[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Carta Magica je trenutno jedini dućan sa ponudom društvenih igara. Ne vjerujem da će se tako skoro nešto drugo otvoriti u RH.

CM bi trebao često raditi akcije, te tako snižavati cijene asortimana igara...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la Boros »

Prema cijenama koje trenutno ima CM, preporučio bi svima da se orijentiraju na online kupovinu.
Dosta cijena je pretjerano visoko.
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la baba »

Slažem se. Bio sam u CM, izbor je ok ali dosta cijena je stvarno pretjerano.

Evo npr. ekspanzija za Agricolu u UK košta 200,00 Kn, sa poštarinom za Hrvatsku 260,00 Kn, a u CM su nabili cijenu na 349,00 Kn. Zaista mi nije jasno čemu tolika marža... :roll:
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la Boros »

To je upravo što sam već bio napomenuo, po 100 i više kuna skuplje nego što možeš dobiti izvana.
Ponavlja ju se polako sve slabosti LOM-a.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

baba je napisao/la:Slažem se. Bio sam u CM, izbor je ok ali dosta cijena je stvarno pretjerano.

Evo npr. ekspanzija za Agricolu u UK košta 200,00 Kn, sa poštarinom za Hrvatsku 260,00 Kn, a u CM su nabili cijenu na 349,00 Kn. Zaista mi nije jasno čemu tolika marža... :roll:
Da, puno je to. E, al zanima me koliko bi ova Agricola došla sa carinom i porezom? Jer tako treba gledati. Trgovina ne može uvesti robu u Hrvatsku, a bez da plati carinu i porez na nju.

Spomenuo si da u UK košta 200 Kn + 60 kuna poštarina. Na to sada ide i carina i porez. Dakle, ne znam koliko je carina, al neka je 10% i porezt je 23% i dobivaš ovo: 260x1.1= 286 kuna + porez na to je 352 kune.
Ne znam točno da li se oporezuje i carina, ali to je na kraju tu negdje. JEdino ako nisi mislio da je u ovih 260 kuna i carina+porez, onda je fakat puno u CM ...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la baba »

Imam dotičnu ekspanziju za Agricolu, uhvatio je na akciji prije koji mjesec, zajedno sa shippingom me došlo 200,00 Kn. Carine nije bilo.

Kao što sam napisao u prethodnom postu, carina i porez se vrlo često ne plaćaju, osim ako je igra u stvarno velikoj kutiji (npr. Space Hulk) i/ili je teža od 1 kg (npr. Agricola). A pošto su cijene u CM vrlo često čak i mrvicu veće od maloprodajne cijene vani + shipping + carina, trenutno je nažalost ipak daleko isplativije riskirati i naručiti preko interneta nego kupovati u CM.

Kužim da trgovina mora platiti uvoz i carinu, ali i druge države u EU to isto moraju pa ipak maloprodajna cijena kod njih skoro upola manja. Mislim da se tu ipak radi o lupanju prevelikih marži zbog nedostatka konkurencije i riskantnog tipa artikla - ulazak u posao s pretpostavkom da roba neće ići pa i mali promet mora osigurati profit. Ali po meni to je nažalost osuđeno na neuspjeh - visoke cijene će otjerati kako potencijalne buduće fanove društvenih igara tako i trenutne fanove koji će se snaći kroz alternativne kanale. Osobno bih želio pomoći lokalnim trgovinama i promovirati ovaj hobi, ali na žalost za moj džep ono što traže je previše.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

baba je napisao/la: Mislim da se tu ipak radi o lupanju prevelikih marži zbog nedostatka konkurencije i riskantnog tipa artikla - ulazak u posao s pretpostavkom da roba neće ići pa i mali promet mora osigurati profit. Ali po meni to je nažalost osuđeno na neuspjeh - visoke cijene će otjerati kako potencijalne buduće fanove društvenih igara tako i trenutne fanove koji će se snaći kroz alternativne kanale.
A ne znam kaj da ti velim. Mullerove cijene društvenih igara (ono što nisu uzimali od LoM-a) su isto u tom rangu, a radi se o njemačkoj firmi. To što se nama isplati riskirati i uzimati preko neta, na to ne može računati trgovina.

BTW mislim da su cijene preko neta oslobođene WAT-a (poreza), pa su naravno na taj način jeftnije u tim zemljama. No ne znam bili ta igra isto koštala u UK dućanu koji mora gore obračunati i WAT i preko neta za inozemnstvo.

No, da ne špekuliram, vjerujem da će netko iz CM-a na forumu dati točno obrazloženje ovakvih cijena igara. Samo velim ne možemo uspoređivati cijene igara nabavljenih izvana, a bez obračunate carine i (bitnije!) poreza jer je to tako neusporedivo.

Ima još nešto. Velike trgovine i webshopovi izvana (Njemačka, koja ima jako razvijenu kulturu igranja društvenih igara, proizvodnju, a i gomile kupaca) često imaju prodajne akcije na kojima se mogu nabaviti igre vrlo povoljno. CM može imati akcije, ali ne u tolikom broju koliko ima vanjskih shopova...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la smi »

Dobit cu ban ako iskreno prokomentiram dosadasnje postove pa cu se suzdrzati.

Meni je recimo interesantno ovo:

Algoritam, Chaos in the Old World, 369,98.
Momentalno nedostupan, prodavao se relativno nedavno po toj cijeni.
http://www.algoritam.hr/?m=454&p=proizv ... &id=147055

Carta Magica, Chaos in the Old World, 499,99.
Ako je Rasho dobro povadio cijene iz glave.
http://igranje.hr/forum/viewtopic.php?f=49&t=232

To me navodi na dva zakljuchka, a oba mi se ne svidjaju i ako je takvo stanje stvari onda mi je stvarno i zhao:
1) CM ima ogromnu marzu.
ili
2) CM ima ocajno lose nabavne cijene

U LoM-u se barem na akcijama moglo nesto kupit, kako stvari stoje u CM niti na akciji cijene nece izgledat lijepo.

btw.
Ako nekoga tjesi, u Crnoj Luknji je igra jos skuplja.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la: btw.
Ako nekoga tjesi, u Crnoj Luknji je igra jos skuplja.
Ali što to onda znači da i Crna Luknja ima visoke marže ili očajno loše nabavne cijene?
Ili je pak i kod nje problem malog tržišta (a kolege iz Slovenije koje drže Klub Kind mi vele da se u SLO proda duplo više igara nego u HR) :?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la smi »

Kad me vuces za jezik. Uzeo si ovo s dna posta, a zanemario ono iznad, dakle Algoritam je firma koja posluje u Hr i ima prilicno razlicitu cijenu.

Crna luknja posluje u sloveniji, to sto je nesto u EU ne znaci da nema davanja koja se mora dat drzhavi. Da ne prichamo o proizvodima koji dolaze van EU. Zasto imaju takve cijene, zato sto mogu i da, ovako odokativno, su nesposobni, odnoso pase im ovo sto imaju.

Ne, firme iz UK vecinom ne micu VAT iz cijena na netu, niti ga skidaju kasnije jer im je to pre velika zezancija, narocito za cifre jednog board gamea + postarina.

Prije no li ljudi pocnu trkeljat javno, zgodno je da se malo informiraju o temi o kojoj trkeljaju. Pola komentara u ovom threadu nema veze sa stvarnoscu, a bogme ni sa zdravom pamecu.
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”