Jungle Speed

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Jungle Speed

Post Postao/la Igranje.org »

Jungle Speed[ctable: picture=https://lh4.googleusercontent.com/-I-2S ... -speed.jpg, link=http://igranje.org/Igre/jungle-speed]OPIS IGRE

Jungle speed je vrlo jednostavna i zabavna igra temeljena na brzini, zapažanju i vještini. Od pribora odlikuju je drveni totem, te mnoštvo raznolikih kartica.

[/ctable]
slomar33
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Jungle speed

Post Postao/la slomar33 »

Jungle speed je u svetu ne tako nova a kod nas tek od nedavno dostupna igra sa kartama koja je jako brza i zabavna. igra se u 2 ili vise ljudi a najzanimljivije je u 6 i vise ali u svakom broju je vrlo zanimljiva.

igra se sa jednim drvenim "totemom" i 80-160 specijalnih jungle speed karata.
cilj igre je ostati bez karata a igra se tako sto svi igravci imaju pred sobom gomilu karata polegnutih na sto i otvaraju se jedan po jedan(kao kad se igra rata ovara se karta i stavlja preko onih vec otvorenih.) . aktivna karta je ta na vrhu naravno i sad ovde postaje zanimljivo. kad neko izvuce kartu koju neko drugi vec ima na stolu onda to dvoje treba sto je brze moguce da uzmu drvenu palicu koja se nalazi na sredini stola "totem". ko ga prvi uzme daje sce svoje okrenute karte protivniku i krug se nastavlja od njega. ko pogresi kupi sve karte na stolu (otvorene) i zbog ovoga je toliko zanimljiva igra jer su karte namerno nacrane tako da jako lice jedne na druge.


karte su osmislili i napravili neki francuzi i kostaju 45 eura kod njih sto meni nikako nije bilo pristupacno a dopale su mi se kada sam imao priliku da se igram sa njima jednom tako da sam uzeo stvar u svoje ruke i na kompjuteru(vest sam s Corelom) nacrtao identicne karte kao original i odstampao ih na identicnom parpiru plastificirao na isti nacin itd. dakle sve u svemu napravio sam iste karte kao te francuske samo sto su ove u srbiji XD i samim tim dostupne nama smrtnicima. te karte sa ja prodajem po 35 eura(sve to stampanje i totem kostaju ipak dosta) i ako neko zeli da ih nabavi mozete da me kontaktirate na [email protected] ili na facebooku Slobodan Margetic.

za vise informacija i neke slike mozete da posetite
http://www.facebook.com/home.php?#!/gro ... 7429297484

i da vidite slike kako karte izgledaju
npr.
http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 7429297484
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Jungle speed

Post Postao/la grof »

Ovo stvarno izgleda jako dobro. Tko zna ima li toga u HR za nabaviti?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
slomar33
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Jungle speed

Post Postao/la slomar33 »

ja imam babu u bjelovaru i tetku na krku pa mogu da ti posaljem postom pouzecem iz hrvatske u nekom skorijem roku ako si stvarno zainteresovan, a cena bi bila ista plus postarina iz bjelovara do tu gde ti zivis, ne znam stvarno koliko to vasa posta naplacuje.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Jungle speed

Post Postao/la grof »

Zapravo, bilo bi puno produktivnije da ti napišeš tekst i pošalješ slike igre ako možeš onako kako zahtjeva forma za slanje igri
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
ad4m
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Jungle speed

Post Postao/la ad4m »

Ne volim vidjeti kako ljude ripaju za novac.

Jungle Speed se moze nabaviti u Sloveniji za tocno 20 eura i preko dosta povoljnih online shopova.

Pretpostavljam da si ti upisao referencu broj 2. na wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Jungle_Speed) gdje kazes kako nosis original kopije iz Francuske dok ovdje reklamiras falsifikat. Izrada svoje kopije je jedna stvar, izrada i prodaja je druga stvar (obicno se radi o igri losije kvalitete i nize cijene te ce neki ljudi to opravdati zbog majne kupovne moci i tu ne zelim iznositi pro i contra argumente), a treca stvar je prodaja uz zaradu falsificirane verzije. Naravno u posljednjem slucaju igras na cinjenicu da dio ljudi koji ovo citaju i ne znaju puno o board igrama.

Takoder te molim da izmijenis clanak na Wikipedii.
Hvala
slomar33
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Jungle speed

Post Postao/la slomar33 »

ovde reklamiram falsifikat i to sam jasno napisao i to je za sve koje igra zanima a ne mogu naci original ili ga ne zele zbog vise cene. sto se tice kvaliteta do sada su od mene karte kupovali uglavnom ljudi koji su videli i igrali sa originalom i niko nema nikakvih zamerki. nisu to patike pa da je original od koze kopija od skaja, to su karte i stampaju se na standardnom papiru za karte sa standardnom plastifikacijom nakon toga i jedina razlika izmedju ovih i originala je sto ove ne dolaze u fensi kutiji.

A ono sto sam napisao na wikipediji je takodje istina i ko ima pare i hoce original moze i to da nabavi preko mene samo uz malo cekanja najcesce. npr sledeci put kada sam u francuskoj je 18 mart pa da imam narudzbu neku ja bih tada doneo original ljubiteljima igre bez ikakve provizije za sebe, ali bi im naravno prvo naglasio da mogu da kupe kopiju za manje pare. ko nece ne mora, to je stvar izbora,a meni nije tesko da donesem spil karata nekome ko zeli original.

sto se tice ripanja za cenu tu debelo gresis. kao sto i sam kazes karte mogu da se nadju za 20 eura ali to je samo 80 karata tj osnovni spil i to nikako nije dovoljno za 6 i vise ljudi a igra je u vecim grupama daleko zanimljivija. dakle cena od 35 tj sad vec 30 eura je za taj spil od 20 eura plus extension spil u kome se nalazi jos 80 razlicitih karata koji inace kosta vise od osnovnog spila tj 25e jer ga valjda smatraju nekim luxuzom ili sta li vec, a realno je neophodan da bi se igrala igra onako kako je najzanimljivija tj u 6 i vise igraca. znaci original bi kostao 45 ovo moje kosta 30e.

btw ako te bas zanima samo stampanje u ful koloru karata i pravila i plastificiranje kosta 20 e a na to jos treba napraviti vrecice za karte kao u originalnom pakovanju i totem. da i ne pricam o ceni pripreme za stampu da bi karte izgledale toliko iste kao original. tako da kad sve to platim moja zarada bude mizerna. cela prica bi bila isplativa kada bi se ja time bavio na veliko i stampao 1000 spilova ili nesto slicno ali ja ovo radim po 5 spilova od jednom i do sada sam samo 10 spilova napravio i vise radim to zato sto bi hteo da prosirim igru po ovoj nasoj okolini i mozda da organizujemo svi zajedno neka Jungle speed okupljanja nego sto se tu krije neka lova tako da ti je komentar "Ne volim vidjeti kako ljude ripaju za novac." vise suvisan nego sto mozes da zamislis.
ad4m
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Jungle speed

Post Postao/la ad4m »

Ajmo ovako, ja ne pokusavam promijeniti tvoj stav. Ti ces se opravdavati sto god ja rekao. Ljudi imaju objektivne informacije pa neka odluce.
Uzmi u obzir da imam i original i ekspanziju Jungle Speeda pa znam o cemu pricam.
1. Original je sasvim dovoljan za igranje i u 6 i u 7 igraca.
2. Izradio sam nekoliko igara (za svoju upotrebu) i prilicno dobro znam sto i kako, a takoder mi je jasno da kvaliteta nece nikada biti kao original.
3. Ako bas toliko zelis inzistirati na ekspanziji, idi na www.nobleknight.com, ukucaj i original i ekspanziju i stavi shipping calculator. Sa postarinom, do Hrvatske iznosi sve skupa 44 $...Nekih 31,5 eur.
4. Ako netko ide tvojom solucijom (Put u inozemstvo i voznju preko granice), mozes uzeti za opciju recimo www.spiele-offensive.de. Original i ekspanzija zajedno iznose 24 eura, a postarina unutar Njemacke je besplatna.

Ovo je onako brzinski bilo, kasno je sad za detalje.

S tim da nakon ovih cinjenica, imaj na umu da su ovo sve iskljucivo originali, od kojih odreden postotak je otisao i dizajneru JS-a.
Sto se mene tice, rasprava je gotova, ljudi mogu procitati sve postove pa se lagano odluciti za bilo koju opciju.
Zivio ti meni! ;)
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Jungle speed

Post Postao/la buraz »

hm.

Ja osobno bih radije dao 15 eura više za original.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Jungle speed

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:hm.

Ja osobno bih radije dao 15 eura više za original.
Da, to drži vodu iz nekoliko razloga:
  • Dio sredstava sigurno ide autoru igre, što je potpuno u redu.
  • Shodno gornjem, ne krše se autorska prava (ne pirata se!)
  • Original je sigurno kvalitetno izveden od kvalitetnih materijala.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”