Race for the Galaxy

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

Hm, po ovome bi me u konkretnom slučaju žena blokirala jer se sjećam da je tu večer sve odigrane partije imala niži startni broj.

EDIT:
sjetih se nečega nevezano za ovaj primjer. Ako počneš sa Doomed World i odbaciš ga, onda u slučaju potrebe turn ordera si zadnji, bez obzira jesi li imao niži stratni broj? Tako smo imali par slučajeva i odigravali.
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la fpol »

Mislim da nema veze turn order, jer ako se ne varam one kockice koje prate stanje vojne snage se mijenjaju tek na kraju faze. S obzirom da se i mogucnost napada na nekog takoder prati kockicama mislim da se i to mijenja na kraju faze. Iako dugo nisam igrao sa tim expansionima pa se ne sijecam tocno.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Gordan »

Rekao bih da turn order ima veze ako npr. jedan igrač želi otet svijet kojeg drugi igrač želi discardat. Tad je bitno tko je prvi na redu. Ali ranjivost na otimačinu (military bonus, posjedovanje rebel/imperium karte) se, po meni, mijenja na kraju faze, a ne u tijeku iste.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
miljenko
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la sadistiko »

Evo čisto da spomenem da smo napokon i mi krenuli igrati Race. Znam da kasnimo godinama, al bitno je krenuti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
Valsimstoka
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Valsim »

Počelo je znači. Ajd baš mi je drago čuti. Keep us posted kako napredujete :-) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la mado »

Izašao je promo za najbolju igru na svijetu (barem po meni :D ) i to kakav promo: :bravo
slika
BGG: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... rlds-promo

Riječ je o novim startnim svijetovima koji se dodaju u baznu igru ili bilo koje proširenje igre. Nakon dodavanja vrijedi pravilo da svaki igrač dobije nasumce 1 military startni svijet i 1 nonmilitary startni svijet + 6 karata, pa odbaci 1 startni svijet i 2 karte. Ovo pravilo nam je poznato od drugog proširenja (Rebel vs Imperium) na dalje, a rješava jedini "problem" koji postoji u baznoj igri (i u TGS proširenju isto doduše). To je ono kad dobijete military startni svijet i 6 nonmilitary karte (ili obrnuto).
Čak mi se čini da ovi military startni svijetovi malo ojačavaju military strategije (za koje svi znamo da u baznoj igri nisu najbolja strategija), pogotovo Star Nomad Raiders (-1) i Galactic Trade Emissaries (-3). Jako mi se sviđa Terraforming Colonists (-4), jer je to tek treća karta u igri koja može puniti sve windfall svijetove (bez obzira na boju).
Vidim da sve karte nagrađuju nekako sa dobivanjem dodane karte (ili čak i 3), jedino mi se ne sviđa Abandoned Mine Squatters (-5). Nula bodova, samo +1 military, nikakve dodatne karte, baš čudna karta. Da su barem stavili +1 karta nakon Produce faze ili tako nešto.

Mislim da je ovaj promo sve skupa must-buy i da s ubuduće uključuje u sve igre, od bazne igre do zadnjeg proširenja Xeno Invasion. :bravo
Kupiti se može na BGG store-u: https://boardgamegeekstore.com/collecti ... rlds-promo
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
Valsimkockicadlakar
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Valsim »

Opa. Zaista zanimljivo :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la fpol »

fora, svi su dobri.

pa i -5 je dobar, npr. usporedbe :
earths lost colony (4) : bod i consume power za jedan military je po meni ok pogotovo sto ako ides na military vjerojatno ti consume power nista ne znaci.
epsilon eridany (1) : bod i consume power za production world. Opet mislim da se isplati, pogotovo na ovom svjetu je upitan consume power kada bi trebao ici u military.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Valsim »

@kockica

Jel te zasvrbio novčanik :D . Jasno ti je da nam je ovo must have :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

Heh da, vec pomislio predloziti da se skupimo za narudzbu ak moremo usparati :-)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”