[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

marija
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 24 sij 2018, 20:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la marija »

Shich je napisao/la: 11 tra 2018, 11:16 Generalno pravilo je da što je igra skuplja, to ju se manje isplati kupiti u dućanu. Ali to je normalno za sve fizičke dućane, nije to samo do Carte. To je standardna priča između online narudžbe i kupnje u dućanu.
pa mislim da je samo do Carte, jer je ista igra na igraj.si 45eur, odnosno 333kn :mrgreen:

onak, malo skuplje :mrgreen: 33kn skuplje :mrgreen:

a ne 200kn skuplje :mrgreen:
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Shich »

marija je napisao/la: 17 tra 2018, 09:51
Shich je napisao/la: 11 tra 2018, 11:16 Generalno pravilo je da što je igra skuplja, to ju se manje isplati kupiti u dućanu. Ali to je normalno za sve fizičke dućane, nije to samo do Carte. To je standardna priča između online narudžbe i kupnje u dućanu.
pa mislim da je samo do Carte, jer je ista igra na igraj.si 45eur, odnosno 333kn :mrgreen:

onak, malo skuplje :mrgreen: 33kn skuplje :mrgreen:

a ne 200kn skuplje :mrgreen:
Da, ali Igraj.si je web dućan. ;)
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la marge »

da, ali stvarni razlog činjenici da je Carta znatno skuplja od ostalih nije u tome da je Carta fizički dućan, već u HR birokraciji, porezima...
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la mado »

marge je napisao/la: 17 tra 2018, 10:41 da, ali stvarni razlog činjenici da je Carta znatno skuplja od ostalih nije u tome da je Carta fizički dućan, već u HR birokraciji, porezima...
Bojim se da problem nije (samo) u porezima/birokaciji. Kako može u Mulleru Carcassone koštati 150kn, a u Carti duplo više? :(
Mislim da je najveći problem u nabavi tj. izbor distributera i naručenoj količini. Čini mi se da Carta naručuje premale količine od skupljih distributera. Često imaju američke verzije igara, umjesto da na naručuju europske.
Slično se vidi i na Philibertu, npr. Stone Age od američkog Z-Mana košta 47€, dok originalna njemačka verzija Hans in Glucka košta značajno jeftinijih 35€. Primjera je takvih milijun.
Zadnji put sam vidio hrpu, cijeli toranj 7 Wondersa u trgovini, možda 15-20 primjeraka. Cijena je 370kn, a kod Francuza 40€, tj. oko 312 kn. Slična cijena, zašto? Obje verzije su od Reposa.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la marge »

pa sam si odgovoril kak može carcassone koštati duplo više nego u muelleru, zato jer nije ista verzija, a navel si i primjer s philiberta tak da tu onda carta ne odskače jer tak je i vani da su njemačke verzije znatno jeftinije od engleskih..
mene više zanima po kojoj logici je u carti adrenalin (Filip Neduk, CGE) 450 kn, a na igraj.si 42,5 EUR?
ranije su se iz carte pravdali da su kod njih visoke cijene radi birokracije i ogromnih poreza zato sam tak i napisal..
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

marge je napisao/la: 17 tra 2018, 10:41 da, ali stvarni razlog činjenici da je Carta znatno skuplja od ostalih nije u tome da je Carta fizički dućan, već u HR birokraciji, porezima...
Ne bih se složio da je država tu puno kriva. PDV u sSLoveniji je 22%, u HR 25%, to je 3% razlike što nije znatno.
Problem fizičkog dućana je što moraš zaposlenicima isplaćivati plaću i plaćati najam i režije prostora u kojem ti dućan radi.
To su najveća davanja koje web shopovi nemaju. Otvaranje firme i porezi same firme su manji dio priče.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la marge »

hmm, ali drugi fizički boardgame dućani po evropi nemaju cijene igara koje bi radi toga odskakale od web-shopova na način na koji je to primjetno kod carte..
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

marge je napisao/la: 17 tra 2018, 15:00 hmm, ali drugi fizički boardgame dućani po evropi nemaju cijene igara koje bi radi toga odskakale od web-shopova na način na koji je to primjetno kod carte..
Ne znam što bih ti pametno na to mogao reći. :?
Mislim da je problem cijena i uvjeti nabavke od kuda Carta nabavlja igre. Drugi dućani možda imaju bolje rabate na količinu. Mi smo iznimno malo tržište i Carta ne nabavlja velike količine.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la marge »

ok, ali ja sam bil ranije shvatil ljude iz carte da je njihov najveći problem u našoj lijepoj državi i sveukupnim porezima (ne samo PDV) i ostalim davanjima koje firme koje rade u RH imaju i da jednostavno radi toga ne mogu konkurirati trgovinama koje nisu u RH..
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Malo mi je to čudno. Imamo mi nameta na firmama, ali mislim da ipak nisu toliko kolika je razlika u cijenama.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”