Ticket to Ride

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la buraz »

Kakav je Ticket To Ride: Europe ako se igra u dvoje?
RAzmišljam igru donijeti na poklon, pa se pitam dali će im je biti zabavno tu i tamo nabaciti u dvoje?
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1189 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Antomon »

Meni je općenito Ticket to Ride: Europe najdraža varijanta, prvenstveno radi stanica/postaja. Europe smo igrali nekoliko puta u dvoje i uredu je. Možda malo dosadno ako se poslože destinacije da je jedan igrač na zapadu Europe a drugi na istoku, postaje gotovo solitaire igra u dvoje tada. Ako se poslože destinacije da oboje ciljate na iste dijelove mape, dosta zanimljivije jer se ne mogu koristiti duple rute, ali uvijek imaš opciju stanica/postaja.
Ne bih ga preporučio kao isključivo igru za 2 igrača, ali je i dalje igrivo.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la buraz »

Nisam mislio isključivo u dvoje da će igrati igru, ali se bojim da bi se možda moglo zalomit na kraju tako :-/

Ima na BGGu kakva modifikacija pravila da u dvoje bude zanimljivije/igrivije?
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la mado »

Bazne mape (Amerika, Europa ili Njemačka) nemaju puno smisla u 2 igrača. Čak u 3 nisu baš nešto, jer se prečesto dogodi da se igrači tokom igre jedva susretnu, pa se igra svede na čistu utrku tko će prvi završiti igru. Može i to biti zabavno, al postoje 3 mape, tj. 3 proširenja posebno dizajnirane za 2 i 3 igrača. Nordic Countries je samostalna igra za 2-3 igrača i odlična je. Maps Colection 2: India + Switzerland su 2 mape u 1 proširenju. Indija je za 2-4 igrača, a Švica za 2-3. Igrao sam obje i obje su odlične u 2 igrača, jer su mape male, rute su kratke i neizbježna su blokiranja. Mapa broj 4 je Nizozemska (Nederlands) koja ima ugrađenog robota, tj. na dnu nekih destinacijskih karata postoji naziv 2 grada koje onda na mapi popuni neutralni igrač. Isprobao sam u dvoje i funkcionira dobro. Inače je ta mapa za 2-5 igrača.

edit: zaboravio napisati: "...po mojem iskustvu..." :) Probao sam nekoliko puta te mape u 2 igrača i ove velike mi nisu bile gušt. Najbolje su mi najnapetije u punom broju igrača, dok su mi ove male bile zakon u 2-3.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Shich
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la marge »

bome amerika u tri igrača ima puno blokiranja s obzirom da ne mozes proci po obje boje izmedju gradova
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Killa »

Igrao Europe bar stotinjak puta u dvoje - odlično za opuštanje ili za klanje ako želiš, jer brzo naučiš velike rute napamet (ima ih 5-6) i onda krene blokiranje (onako usput).
Poslije kupiš Švicarsku - Indiju i Englesku - Pennsylvaniju za malo raznolikosti.
Tokic
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 19 pro 2014, 18:56
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Tokic »

Kupili konačno Ticket to Ride: Europe, zaigrali i čini se jako dobro. Nismo bili sigurni oko jedne stvari, malo nas zbunio jedan podcast - kada igrač odluči izvući odredišne karte, mora zadržati barem jednu, a može i sve tri. Ono što nismo sigurni, da li igrač mora odmah odlučiti koje će zadržati (dok još uvijek traje njegov red) ili može razmišljati dok opet ne dođe na red (zbog čega je u prednosti jer vidi šta će ostali igrači napraviti)?
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Valsim »

Definitivno bi trebao odlučiti odmah još na potezu na kojem je vukao karte misija. U suprotnom bi se moglo dogoditi da ima saznanja tko će u kojem dijelu nastaviti s gradnjom. A što može uvelike utjecati na odabir misija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Tokic
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Tokic
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 19 pro 2014, 18:56
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Tokic »

Hvala. Ma to nam se i činilo, ali zbunio nas je tip u ovom videu: https://youtu.be/gQ7GpQv-FeE?t=9m44s koji kaže "You have until next turn to decide which one you want to discard and which one you want to keep".

Kad si već tu, još 2 pitanja, samo da mi razriješiš dvojbe :mrgreen:

1. Kada jedan igrač na kraju kruga ostane na 2 ili manje vagona, ostal igračii imaju pravo odigrati još jedan krug. Ali, i sam taj igrač ima pravo odigrati još 1 krug?

2. Kad igrač povlači karte vlakova on može (lokomotive su mi tu jasne pa ih neću spominjat u primjerima):

a) uzeti dvije karte vlakova sa zatvorenog kupa

b) uzeti dvije karte s kupa 5 okrenutih karata

E sad, da li može:

a) Uzeti sebi jednu kartu s kupa 5 okrenutih karata, odmah ju nadomjestiti drugom kartom iz zatvorenog kupa, koju onda odmah uzima sebi kao drugu kartu? Ili, ako se odluči povlačiti iz tih 5 okrenutih karata, mora prvo uzeti dvije od tih 5, a tek onda ih nadomjestiti?

b) Uzeti sebi jednu kartu s kupa 5 okrenutih karata, nadomjestiti tu kartu drugom kartom iz zatvorenog kupa, a zatim odlučiti da mu se niti jedna od tih 5 ne sviđa i da će svoju drugu kartu izvlačiti iz zatvorenog kupa?

Malo sam ga zakomplicirao, nadam se da shvaćaš pitanje :D
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Ticket to Ride

Post Postao/la Shich »

1. Ne
2. A i B= Da
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
Tokic
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”