Race for the Galaxy

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la smurfORnot »

Ma može se sigurno, mislim da cemo mi to napravit. Ima lsika na netu.

Cura je birala ekspanziju, pa joj je AA bio malo zanimljiviji, nevoli tolko konfrontaciju valjda, pa vjerojatno zato...i svidjela joj se jako karta one crvene žabe iz AA, pa je to prevagnulo,lol

Meni i dlaje 7 wonders duel, bez obzira što cura nevoli tu konfrontaciju, a meni je ok, i dalje nije tolko dobro sjeo kao race. Jbg. neke igre sjednu super, neke tak tak. Star realms je recimo fantastican po pitanju cijene, i kolko ga znamo cesto igrat. Relativno je no brainer, al svejedno, zabavan, neloš artwork, dovoljno kratak za gotovo uvijek odigrat. Tako da se isto isplati uzet gotovo svima. Stvarno za stotinjak kuna za njega nemreš puno fulat s njim

Mislim da su nam race,roll i star realms bile naj igranije igre po kolicini koliko smo ih igrali. Ogranicio sam se malo na igre koje funkcioniraju najbolje s 2 igraca, jer vidim da nemreš bas racuant na druge da ceš imat s kim igrat, uvijek netko ima neki izgovor, obvezu bla bla bla.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

smurfORnot je napisao/la:Meni i dlaje 7 wonders duel, bez obzira što cura nevoli tu konfrontaciju, a meni je ok, i dalje nije tolko dobro sjeo kao race. Jbg. neke igre sjednu super, neke tak tak.
Ma Race je i nama puno bolji nego 7WD, bez daljnjega, pogotovo mi je fora kako, igrali smo ne znam više koliko partija, a onda skužiš kako su neke karte baš dobre koje si dosad izignorirao ili ti jednostavno nisu sjele utvoju strategiju. Što se tiče 7WD, vjerojatnije je da ti treba drugi partner :D

XI u principu nije toliko kofrontacijski, već je nekakav semi coop, tako da mislim kako nećete pogriješiti s tim. Jedino što mislim da, dok u AA možeš igrati samo sa karticama bez Orba (premda ima nekih kartica koje se svojim bonusima odnose na Orb ali su i dalje dobre čak i u igri bez Orba), u XI više osjećam kako su kartice sa svojim bonusima povezane sa invazijom Xenosa, pa su u igri bez uključene invazije dosta okljaštrene.

Inače taj masovno popljuvani Orb mi se osobno svidio i vrijedi ga probati, ali samo moraš uzeti u obzir da stvarno znatno usporava igru (u našem prosjeku možda i sat vremena za jednu partiju), zahtijeva puno prostora, te daleko najdrastičnije mijenja samu igru. Zato mi je i super Race, sa svakom ekspanzijom imam drugačiju igru. Jedina mana je što moramo stalno odvajati kartice osnovne igre ako zaželimo neku drugu ekspanziju :mrgreen:

Inače za razliku od XI, RvI i BoW jesu kofrontacijski, premda se vrlo rijetko dešavaju borbe i preuzimanja/uništavanja protivnikovih planeta, ali one se uvijek mogu igrati bez međusobne borbe. Ne bih na tvom mjestu olako zauvijek prekrižio 1. arc, pa ako ti se pruži neka povoljna prilika.. Jednostavno, već i same kartice su tako dobre :thumbs
smurfORnot je napisao/la:Ogranicio sam se malo na igre koje funkcioniraju najbolje s 2 igraca, jer vidim da nemreš bas racuant na druge da ceš imat s kim igrat, uvijek netko ima neki izgovor, obvezu bla bla bla.
Ah, znam... U svakom slučaju, drago mi je što vam se dopalo i uživajte :thumbs
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Stips »

Dakle kaj, prvi arc i nije nešto?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

1.arc je super!
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Stips »

I mišljah tako :)

First Arc - The Descent into War
The first expansion arc comprises 3 expansions, each of which is designed to be played with the earlier expansions. The storyline covers the exploration of the galaxy and the growing conflict between the Galactic Imperium and the Rebels.
The first is The Gathering Storm (2008), adding goals, solitaire play, another player, and drafting rules.
The second is Rebel vs Imperium (2009), adding military takeovers and another player.
The third is The Brink of War (2010), adding prestige and search rules.

Jer je bliže temeljnoj igri, koja je odlična, pa mi se čini da je u ovom slučaju 'more of the same' zapravo dobra stvar :)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

Ma rado bih elaborirao 1. arc, ali vodim zenu na proslavu nase obljetnice, pa mozda drugi dan :)
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la smurfORnot »

Samo sto taj prvi arc kosta cca 600kn, ako uzmes cijeli, a dobijes koliko karata na baznu igru?
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Stips »

https://boardgamegeek.com/thread/502216/number-cards

Vidim - 114 akcijskih, dakle isto koliko i bazna solo. Hm, pa da.

S druge strane, koje sam sve bedastoće znao nabaviti, ako je igra ok veći je problem naći vrijeme za igrati ju nego lovu za kupiti ju...
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Vatanen »

AA sine ako ti se kupuje jedna isplativa ekspanzija, slušaj mater :-D Sinergija s baznim deckom je izvrsna. Orb istresi u kantu za smeće čim je otvoriš...
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la smurfORnot »

AKo se ne varam, mislim da su kritike bile da je previše karata tu, i da se onda dosta toga razvodnilo. Pošto su prve 3 ekspanzije kao prvi arc pa se igraju zajedno, onda 4. je 2arc pa se igra solo, i 5. je 3 arc pa se isto igra solo i ne kombinira s drugima.
Bilo je pitanja zašto su u rollu dodali samo 5 plocica (planet/tehnologija), pa su odgovorili da ne žele da se desi što se desilo s raceom, jer su svi željeli još i još, da bi nakraju bila situacija da je previše. Neznam tocno kakav je balans kad se ubaci sve to iz prve 3 ekspanzije. Iako, pored AA i XI, nevidim razlog da nabavljam ove prve tri.

Ma vrijeme za race i nije toliki problem, pošto 20-30min vjerujem da mozes naci, a i setup/clean up time je doslovce nikakav.

Bazna igra ce ti stvarno dugo trajat bez da ti je uopce potrebna ekspanzija, s jednom ekspanzijom dobiješ još masu replaya, tako da planirat nabavit prve 3 ekspanzije je nepotrebno dugo vremena ;)

Moram probat taj orb da vidim zašto je otlko loš,lol
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”