Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Preporučujem radnju Ars kopija - https://arskopija.amedia.hr/kontakt/ i to trgovinu XXL formati koja je na adresi Sarajevska cesta 54.

Tamo smo prošle godine frend i ja printali. On im je slao mailove sa specifikacijama pa ga mogu pitati da mi ih proslijedi ako netko želi printati.

Ja nisam još siguran printam li ove tri fanovske mape. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
sim4
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Printaju na neopren, kažeš? Jedno glupo pitanje: svoj ili moram dojbt i materijal? Jer sam svjestan da ga nema nigdje za kupiti! A htio bih si isprintati za Gloomhaven playermatove za koje imam fajlove...
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 02 pro 2021, 15:24 Printaju na neopren, kažeš? Jedno glupo pitanje: svoj ili moram dojbt i materijal? Jer sam svjestan da ga nema nigdje za kupiti! A htio bih si isprintati za Gloomhaven playermatove za koje imam fajlove...
Printaju na materijal sličan neoprenu, mislim da su tako nešto nam rekli kad smo printali, međutim koji god materijal bio, odličan je. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
CrazyBunnyGuy
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Papaver je napisao/la: 02 pro 2021, 15:10 Preporučujem radnju Ars kopija - https://arskopija.amedia.hr/kontakt/ i to trgovinu XXL formati koja je na adresi Sarajevska cesta 54.

Tamo smo prošle godine frend i ja printali. On im je slao mailove sa specifikacijama pa ga mogu pitati da mi ih proslijedi ako netko želi printati.

Ja nisam još siguran printam li ove tri fanovske mape. :D
Ima li razlog što zazires od ovih mapa? Jer baš te me i interesiraju.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Jer su vjerojatno nebalansirane i nisu rađene po istim načelima kao i originalne? Kao i vecina fan based stvari, vjerojatno.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 02 pro 2021, 19:21
Papaver je napisao/la: 02 pro 2021, 15:10 Preporučujem radnju Ars kopija - https://arskopija.amedia.hr/kontakt/ i to trgovinu XXL formati koja je na adresi Sarajevska cesta 54.

Tamo smo prošle godine frend i ja printali. On im je slao mailove sa specifikacijama pa ga mogu pitati da mi ih proslijedi ako netko želi printati.

Ja nisam još siguran printam li ove tri fanovske mape. :D
Ima li razlog što zazires od ovih mapa? Jer baš te me i interesiraju.
Gordan je napisao/la: 02 pro 2021, 20:51 Jer su vjerojatno nebalansirane i nisu rađene po istim načelima kao i originalne? Kao i vecina fan based stvari, vjerojatno.
To što Gordan kaže.

Iako nakon ponovnih proučavanja mapa, samo mi jedna stvar smeta, a to je mjesto na jednoj od mapa gdje za samo 5 (!!) MC napraviš koloniju. Ostalo mi se čini ok, nema kerefeka.

Nove mape, a pogotovo novi milestone/award setovi zadnji je i glavni dodatak kojeg želim za Mars, a budući da su Fryxgames službeno prihvatili ove tri fanovske mape (valjda nije isključivo zbog zarade), mislim da će na kraju ipak prevagnuti to da ih printam. 8-)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Stoji da stvari od fanova mogu biti neuravnotežene (primjerice kada se igra sa dvije korporacije ili na dvije mape i sl, ) mnoga kućna pravila su mi ispala bezveze, ali isto sam se vodio time da je mape fryxgames odlučio uvrstiti u svoj shop, onda su time postale i službene, slicno kao i projektne i korporacijske kartice koje se prodaju kao promo pack, ne?

Neke konkretne informacije o tik mapama ( komentari, recenzije) ne mogu naći.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Papaver je napisao/la: 02 pro 2021, 21:16 Iako nakon ponovnih proučavanja mapa, samo mi jedna stvar smeta, a to je mjesto na jednoj od mapa gdje za samo 5 (!!) MC napraviš koloniju. Ostalo mi se čini ok, nema kerefeka.

Nove mape, a pogotovo novi milestone/award setovi zadnji je i glavni dodatak kojeg želim za Mars, a budući da su Fryxgames službeno prihvatili ove tri fanovske mape (valjda nije isključivo zbog zarade), mislim da će na kraju ipak prevagnuti to da ih printam. 8-)
Čuj, na originalnoj mapi možeš za 6 stavit ocean. Standardni projekt za ocean je 18, a za koloniju 17 pa... :D

Ne znam kakve su ove mape. Kao što kažeš - valjda nisu toliko loše kad su ih uvrstili na službeni shop. Ja sam isprintao Arabia Tenebra ili tako nekako i na prvo igranje smo zaključili da je sranje. M&A su čak bili zanimljivi (ne svi i na prvu možda nebalansirani, ali neke zanimljive ideje su bile).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 02 pro 2021, 21:57
Papaver je napisao/la: 02 pro 2021, 21:16 Iako nakon ponovnih proučavanja mapa, samo mi jedna stvar smeta, a to je mjesto na jednoj od mapa gdje za samo 5 (!!) MC napraviš koloniju. Ostalo mi se čini ok, nema kerefeka.
Čuj, na originalnoj mapi možeš za 6 stavit ocean. Standardni projekt za ocean je 18, a za koloniju 17 pa... :D
Vjerojatno su na to ciljali, ali kolonija jednostavno mora biti bolje ulaganje od oceana, bilo bi ok da je cijena 10 MC, eto. :)

Edit: Nakon malo razmišljanja, ipak bi ta cijena trebala biti ok, očito Fryxelius cijeni standardni ocean projekt za jedan MC više od standardnog kolonija projekta, pa se to oslikava i na oba mjesta na mapi. :thumbs
slika
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la fpol »

Nakon dužeg vremena da obnovim svoje dojmove o ekspanzijama.

Hellas & Elysium - jednostavno a osvježi igru. Mape su mi lošije (ne puno) od originalne zato malo niža ocjena 8/10

Venus next - prvih par igranja mi je bilo super, nove karte, korporacije, mehanizmi, bez da je igra puno kompliciranija. Ali nakon 3-4 puta su mi dosadile nove stvari, a realno deck je zbog novih dodataka, barem meni, za nijansu lošije balansiran, više karata koje pred kraj igre ne donose ništa ako do tada nisi ulagao u tu strategiju, pa je i nešto više sreće. Kada sam ponovno odigrao bez ekspanzija začudio sam se kako puno karata bi htio uzeti. Ocjena 7/10

prelude - Ako bi igrao sa svim ekspanzijama onda je obavezna, jer skračuje igru koja je sa dodatnim stvarima preduga. Ali inače je ne volim posebno. Kao da preskočiš prva dva tri kruga, ali ti prvi krugovi dok je proizvodnja niska su tako i tako brzi, pa je ukupna ušteda vremena 15-20 min max. Meni osobno je draže graditi strategiju od početka igre s klasičnim kartama nego imati taj poguranac koji je u konačnici ipak ograničavajući. Možda je i osnovna igra preduga za mnoge kojima je igra inače dobra, ali meni nije. Baš uživam od početka do kraja i nikako mi nije jasno zašto bi htio da traje kraće. Nisam nikada vidio da se prodaju preparati ili pomagala s kojima seks traje kraće :D . Ocjena 6/10 (ocjena je viša ako je bitno skratiti igru.)

Colonies - možda trebam više igrati (mislim da sam 3 puta igrao), ali nisam oduševljen. Mehanizmi su dobri, dodaju puno novih opcija šta napraviti na potezu. Ali, jako kompliciraju i uglavnom nisu primarna strategija nego dodatak ako se sve dobro posloži samo od sebe, što dovodi do toga da igrači često ignoriraju cijeli taj dio. Više puta mi se desilo da karticu koja donosi nešto vezano za kolonije propuštam, iako bi je volio odigrati, kako bi imao resurse za odigrati nešto što mi je bitnije za primarnu strategiju. Ocjena je u startu bila veća, ali sam shvatio da mi se zapravo nikada ne igra s ovom ekspanzijom : 6.5/10

Turmoil - igrao samo jednom, radi toga što mi je teško odrediti da li moram i sa čime igrati od ranijih ekspanzija, a to mi je za sada i najveća zamjerka. Iako se u startu čini da ova ekspanzija donosi najviše stvari, meni se činilo da je sve to lakše odigrati i dodati ranijim strategijama nego recimo stvari iz colonies ekspanzije. Sviđa mi se area control aspekt koji donosi council, a karte projekata koje su vezane za to mi se čine zanimljivijima i relativno jednostavnim za odigrati. Posebno mi se svidjelo kada je uvjet za odigrati da je određena stranka na vlasti, jer to je nešto što se može planirati kroz više krugova. Sam mehanizam promjene vlasti je ok, jer se organski samo od sebe mijenja, pa igrač treba dati samo manje impulse u smjeru koji želi. Eventi mi nisu bili nikakav problem, uglavnom su svi nešto dobivali i ako netko nije htio nije se uopće trebao koncentrirati na to, bez neke opasnosti da će mu poremetiti igru. Ocjena 7.5/10


Razlika između mehanizama uvedenih u colonies naprema turmoil (kako sam ja doživio u ograničenom broju igranja) je što bi kolonije pogledao, zaključio da sada nemogu ništa i ne razlišljao o njima do sljedečeg kruga, karte su skupe i zahtjevaju značajnu promjenu strategije na kojoj radim. Turmoil je uvijek tu negdje, uvijek treba o njemu razmišljati, ali uz manja ulaganja kroz nekoliko krugova se nešto dobije, a da ne treba pauzirati originalne planove.

Jedanput smo igrali sa svim ekspanzijama i iako je igra sigurno trajala duže nemam osječaj da je to neka velika razlika, pogotovo što nam nove stvari još nisu skroz sjele, pa je trebalo često provjeravati kako šta funkcionira.
Zadnja izmjena: fpol, dana/u 28 pro 2021, 13:29, ukupno mijenjano 3 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post (ukupno 5):
Papaverrealukadendarii42tanelornkockica
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”