Prijedlozi za dug život i suradnju

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za dug život i suradnju

Post Postao/la grof »

Inače, kao mali osvrt jako sam se iznenadio kada sam vidio Flügelschlag (Wingspan na DE) u doslovno svakoj velikoj trgovini u malom istočnonjemačkom gradiću Zwickau. To bi bilo kao da Wingspan možemo pronaći u Kauflandu ili Intersparu. Uz uobičajene Monoplye i svu ostalu konfekciju, svaka trgovina je obavezno imala u ponudi Azul i Wingspan.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za dug život i suradnju

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Bez obzira na sve, ako se i moraš smijati, pričekaš da kupac ode. To vrijedi za sve. Dosta nas je vjerojatno radilo negdje u odnosu s kupcima ovako ili onako i barem imaš dovoljno pristojnosti da se čovjek makne prije nego pukneš od smijeha. "Nešto" se očito dogodilo jer je čovjek to zapamtio kao neugodno iskustvo. Da su mu rekli "Oprostite, ali ima dosta/nekoliko/ponešto/blablabla igara kojima su tema ptice ili su u ulozi likova ptice. Ne bismo vam htjeli prodati krivu igru, znate li možda još neke detalje? Da nije ova ili ova ili ova?" Možda su to i rekli, možda je lik samo nanerviran jer mu nisu znali prodati igru...

Inače, ja se slično osjećam kada odem automehaničaru jer se u automobile razumijem koliko i bik u kvantnu fiziku i doživio sam svašta, tako da ono, generalno bi trebalo vrijediti da samo ljudi budu ljubazni jedni prema drugima i da shvate da postoji život van njihove niše. A sad idem očešljati grivu svom jednorogu, živio svijet u kojem je sve to actually i moguće :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
grofmado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za dug život i suradnju

Post Postao/la grof »

Tim više bi se trebali i truditi oko svakog potencijalnog kupca jer im je roba i tako skuplja od konkurencije van HR. Sebi rade najveću štetu ovime! I da, ima jedno pravilo koje ne mora nužno biti pravedno, ali je u trgovini tako postavljeno: "Kupac je UVIJEK u pravu!"
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za dug život i suradnju

Post Postao/la dendarii42 »

Ja bih volio čuti i drugu stranu ovdje. Prenosim što mi je rečeno i kako je taj čovjek to percipirao. Ali ako je njegova reakcija bila da je razmišljao o odustajanju od kupnje uopće teško mi je zamisliti da se radilo samo o blagom podsmjehu. Čovjeka poznajem površno, ali koliko sam vremena proveo u razgovoru s njim, nije mi ostavio dojam osjetljivog uvredljivca. Otvoren je i za zafrkanciju i za sve, a nije niti totalni amater. Svog je klinca prvo naučio Magic, a sada prelaze na društvene igre. Samo što eto nije znao kako se igra točno zove.
slika
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: Prijedlozi za dug život i suradnju

Post Postao/la Mimi »

Nebi se cudio da je ovo istina, neovisno o drugoj strani. Zanima me tko je ta osoba koja mu se podsmjehivala jer u CM-u u zadnjih godinu dvije su poceli raditi ljudi koji nemaju bas people skills i odma mi padaju dvoje na pamet da bi ovako reagirali prema nekom kupcu
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za dug život i suradnju

Post Postao/la Valsim »

Ovo što @Mimi kaže. Stara škvadra - Nina je otišla na drugi posao, a Rašo i Lana rade čisto uredski posao oko narudžbi, eventualno tu i tamo ulete, ali sada je u dućanu uglavnom nova mlađa škvadra. Nisam imao loših iskustva s njima, ali kao nekom tko se isto bavi prodajom, jako je zamjetan nedostatak određene komercijalističke kulture i odnošenja prema ljudima. Mislim uglavnom se tu radilo o sitnicama kao što je pričanje na mobitel s frendom/frendicom dok se ljudi gube po dućanu, komunikacija s kupcima u tonu kao su zajedno ovce čuvali, a dosta je primjetno i jako slabo poznavanje igara pa i vlastitog asortimana. Mislim da su neki zaposleni i preko studentskog ugovora, što onda također objašnjava puno toga.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
CrazyBunnyGuy
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”