Carcassonne

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la joezg »

Inns and cathedrals i Traders and builders svakako. Dobra je i Abby and the mayor.
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Dread24 »

CoxUT je napisao/la:Koje ekspanzije bi preporucili?
Dread24 je napisao/la:Meni su odlični dodaci Grof & Kralj, Kult, Katedrale, Mostovi (...) u biti,po meni su najbolji dodaci u Big Boxu.
citiram samu sebe umjesto odgovora
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
kruger
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 tra 2013, 09:12
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kruger »

260 stranica sa pravilima sa bgg za bas sve ekspanzije na engleskom:
http://www.mediafire.com/view/?jc7t6wjs9jahfji
Mozda ima netko tko bi ih preveo na hrvatski?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la sadistiko »

Zar nije sve već prevedeno ovdje?
http://igranje.hr/pravila-igara/moderne-igre-pravila
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la:Zar nije sve već prevedeno ovdje?
http://igranje.hr/pravila-igara/moderne-igre-pravila
Koliko znam - jest! Cak i stvari koje du tesko nabavljive
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kruger
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 tra 2013, 09:12
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kruger »

Velika vecina jeste, nije sve. Preoblikovati cu pitanje:
Mozda bi trebalo sve objediniti u jedan pdf i (ili) prevesti ovo malo sto je ostalo?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la grof »

kruger je napisao/la:Velika vecina jeste, nije sve. Preoblikovati cu pitanje:
Mozda bi trebalo sve objediniti u jedan pdf i (ili) prevesti ovo malo sto je ostalo?
Osobno - ne bih.
Svaki prijevod je svoja cjelina i ljudi skidaju po potrebi.
Ali, ako to smatraš korisnim ništa ti ne brani da poskidaš sve naše PDF-ove i kreiraš jedan cjelokupni + dopuniš s prijevodima koji nedostaju. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kockica »

Tema je stara ali možda još netko navrati.

Uglavnom žena i ja često odigramo carcassonne (i još poneka žrtva ako je navučemo). Imamo 4 ekspanzije koje kombiniramo zasebno sa igrom ili sve zajedno ako imamo višak vremena (redni brojevi koji su navedeno su :

1. Wirtshäuser und Kathedralen - nije vau, ali ok nam je, dobra nam je zbog figurica za 6 igrača, kao i zbog pločica

2. Händler und Baumeister - odlična ekspanzija, pogotovo resursi

3. Burgfräulein und Drache - još jedna odlična ekspanzija, osim zmaja daje dodatnu zločestoću u igri sa nekim pločicama kojima izbacuješ figurice iz grada. Zanimljivija je u više od 2 igrača.

5. Abtei und Bürgermeister - još jedna nama odlična ekspanzija, sa štalom daje seljacima novu ulogu

Sve je nabavljeno u Muelleru (cijena osnovne igre je cca 130 kn, a proširenja 95)

E sad primjetili smo još tri proširenja u Muelleru

6. Graf, König und Konsorten - po opisu nam se grof pretjerano ne sviđa, kralja i izviđača možemo i sami smisliti bez dodatnih kartica, kultovi i rijeka nam se čine ok, ali ne baš da bismo pali na guzicu

8. Brücken, Burgen und Basare - po opisu nam se ne sviđa dio sa tržnicama, mostovi nam se čine ok, a za utvrde ne znamo. Uglavnom nije nam napeto.

4. Der Turm - e za ovo jednostavno nemamo mišljenje i tu bi nam trebala mala pomoć ima li tko iskustva sa ovim proširenjem.
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la Dread24 »

kockica je napisao/la:Tema je stara ali možda još netko navrati.

Uglavnom žena i ja često odigramo carcassonne (i još poneka žrtva ako je navučemo). Imamo 4 ekspanzije koje kombiniramo zasebno sa igrom ili sve zajedno ako imamo višak vremena (redni brojevi koji su navedeno su :

1. Wirtshäuser und Kathedralen - nije vau, ali ok nam je, dobra nam je zbog figurica za 6 igrača, kao i zbog pločica

2. Händler und Baumeister - odlična ekspanzija, pogotovo resursi

3. Burgfräulein und Drache - još jedna odlična ekspanzija, osim zmaja daje dodatnu zločestoću u igri sa nekim pločicama kojima izbacuješ figurice iz grada. Zanimljivija je u više od 2 igrača.

5. Abtei und Bürgermeister - još jedna nama odlična ekspanzija, sa štalom daje seljacima novu ulogu

Sve je nabavljeno u Muelleru (cijena osnovne igre je cca 130 kn, a proširenja 95)

E sad primjetili smo još tri proširenja u Muelleru

6. Graf, König und Konsorten - po opisu nam se grof pretjerano ne sviđa, kralja i izviđača možemo i sami smisliti bez dodatnih kartica, kultovi i rijeka nam se čine ok, ali ne baš da bismo pali na guzicu

8. Brücken, Burgen und Basare - po opisu nam se ne sviđa dio sa tržnicama, mostovi nam se čine ok, a za utvrde ne znamo. Uglavnom nije nam napeto.

4. Der Turm - e za ovo jednostavno nemamo mišljenje i tu bi nam trebala mala pomoć ima li tko iskustva sa ovim proširenjem.
De turn ako je to Toranj meni je bezveze. Gubi se onaj štih carcassonne igre... Jedino su (bar meni) uvijek dobro došle dodatne pločice za igru :)
Mislim da smo mi samo jednom odigrali toranj sa pravim pravilima i poslije smo ga nastavili igrat samo kao dodatne pločice a oznaku toranj ignoriramo ;) nekima se sviđa što se uz toranj dobije i "toranj" u koji se mogu spremiti pločice pa se iz njih izvlače tokom igre..... (mislim da je negdje na bgg čak bila i uputa kako sam napraviti taj toranj za pločice)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Dread24 za post:
kockica
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Carcassonne

Post Postao/la kockica »

Da, to je toranj. Pa iskreno, ne zanima me toranj za izvlačenje pločica. Ionako imam vreću za to, mislim da se dobije u drugom proširenju, ali radije izvlačimo iz hrpa na stolu.

A ako je samo zbog dodatnih pločica, ni to me ne zanima jer ih imamo dovoljno sa ostalim proširenjima. Kada sve zajedno kombiniramo, igra nam traje skoro 3 sata.

No u svakom slučaju, hvala na odgovoru.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”