[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Samo da nadodam da ja znam često si uzeti igre na rate, ne puno, onako, tri ratice recimo, Carta ne dopušta plaćanje na rate, stoga uvijek uzmem u Linksu ili Svijetu medija, ako imaju. Spirit Island sam kupio u Svijetu medija, a ne u Carti. Razlika je bila u desetak kuna, ali meni je bilo lakše platiti tri puta po 200tinjak nego njima odjednom. Jbga, da imaju bolju politiku rado bih ih supportao.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la smurfORnot »

Zašto su auti u RH skuplji nego u recimo UK ili Dojčland, a o kupovnoj moći Hrvata u usporedbi s njima uopće ne treba raspravljati, prosjecna placa jedno 3-4 puta manja, a auto skuplji...kako to sada...
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Mago de Umago »

Hrvatski san.
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1539 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Shich »

electro_cute je napisao/la: 23 ožu 2021, 16:14 pozdrav, novi sam u hobiju + volim podržavati lokalne dućane, ali može li mi netko objasniti zašto su cijene u carti magici ovako bolesno napuhane? postoji li neki razlog za to osim suludo visokih marži? kada usporediš cijene s online dućanima ili sa igraj.si razlika je nenormalna. kod slovenca sam naručio sve tri root ekspanzije koliko bi u carti platio dvije. danas im je došao wingspan, kod njih 500 kuna, vani po 350 - 375. čak i kad uključiš cijenu poštarine ne isplati se. da je razlika 50 kuna ne bi se mislio ni sekunde, ali ovako kad je razlika preko 20 posto... kužim da su više orijentirani na neki darovni program nego samo na boardgameove, ali ovo je baš wtf.
Loša usporedba, naravno da će online dućani uvijek imati bolje cijene od fizičkih budući da su troškovi održavanja puno manji. Misliš da je vani drugačije?

Onda npr. uzmeš u obzir da imamo gotovo najveći PDV u EU i tako... skupi se...
electro_cute
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 06 lis 2020, 04:20
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la electro_cute »

to može objasniti cijene koje su za 10 ili 15 posto veće, kao i u većini ostalih dućana - npr. cijene ploča koje skupljam (relativne, ne apsolutne, naravno) - ali ne i cijene koje su veće za 20 do 30 posto.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1539 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Shich »

electro_cute je napisao/la: 23 ožu 2021, 19:07 to može objasniti cijene koje su za 10 ili 15 posto veće, kao i u većini ostalih dućana - npr. cijene ploča koje skupljam (relativne, ne apsolutne, naravno) - ali ne i cijene koje su veće za 20 do 30 posto.
Naravno. Ali za njihove apetite očito ima sasvim dovoljno kupaca voljnih platiti višu cijenu.
electro_cute
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 06 lis 2020, 04:20
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la electro_cute »

da, šteta jer rado bih otišao tamo jednom mjesečno, suportao lokalni dućan i spičkao solidne pare, ali ovako mi se baš nikako ne isplati. dijelom radi financija, dijelom iz principa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru electro_cute za post:
T0mo
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la smurfORnot »

electro_cute je napisao/la: 23 ožu 2021, 19:07 to može objasniti cijene koje su za 10 ili 15 posto veće, kao i u većini ostalih dućana - npr. cijene ploča koje skupljam (relativne, ne apsolutne, naravno) - ali ne i cijene koje su veće za 20 do 30 posto.
AKo misliš da ce ti npr za usporedbu s igraj.si(one man web shop operation koji je covjeku side job) 10% veća cijena pokriti veći RH PDV od Slovenskog, sve zaposlenike koji tamo rade, najam prostora za 2 ducana, organizacija evenata i sl. mislim da te čeka solidno iznenađenje :D
Ali gledaj, uvijek postoji opcija samostalno otvoriti fizički duckas, i staviti npr philibert cijene i vidjeti u biti kako to funkcionira.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Mago de Umago »

Koliko znam i Philibert ima fizicki shop...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
realuka
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

A mislim, mi većinom ovdje nagađamo; i jedna i druga strana; i svi smo u pravu. Realno ne znamo koliki su Carti prihodi i rashodi, ali nekako osjećamo da bi cijene mogle biti mrvicu niže u usporedbi sa svime što smo vidjeli, onda se sjetimo gdje živimo... :)

Da postoji konkretna konkurencija, cijene bi sigurno bile niže. Nisam ekonomist, ne mogu biti dalje od te grane po zvanju, ali mi se čini da bi, OPĆENITO GOVOREĆI (ne samo za društvene igre nego za bilo koju uslugu ili proizvod), niže cijene dovele do veće prodaje pa bi u konačnici net bio u plusu? Tipa je li bolje prodati jednu stvar jednom za 1000 kn ili istu tu stvar tri puta za 500 kn? Ovo je bolesno jednostavan primjer (s naglaskom na bolesno). Koliko bi ljudi kupilo Gloomhaven da ne košta 1.200 kn nego 800? Koliko ljudi ode i kupi proklete maramice za naočale u Lidl samo zato jer su 40% jeftinije kada imaš kupon iz aplikacije? (govorim iz iskustva, hahaha, kupio četiri komada jučer za 6 kn/kom, a nisam planirao kupiti nijedan dok su 10).

Ali ponavljam, ne razumijem se u prodaju nimalo i pretpostavljam da postoje razlozi za visoke cijene i zašto moja fora iznad ne bi funkcionirala :D Argumenti "mala smo zemlja", "mali smo hobi", "nema nas puno" stoje; zašto Carta uostalom mora imati u ponudi šalice i plišance i druge đinđe - zato jer vjerojatno na svaki Wingspan prodaju deset đinđa i to ih drži u biznisu.

Meni je uvijek žao što je sve to tako, ja da sam u nekoj Bruce Wayne situaciji (prvo bih se divio sam sebi u ogledalu malo nakon tuširanja...) vjerojatno bih donirao hrpu para udrugama i trgovinama ili bih se bacio u biznis da to sve nekako iznesem na svjetlo, zainteresiram ljude za ovo, maknem ih od usranog Monopola... Ah ode ja u utopije.

EDIT: evo, Carta, Gloomhaven 1199 u trgovini, 1139 online; Links 1129. Na Amazon.com ga ima za 98 dolara, u Britaniji za 88 funti. Da živimo gore i imamo benefit free shippinga, danas bih ga ovaj tren kupio (Btw, ovaj s Amazona možemo kupiti, dolazi u Hr, za 280ish dolara shippina :P :P :P)

EDIT2: je, je na popustima je vani, oke, slažem se s vama, budem dočekao svoj 60. rođendan kada i kod nas bude na takvom popustu :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 3):
Teehee(R)Vihortanelorn
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”