim da wargame odmah završava igru.

Možeš i neku drugu, samo trebaš un intervention odigrati, i ovo sa we will bury you bi bilo točno da može sljedeću rundu odigrati UN intervention. Te kombinacije su zanimljive i mogu se iskoristiti u twilightu ali se jako rijetko dogodi da dobiješ we will bury you pa UN intervention.

Nadam se da sam pomogao oko nedoumica :)
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Darkseid »

Primjetio sam da imamo sad poveći broj TS igrača, ja i par frendova igramo preko vassala pa ima li na forumu ovdje ljudi za recimo neki TS turnir preko vassala?
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Stips »

Nabavih i ja TS, pa ako ima nekog za ftf par partija s početnikom, nek mi se javi.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la stoka »

je,wargame odma zavrsava,al nije bilo headlina faza neko ar,tako da je odma sa 7vp palo na 4,tako da je usa samo iskoristija 4op.opsirnije bi,al pisem s moba,pa neman volje
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la stoka »

darkseid,po kojem se principu igra online na vasalu?ide li uzivo partija il pbem?mislim,sumnjam da je pbem,to je malo besmisleno za ts.uglavnom,ja sam za mislim da vec od 4 covika se da iskombinirat neki mini turnir,da prvo probamo na ispadanje,pa ako krene,mozda i neku ligu bi se dalo iskombinirat.
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Darkseid »

stoka je napisao/la:darkseid,po kojem se principu igra online na vasalu?ide li uzivo partija il pbem?mislim,sumnjam da je pbem,to je malo besmisleno za ts.uglavnom,ja sam za mislim da vec od 4 covika se da iskombinirat neki mini turnir,da prvo probamo na ispadanje,pa ako krene,mozda i neku ligu bi se dalo iskombinirat.
Partija ti ide uživo, jako dobar je modul za to, mkr 3 karte su bugane i popravljaju se ( junta, ortega i jos jedna)

Nas je 3 sta igramo preko vassala, mini turnir za početak, na 2 pobjede, igraš s obje strane, u slucaju izjednacenja pobjeda osoba koja dobila s više bodova/nije izazvala nuke war i pobijedila bira u trecoj partiji prva stranu etc.

ako nas se skupi barem 6 ima smisla ligu
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la miljenko »

Jel netko mislio uzimati Twilight Struggle Digital Edition, trebala bi skoro izaći... Ja sam backer, zajedno s expanzijom :thumbs ...

Što se tiče lige / turnira, za sam više za to da odigramo uživo ako ima zainteresiranih nego ovako preko kompa :pogled_dolje ...
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Darkseid »

miljenko je napisao/la:Jel netko mislio uzimati Twilight Struggle Digital Edition, trebala bi skoro izaći... Ja sam backer, zajedno s expanzijom :thumbs ...

Što se tiče lige / turnira, za sam više za to da odigramo uživo ako ima zainteresiranih nego ovako preko kompa :pogled_dolje ...

uvjek sam zainteresiran za uzivo, al osobno nemam igru, javi se na pm za moguce dogovre :)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la stoka »

moze,moze...a koliko mislite vremenski,jedna partija tjedno minimum?tj,jedno kolo da se zgotovi...ok mi se cini princip,jedino mislim da bi u slucaju lige bolje bilo igrat svak sa svakim dvaput,5 puta si ka domacin(ako je liga 6) 5 puta gost,domacin bira stranu.10 kola i kraj.al o tom potom.a za turnir nas vec ima dovoljno,prakticki...
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”