Carcassonne

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la danijel2008 »

Gordan je napisao/la:ako se može dobit za te novce (a ne još i poštarina i carina i pdv) onda je odlično
odlično je i sa carinom i poštarinom i PDV-om. jer kad sračunaš da original igra (cca 250-300kn) + svaki od tih dodataka (cca 130kn) dođeš do cifre koja je i 3 puta veća da uzimaš sve odvojeno.
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
heathendome
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 14 lip 2011, 01:27
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la heathendome »

Ah to cemo morati pricekati dok ova nasa lijepa drzava udje u eu...eto ja se taman raspitujem,a posto sam se nabrijao totalno ne brinem me niticarina niti pdv..jos uvijek duplo isplativije nego da trazim ovuda zasebno sve:D
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la danijel2008 »

kad uđemo u EU smislit će već naši neki drugi način da ti uzmu pare. ipak je ovo hrvatska. veliki dio kolača bi se morali odreći što mislim da baš neće ići. ja osobno znam hrpu ljudi koji kupuju online, što odjeću, obuću pa tako koješta za razne hobije kojima se bave.
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Gordan »

a ako uzimaš javi koliko je ispalo :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
aktiv37
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Carcassonne

Post Postao/la aktiv37 »

Pozdrav svima, nova sam..ali evo da odgovorim na pitanje, ako jos koga zanima. Uzela sam preko e-baya Carcassone big box (3rd Carcassonne Big Box koji sadrži osnovnu igru + sljedeće ekspanzije: Inns & Cathedrals, Traders & Builders, Princess & Dragon, Abbey & Mayor, Bridges, Castles & Bazaars, znači njih ukupno 5) za 484kn - preračunato iz dolara, pola je cijena igre, pola je poštarina iz Texasa :(
Carinski pregled obzirom na veličinu kutije (bilo im je zanimljivo zaviriti unutra) platih 36,30kn, a carinjenje "igračke" + pdv je još 111kn..
Iz čega proizlazi, čak i uz sve njihove namete nije tako skupo: 484+111+36,30= 631,30KN :)

E da, i ja sam preeeeezaaaadovooooljnaaaaa s igrom! Isplati se svaka kuna (ups, dolar) kao i svaki mrski pogled na službenike u branimirovoj carinarnici :D
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la buraz »

Ti bokca, meni se 631.30 kn čini hebeno skupo, pardonček na izrazu :?
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8435
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:Ti bokca, meni se 631.30 kn čini hebeno skupo, pardonček na izrazu :?
Pa nije.... Ako uzmeš da kod nas igra, ekspanzije rijetko dođu ispod 150 kuna, onda ti je 6x150=900 kuna, tako da meni ovo ne zvuči tako strašno...

To bi držalo vodu da su kod nas igra i ekspanzije u rangu 100 kuna, a ja nisam ništa vidio od bilo kakvih igara u rangu 100 kuna!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
aktiv37
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Carcassonne

Post Postao/la aktiv37 »

eh, pa ne bi to bilo tak skupo kad recimo ne bi carinili poštarinu (!) već samo proizvod (to bi bilo cca 50kn manje)..a i zapravo da kojim slučajem nisu odlučili baš mene baš sad cariniti :(

Koliko sam ja shvatila, i carina je samo (ne)sreća, kako kome! :(
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8435
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la grof »

Ajd, kad uđemo u taj prekrasni EU bar carine više ne bude bilo....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la buraz »

Vidjeh u Mulleru ekspanzije za Carcasonne u rangu 100kn :) .. Čak i Eufratis & Tigris (ili obrnuto, uglavnom kartaška igra) za isto tak nekak :)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”