Pandemic

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la grof »

mmda - djeluju mi pre-sretno :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la mado »

Za slijedeću godinu je najavljeno još jedno proširenje za megapopularni Pandemic. Zvat će se Pandemic: State of Emergency: http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... -emergency
Dizajneri proširenja su Matt Leacock i Thomas Lehmann (Race for the galaxy).
BGG za ovo proširenje kaže:

Saving the world just got a little bit harder in Pandemic: State of Emergency, an expansion for Pandemic that offers three new challenges:
- The Hinterlands Challenge, in which the diseases spread from animals to humans.
- The Emergency Events Challenge, in which unpredictable events have nasty effects on the game and players try to use quarantines to stop the spread of disease across the globe.
- The Superbug Challenge, in which a fifth disease that cannot be treated threatens the world! To fight off this threat, you must first find its cure, then produce vaccine doses. You must eradicate the superbug disease to win. This is NOT for the faint of heart...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la grof »

Moram priznati da sam malo razočaran s novom distribucijom Pandemica gdje su sve komponente plastične umjesto drvenih. Ne znam što im je to trebalo.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2360 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la Valsim »

Sa svakom novom ekspanzijom raste i moj interes za Pandemic :) .

Meni se baš svidjela nova produkcija Pandemica za razliku od stare. Plastične poluprozirne crvene, žute, plave i crne kockice baš daju neki moderan štih igri. Da ne kažem da je cijeli dizajn i artwork ploče i kartica moderniziran i baš lijepo ispoliran. Definitivno kupujem jednog dana igru, zajedno s In the Lab, On the Brink i sada State of Emergency ekspanzijom.
Koncept mi djeluje jako zanimljiv (to s prijelazima zaraza s životinja na čovjeka) i baš me zanima kako će to izvest. Osim toga sada je i Thomas Lehmann u timu pa sam siguran da će ekspanzija biti predobra :bravo . Doduše malo me razočarao sa zadnjim proširenjem za Race For The Galaxy, al Bože moj.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la grof »

Ma OK, novi dizajn je OK, ali ja se nekako uvijek zgrozim plastike. Valjda me podsjeća na ČnLJ. :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la mado »

Valsim je napisao/la: Osim toga sada je i Thomas Lehmann u timu pa sam siguran da će ekspanzija biti predobra.
Tom Lehmann je već imao posla s Pandemicom i to u dizajnu prva dva proširenja (zajedno s Leacockom). U Pandemic Legacy igri Mattu pomaže otac legacy formata Rob Daviau. Ta igra bi trebala izaći slijedeće godine (kad i Seafall Legacy): http://www.bgg.cc/boardgame/161936/pandemic-legacy
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la kockica »

Zainteresiran sam za igru Pandemic i imam mogućnost da kupim izdanje iz 2012. Vidim da ima i nova verzija iz 2013 sa dodatnim likovima pa ono, ne znam. Dakle dvoumim se između starog i novog Pandemica pa me zanima

- da li se sa novim Pandemicom proširuje broj igrača koji je mogu igrati, znači više od 4
- da li su pravila ista za obje verzije. (to pitam da vidim s kojom su verzijom kompatibilna prevedena pravila koja imate)

Što uopće preporučate :D
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3558
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1543 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la Shich »

Preveli smo pravila za obje verzije Pandemica. ;) U svakom slučaju novija pravila su napisana preciznije i bolje, tako da se ne može dogoditi nikakva zabuna ako ih se u potpunosti pročita.

Novi Pandemic je kompatibilan sa svim ekspanzijama, ljepši je, i ima 2 dodatne uloge (uz 5 originalnih). Broj igrača ostaje isti.

Ako je cijena povoljna, i nisi siguran da će vam se igra svidjeti, preporučam ti da ju uzmeš.
Ako pak misliš da će ti se svidjeti i da će se igrati često, kad tad ćeš htjeti i ekspanziju pa ćeš samo imati komplikacije, a novi Pandemic nudi više toga.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la kockica »

Hm. szbunjen

pa sad, cijena za stari pandemic je 260, a u carti vidim da imaju novi i košta cca 330.

S druge strane mislim da će mi se igra svidjeti. Ono dao si mi malo misliti, hvala za info :)
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3558
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1543 puta
Kontakt:

Re: Pandemic

Post Postao/la Shich »

Preeeeeskupo. Iskreno ne bih dao više od 200kn za staru verziju.

Za 260kn možeš nabaviti novu verziju preko oglasnika + ovo što kažeš za Cartu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
kockica
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”