Carcassonne

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Arty »

S obzirom da se uz osnovnu verziju u Mulleru ne dobije ona mini expanzija River, ono što me zanima je dali je toliko dobra/bitna za igru jer je ima za nabavit jedino na ebay-u. Ima River i River II (negdje sam procitao da je river 2 bolja).

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
So many games, so little time
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kockica »

Doduse u muelleru (cijela hrpa se nalazi u onome na trgu) mozes kupiti 6. prosirenje Graf, koenig... koja sadrzi vise mini ekspanzija, izmedju ostalog i river 2, ali toliko mi se ne svidja mini ekspanzija sa barunom, koja se uostalom nikako ne moze igrati sa rijekom, pa se jos nisam odlucio za kupnju. Mozes skinuti ovdje pravila za to prodirenje da i sam vidis cega sve ima.

Izmedju ostalog imas miniekspanziju kralja i skauta, ali mi umjesto njih uzmemo figure u boji koja se ne igra, te kultove.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Arty
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Nuuq »

River je, po meni, najlosija exp za Carc. Tako da, opet kažem, po meni, nije nesto. Igrao sam stotine partija, i koristili smo je dva puta. Istina mi igramo Carc malo ozbiljnije, možda i malo previse ozbiljno, i koristimo Inns & Cathedrals i Traders & Builders.

Live long and prosper.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Arty
slika
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Arty »

Thx na savjetu. Ove dvije ekspanzije koristite pojedinačno uz glavnu ili obje zajedno uz osnovnu igru ?

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
So many games, so little time
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kockica »

Ja osobno ih koristim zajedno (ako misliš na ekspanzije koje spominje nuuq, premda je moj favorit izbor Traders i Dragon). U osnovi da te pitam, koje ti ekspanzije uopće imaš?

Btw, za ostale, raspitao sam se kod Muellera da li će u Hrvatsku doći 9.proširenje koje već ima na njemačkom tržištu:

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ills-sheep

Rekli su da još nemaju u planu, pa ću ja osobno probati vidjeti da li ću moći preko nekog nabaviti u Austriji.
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Arty »

Sad sam tražio detaljnije sta je u biti river i river 2 i kao sto kazes to vec ima u šestoj ekspanziji koju imam. Ja sam mislio da je malo drugačije ali sad vidim da mi ne treba. Inače imam od nedavno:
Inns & Cathedrals
Traders & Builders
Count, King & Robber

U planu mi je još nabava treće i pete ekspanzije.
Kako ih je najbolje kombinirati za igru u dvoje i u četvero ?

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
So many games, so little time
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Nuuq »

Ja imam sve exp, i samo ove dvije igram. Nekako mi je dragon problematičan jer je mnogo random.
Ove dvije + base game. Odlicno. Nekako igra dobije neku dubinu koja joj možda nije ni namenjena kada se igra ovako i kada se zna koliko kojih kartica ima.
Mi kada igramo kuci, relax opciju, znamo staviti i druge exp.

Live long and prosper.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Arty
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Nuuq »

Arty je napisao/la:Sad sam tražio detaljnije sta je u biti river i river 2 i kao sto kazes to vec ima u šestoj ekspanziji koju imam. Ja sam mislio da je malo drugačije ali sad vidim da mi ne treba. Inače imam od nedavno:
Inns & Cathedrals
Traders & Builders
Count, King & Robber

U planu mi je još nabava treće i pete ekspanzije.
Kako ih je najbolje kombinirati za igru u dvoje i u četvero ?

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
Ja u dvoje volim base samo, ako hoces strateški da igras, jer je 50:50% da ces povući karticu. A sa 3 i više igramo sa ove dvije exp.
Stvarno smo sve probali. Mini exp nemaju smisla, osim dodatnih kartica, a ostale velike nam nisu legle, ili su random, ili imaju neki drugi problem.
Znam da zvuci glupo, ali stvarno smo Carc digli na viši nivo :)


Live long and prosper.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Arty
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kockica »

Ma nama je 3. ekspanzija zakon, i premda ju je najbolje igrati sa većim brojem igrača (neovisno igrate li ju samu ili sa još nekim proširenjima), znamo ju i udvoje.

5.ekspanzija mi je isto dobra jer mi je opatija znala riješiti neke zaguljene situacije, kola su mi super, a sa štalom seljaci prestaju biti onako statični, daju novu dinamiku. Gradonačelnik mi je ok.

O tome kako ćeš kombinirati ekspanzije, stvarno ovisi o vašem vremenu. Naime kada možemo računati na 3 sata bez gnjavljenja, zajedno kombiniramo sve ekspanzije koje imamo (1,2,3,5). Ako imamo oko sat vremena, sati pol, onda po nahođenju bilo koje dvije (premda je u skoro svim kombinacijama 2.ekspanzija), ali stvarno je svejedno kako ćeš ih kombinirati jer ovisi o vašem nahođenju.

Base varijantu igramo samo ako imamo pol ure vremena a i to rijetko jer onda odigramo nešto tipa hanabi. U principu base varijantu (katkad sa 1.ekspanzijom) igramo uglavnom kada uključujemo početnike u igru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
NuuqArty
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Arty »

Hvala svima na odgovorima, očigledno treba isprobat sve kombinacije da se dobije neka percepcija kako je u dvoje i u 4 i više (ima nas više ali su izuzetno rijetko dogodi da nas je istu vecer vise od 4). Vjerovatno ću s vremenom pribavit sve ekspanzije ali za sad je i ovo više nego dovoljno. Još samo jedno pitanje - kako je najbolje izvlačit kartice, mi ih pomješamo sve na stolu i onda nasumce dižemo, ali mislim da ćemo preći na platnenu vrećicu (čini mi se da se na stolu ovako manje oštećuju nego da se ispremješaju u vrećici). ?
Hvala svima još jednom.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
So many games, so little time
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”