Ticket to Ride

Pitanja vezana uz društvene igre
Tokic
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 19 pro 2014, 18:56
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Tokic »

Tokic je napisao/la:1. Kada jedan igrač na kraju kruga ostane na 2 ili manje vagona, ostal igračii imaju pravo odigrati još jedan krug. Ali, i sam taj igrač ima pravo odigrati još 1 krug?
Shich je napisao/la:1. Ne
Slažem se s tobom, vidim da tako igra i Will Wheaton :mrgreen: , ali u tom slučaju su pravila vrlo nespretno napisana. Prema ovo šta piše u pravilima, ja bi zaključio da i taj igrač ima pravo odigrati još 1 krug.

slika
Tokic je napisao/la:E sad, da li može:

b) Uzeti sebi jednu kartu s kupa 5 okrenutih karata, nadomjestiti tu kartu drugom kartom iz zatvorenog kupa, a zatim odlučiti da mu se niti jedna od tih 5 ne sviđa i da će svoju drugu kartu izvlačiti iz zatvorenog kupa?
Shich je napisao/la:2. A i B= Da
Vidiš, za ovo smo bili uvjereni da ne može, nego da mora ili obje sa zatvorenog, ili obje s otvorenog kupa.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Valsim »

Tokic je napisao/la:Hvala. Ma to nam se i činilo, ali zbunio nas je tip u ovom videu: https://youtu.be/gQ7GpQv-FeE?t=9m44s koji kaže "You have until next turn to decide which one you want to discard and which one you want to keep".
Nema problema, zato smo tu :) .
Tokic je napisao/la: Kad si već tu, još 2 pitanja, samo da mi razriješiš dvojbe :mrgreen:

1. Kada jedan igrač na kraju kruga ostane na 2 ili manje vagona, ostal igračii imaju pravo odigrati još jedan krug. Ali, i sam taj igrač ima pravo odigrati još 1 krug?
Kada određeni igrač na kraju svog poteza nema vagona, odnosno, ako ima još samo jedan ili dva vagona u svojoj boji, svaki igrač - uključujući i igrača koji je pokrenuo kraj igre - još jednom dolazi na red.
Tokic je napisao/la: 2. Kad igrač povlači karte vlakova on može (lokomotive su mi tu jasne pa ih neću spominjat u primjerima):

a) uzeti dvije karte vlakova sa zatvorenog kupa

b) uzeti dvije karte s kupa 5 okrenutih karata

E sad, da li može:

a) Uzeti sebi jednu kartu s kupa 5 okrenutih karata, odmah ju nadomjestiti drugom kartom iz zatvorenog kupa, koju onda odmah uzima sebi kao drugu kartu? Ili, ako se odluči povlačiti iz tih 5 okrenutih karata, mora prvo uzeti dvije od tih 5, a tek onda ih nadomjestiti?

b) Uzeti sebi jednu kartu s kupa 5 okrenutih karata, nadomjestiti tu kartu drugom kartom iz zatvorenog kupa, a zatim odlučiti da mu se niti jedna od tih 5 ne sviđa i da će svoju drugu kartu izvlačiti iz zatvorenog kupa?

Malo sam ga zakomplicirao, nadam se da shvaćaš pitanje :D
Čim uzmeš jednu od 5 otvorenih karata, odmah ju moraš nadomjestiti s novom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Tokic
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Bojan1983 »

Provjerit cu kasnije pravila da budem 100% ali koliko se sjećam

- Igrač kad je na redu moze uzet karte, postaviti vlakove ili uzet nove destinacije (od kojih mora zadrzat bar jednu). Tek kad zavrsi njegov potez može igrat sljedeci igrac

- Igrač koji ostane na 2 ili manje vlakica aktivira posljednji krug koji će zavrsit s njim, znaci da, taj igrac ce igrat zadnji

- Kod uzimanja karta vlakova, kad uzmes "okrenutu" kartu, stavis novu... i onda opet biras
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post:
Tokic
slika
Tokic
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 19 pro 2014, 18:56
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Tokic »

Znači vas dvojica za prvo pitanje tvrdite suprotno od Shicha? Treba razriješit tu dilemu :mrgreen:
Valsim je napisao/la:Čim uzmeš jednu od 5 otvorenih karata, odmah ju moraš nadomjestiti s novom.
I onda nakon šta si ju nadomjestio, svejedno drugu kartu možeš izvlačiti iz zatvorenog kupa (iako si prvu uzeo s otvorenog)?
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Valsim »

Tokic je napisao/la:Znači vas dvojica za prvo pitanje tvrdite suprotno od Shicha? Treba razriješit tu dilemu :mrgreen:
Ja samo kažem kako sam naučio iz engleskih pravila, čiji prijevod si i sam postao :) .

A i da sam nekim slučajem krivo protumačio, mislim da bi me već pošten broj ljudi s kojima sam igrao igru, opomenulo da sam krivo shvatio :) .
Tokic je napisao/la:
Valsim je napisao/la:Čim uzmeš jednu od 5 otvorenih karata, odmah ju moraš nadomjestiti s novom.
I onda nakon šta si ju nadomjestio, svejedno drugu kartu možeš izvlačiti iz zatvorenog kupa (iako si prvu uzeo s otvorenog)?
Tako je :thumbs .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Tokic
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Valsim »

@Tokic:

Htio bih ti još samo nešto preporučiti. Jednom kada se zasitite običnog Ticketa, svakako bih vam savjetovao da nabavite jednu od najnovijih verzija - Ticket to Ride: Rails & Sails.

Kao što i samo ime kaže, osim željezničkih trasa, sada gradite i prekomorske linije :) .
Sada imate dva špila karata. Jedan za željezničke i drugi za prekomorske. Umjesto 5, u svakom trenutku mora biti otkriveno 6 karata. Počinje tako što je na početku igre otkriveno točno 3 željezničke i 3 prekomorske. No kada ćete početi uzimati po jednu od 6 otvorenih karata, nadomjestit ćete ih iz špila po vašem odabiru. Tako da će biti moguće situacije gdje će u jednom trenutku biti otkriveno 6 željezničkih karata i niti jedna prekomorska.

Jasno sada osim figurica vlakova na raspolaganju ćete imati i figure brodova. Na početku će svatko moći odabrati omjer figurica vlakova i brodova koje će si uzeti u svoju zalihu. Sveukupno svaki igrač mora imati ukupno 60 figura vlakova i brodova. Svaki igrač bira svoj omjer koji će odabrati na početku igre. Sav višak stoji izvan igre. Ja sam u prvoj partiji započeo s 20 figura vlakova i 40 brodova, jer sam procijenio da ću graditi više prekomorske veze. Na koncu sam se zeznuo pa mi je falilo 6 vlakova da povežem jednu željezničku liniju. Tu ulazi u igru jedna nova akcija, a ta je da na svojem potezu možete mijenjati preostale svoje vlakove za brodove i obrnuto. Mijenjate ih s onima iz koje stoje izvan igre i naravno mijenjaju se u omjeru 1:1. S time da svaku od figura koju zamijenite na ovaj način, gubite po jedan bod. Jasno s figurama vlakova nećete moći graditi prekomorske linije i s figurama brodova željezničke. Zato u ovoj igri dolazi i ova nova akcija.

Karta prikazuje cijeli svijet, i ono što je zanimljivo ovdje jest da se mogu graditi linije s jednog kraja karte na drugi. Ipak je Zemlja okrugla :) .

Ima tu još toga, pa ako sam te zainteresirao, svakako pogledaj neku od recenzija na YouTubeu.

Mi smo poklonili prijatelju za rođendan i svi smo oduševljeni s igrom :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Tokic
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la dlakar »

Mi cak igramo da ne mozes uzet dvije karte odjednom sa otvorenog kupa, nego jednu po jednu. Tako kad se prva karta nadomjesti, ako su tri iste u otvorenom kupu, ide reset. Naravno da mozes kombinirati otvoreni i zatvoreni kup kako te volja.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Tokic
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 19 pro 2014, 18:56
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Tokic »

dlakar je napisao/la:Mi cak igramo da ne mozes uzet dvije karte odjednom sa otvorenog kupa, nego jednu po jednu. Tako kad se prva karta nadomjesti, ako su tri iste u otvorenom kupu, ide reset. Naravno da mozes kombinirati otvoreni i zatvoreni kup kako te volja.
Misliš, ako su tri lokomotive u otvorenom kupu? Šta se ne radi reset samo u tom slučaju?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la dlakar »

Da, na lokomotive sam mislio. Tak kad su dvije lokomotive u otvorenom kupu, ne damo da netko odmah uzme dvije karte. Nego jednu, pa nadomjestimo kartu...ako je lokomotiva, ide reset...e sad jesu to pravila....ne znam...ali tako nam je zanimljivije
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Bojan1983 »

dlakar je napisao/la:Da, na lokomotive sam mislio. Tak kad su dvije lokomotive u otvorenom kupu, ne damo da netko odmah uzme dvije karte. Nego jednu, pa nadomjestimo kartu...ako je lokomotiva, ide reset...e sad jesu to pravila....ne znam...ali tako nam je zanimljivije
Puno je prošlo od kad sam pročitao pravila ali znam da sam ih detaljno prošao i uvijek smo igrali upravo kako si opisao
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”