Dixit

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Dixit

Post Postao/la Igranje.org »

Dixit[ctable: picture=https://lh4.googleusercontent.com/-vlxR ... /dixit.jpg, link=http://igranje.org/Igre/dixit]OPIS IGRE

Ovo je asocijativna igra s kartama koja će vas prisiliti na malo mašte i kreativnosti. Igra se sastoji od 84 vrlo lijepo oslikane karte koje predstavljaju podlogu za vaše asocijacije, te pločica za glasanje u igri. Onima koji vole Picitonary, ova igra bi trebala biti odličan izbor.

[/ctable]
Miki
Reactions:
Postovi: 13
Pridružen/a: 24 ruj 2011, 18:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: Dixit

Post Postao/la Miki »

Dixit mi je definitivno jedna od najdražih igara. Iako pravila to izričito ne zabranjuju, pri igri nikad ne koristimo tzv. inside references, odnosno tragove koje samo jedan od igrača može znati, a drugi ne. Nastojimo davati takve pojmove da svatko ima šansu pogoditi traženu kartu. Ima onih koji vole Dixit igrati i zločesto, međutim meni nije baš etično davati pojmove poput: "Rekao sam ti to jučer" ili davati pojmove usko vezane uz nekakav npr. opskurni bend/film i sl. kojeg vaš frend pozna, a ostali ne. Dixit se može igrati pošteno, a opet kompetitivno. Iako, barem meni, u ovom tipu igru score nije od primarne važnosti, koliko sam doživljaj igranja i pokušaj da se skuži suigrače i njihov način razmišljanja pri davanju pojmova.

Sa 4 igrača obavezno igramo "random card" varijantu. Naime, s tolikim brojem igrača samo su 4 karte za pogađanje na stolu što je zapravo prilično malo. Ono što mi napravimo je: uz 4 karte (1 od storytellera i 3 od suigrača) dodamo 1 random kartu s vrha špila i to sve promiješamo i onda ih preokrenemo za pogađanje. Igra se standardno, s tim da je svima malo teže pogoditi storytellerovu kartu jer je više karata u igri. Međutim, u ovoj varijanti Storyteller pokušava pogoditi random kartu, tj. onu koju nitko od suigrača nije stavio za njegov pojam. Ako uspije dobija 1 bod. (Ako storyteller pogodi kartu koju je netko drugi stavio taj igrač NE dobija dodatan bod, dakle samo dodatan bod za storytellera ako pogodi random kartu).
Ovu varijantu često igramo i sa 3 i sa 5 igrača, tako da na stolu bude ukupno 6 karata.
Prednosti ove varijante:
-Više karata u igri pa je svim igračima teže pogoditi traženu (pogotovo je to izraženo u igri 4 igrača).
-Storyteller isto sudjeluje u igri i ima šansu dobiti dodatan bod.
-Super je zabavno kad se ponekad jedan ili više igrača "nalijepi" baš na random kartu. :)

Još 1 varijanta koju smo isprobali je Dixit za 2 igrača! Na BGGu je dostupno više varijanti za 2 igrača, a ja i brat smo nedavno, u želji da isprobamo Dixit 3 karte, odigrali slijedeću varijantu (ujedno i najpopularniju 2-player varijantu po broju likeova): http://boardgamegeek.com/thread/676496/ ... it-variant . Ukratko: oduševljeni smo. Igra se kooperativno i nije nimalo lagano, a uspjeli smo pobijediti zločestog zeca 7-5. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Miki za post (ukupno 4):
VickoburazValsimMcGregor
Avatar
Vicko
Reactions:
Postovi: 549
Pridružen/a: 06 tra 2012, 23:30
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 312 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Dixit

Post Postao/la Vicko »

Ova 2-player varijanta zvuci ok, zanimljivo cak. ;)
Slazem se s tobom da bodovi nisu bitni. Bitna je dobra zabava, pogotovo u Dixitu.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Dixit

Post Postao/la grof »

Da, Dixit je must have igra za svakojaka druženja. Posebno je pogodna za uvlačenje ljudi u sviejt društvenih igara... ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Dixit

Post Postao/la McGregor »

Odlična igra, zagarantirano puno smijeha. :D

Planiram uzeti ekspanziju,pa sam ovdje našao slivove po prihvatljivoj cijeni(CM ih nema):
http://www.boardgameextras.co.uk/sleeve ... rch=search
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Dixit

Post Postao/la sadistiko »

McGregor je napisao/la:Odlična igra, zagarantirano puno smijeha. :D

Planiram uzeti ekspanziju,pa sam ovdje našao slivove po prihvatljivoj cijeni(CM ih nema):
http://www.boardgameextras.co.uk/sleeve ... rch=search
Prije nekih pola godine ili više je bilo puno problema s njima tako da svakako javi kako je prošla narudžba
slika
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Dixit

Post Postao/la ronin »

ja sam od njih narucivao sleevove, kockice, brodove za star trek attack wing i nikad nisam imao problema.
covjek bio uvijek korektan i usluzan, a paketi su brzo dolazili...
saki
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Dixit

Post Postao/la saki »

Koja su vaša iskustva u tome iscrpe li se/koliko brzo se iscrpe karte i kad je potrebna dopuna s novim špilovima?
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Dixit

Post Postao/la Shich »

Meni je nakon 20ak partija bilo pomalo dosta tog špila, iako se uvijek može igrati tematski što produljuje igrivost. Preporučujem DIxit 2 kao nadopunu koji je slikama najsličniji originalu.
saki
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Dixit

Post Postao/la saki »

Hvala! Tematska igra bi bila tipa da su jedini dozvoljeni pojmovi naslovi filmova Stevena Seagala? :D
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”