Pandemic

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Pandemic

Post Postao/la Killa »

kockica je napisao/la:Hm. szbunjen

pa sad, cijena za stari pandemic je 260, a u carti vidim da imaju novi i košta cca 330.

S druge strane mislim da će mi se igra svidjeti. Ono dao si mi malo misliti, hvala za info :)
Ne daj za stari priko 150 Kn!
Za novi je O.K. oko 250 Kn, ali računaj da ti je ekpanzija On the Brink obvezna ako ti se igra imalo svidi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la kockica »

U redu, tu se prepuštam vašim preporukama. Nego gdje je oglas za novi pandemic 260 kn? Ja sam naletio primjerice na njuškalu samo za izdanje iz 2012.g., a za 2013.g. je mislim cca 320 kn, ali tada bih radije kupio u CM.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la Shich »

Kaj da? Mislio sam da je ono verzija iz 2013. na njuškalu.

Onda imaš u našem oglasniku kod zupija za 32 eura (250kn), a on jednom mjesečno dostavlja u Zagreb.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la kockica »

Pa pitao sam oglašivača, naravno, ;) a hvala ti što si me uputio na zupija. Pogledao njegov popis i možda neke druge igre naručim (ako je čovjek još uvijek aktivan) prije pandemica. Imam već par kooperativnih igara, a moja žena ipak uživa da me gazi u konfrontacijskiim igrama :D
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la sadistiko »

Aktivan je zupi samo se nešto ne javlja ovih dana. I ja sam ga pokušao kontaktirati za Eclipse exp. pa još ništa
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la kockica »

Imate li neke opće smjernice kako igrati ovu igru? :D
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la sadistiko »

Što te muči?
Mi od 3 odigrane, 2 puta uspjeli pobijediti. Mada, kad slušam ostale, vjerujem da smo stvarno imali puno sreće.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la kockica »

Ma nakon dvije partije koje smo odigrali, razmišljam koji nam je najbolji put prema pobjedi jer još nijednom nismo uspjeli :) . Prva partija je bila totalni raspad sistema jer karte usprkos miješanju, nisu bile previše promiješane pa nam se desilo da se zaraza jedne boje neprestano stvarala i širila a mi nismo imali uopće karte za gradove tih boja kao ni akcijske karte. To nam je bila najkraća partija :lol:

Na nekim forumima sam našao uglavnom koje kombinacije likova su pobjedničke i mogu se složiti da su neke uloge vrlo jake ali ja osobno preferiram nasumično izvlačenje uloga.

Došao sam i do zaključka da, kad se jedna bolest izliječi, može se, ako je rijetka bolest, zanemariti njeno iskorijenjivanje. I da što češće treba poticati razmjenu znanja među igračima, a putovanja radije vršiti karticama gradova nego ići pješke grad po grad i odbacivati uprazno takve kartice.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la sadistiko »

Vjerujem da taktika ovisi o trenutnom stanju. Mi u obje pobjede nismo dozvoljavali da se bolesti šire do 3 kockice u gradu pa smo ih ispočetka samo uklanjali. Treba koristiti likove tako da se njihove mogućnosti što više koriste. Prošla partija je bila baš dobro koordinirana mada smo jedva pobijedili. Taman je ostala još samo jedna karta akcija. Jedan potez više i bili bi izgubili :-)
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la Nuuq »

Mislim da treba jednom probati da fokus bude distribucija karata među igračima. Nama se to pokazalo kao veoma uspješno. Naime nikada nismo pobjedili bez da nam je to bilo glavno.
Uklanjanje kockica je usputno.


Live long and prosper.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”