Carcassonne

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kockica »

Pa da, mogu preporučiti barem neke mape. Neplanirano ću ostati malo duže doma i taman čemo proći sve ove mape da napravim članak o njima. Jučer isprobali Francusku, i ona je uz Benelux visoka preporuka (a ima i Carcassonne na mapi :D). Iako je mapa sama po sebi jednostavna, ima zanimljiv twist sa žetonima gdje proizvodite vina. Mislio da će biti dosadno, ali vrlo interesantno iskustvo.
Avatar
calacirya
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 tra 2020, 11:07
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Carcassonne

Post Postao/la calacirya »

Pozdrav svima.. imam dva upita, pa molim meštre za malu pomoć. :D

1. Kod bodovanja polja gdje je svinja, iz dodatka Traders & Builders - u pravilima piše da svinja diže vrijednost grada s 3 na 4 boda ako je to tvoje polje... međutim, sa strane je naveden primjer gdje plava figurica dobiva 10 bodova za 2 grada...kako? Jesam li promašila neko osnovno bodovanje gradova? (slika u prilogu)

slika

2. U istom tom dodatku Traders & Builders imam rozu svinju i rozog graditelja, ali u osnovnoj igri nemam rozu (imam 5 boja - crna, žuta, plava, crvena, zelena). Kako se zovu ti čovječuljci (naručila bi negdje set rozih)? Kao da se sjećam davno da mi je brat spomenuo da je Carcassonne baš igra koja je prva uvela u igru te figurice (znam da ih koriste i druge igre npr. Five tribes, jer ju isto igramo i super nam je).

Hvalaaa.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kockica »

Primjer pogrešno navodi. Kada se pogleda njemački pravilnik, 8 bodova (4 za svaki grad).

Doduše našao i pravila na engleskom gdje plavi dobiva 10 bodova u primjeru, ali piše i da svinja podiže vrijednost grada sa 4 na 5 bodova. Vjerojatno prilikom prijevoda se kombinirao sa oba jezika. Drži se njemačkog.

Meeples.

Rozo? Nikad vidio, ali doduše imam prvo izdanje, možda dolazi sa drugim izdanjem?

Edit: vidim da se može naručiti na cundco.de
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la ahri »

1. Osam.
2. Ekspanzija "Inns and Cathedrals" dodaje rozog kao sestog igraca, pa si zato dobila i sestu (rozu) svinju kako bi mogla kombinirati ekspanzije. Vjerojatno ti je jeftinije kupiti ekspanziju nego naruciti meepleove u toj boji.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kockica »

O, pa ljepše nego sivi u starijem izdanju.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la sadistiko »

calacirya je napisao/la: 06 svi 2020, 13:08 Pozdrav svima.. imam dva upita, pa molim meštre za malu pomoć. :D

1. Kod bodovanja polja gdje je svinja, iz dodatka Traders & Builders - u pravilima piše da svinja diže vrijednost grada s 3 na 4 boda ako je to tvoje polje... međutim, sa strane je naveden primjer gdje plava figurica dobiva 10 bodova za 2 grada...kako? Jesam li promašila neko osnovno bodovanje gradova? (slika u prilogu)

slika

2. U istom tom dodatku Traders & Builders imam rozu svinju i rozog graditelja, ali u osnovnoj igri nemam rozu (imam 5 boja - crna, žuta, plava, crvena, zelena). Kako se zovu ti čovječuljci (naručila bi negdje set rozih)? Kao da se sjećam davno da mi je brat spomenuo da je Carcassonne baš igra koja je prva uvela u igru te figurice (znam da ih koriste i druge igre npr. Five tribes, jer ju isto igramo i super nam je).

Hvalaaa.
Mi radimo meeplove po želji kupca. Možeš naručiti koju god boju mi imamo, a imamo ih sad stvarno puno ;-)

slika
https://inmybox.eu/product/carcassonne-meeple-set/

imam i rozu boju
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la mado »

https://www.zmangames.com/en/products/carcassonne/

Carcassonne dobio službena pravila za solo igranje. Jel probao tko?
Pdf: https://images.zmangames.com/filer_publ ... olo_en.pdf
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
dadoretko63
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”