[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Krscho »

joezg je napisao/la:Htio bih još pridodati nekoliko komentara mom ranijem postu.

Ako netko može proći znatno jeftinije online, svakako je pametnije tako i nabavljati i ne treba biti dobrotvor za CM koji je, na kraju krajeva, ipak trgovačko društvo.

Mene smeta što se stvara vrlo negativna atmosfera oko CM-a, koju apsolutno ne zaslužuju. Suzdržite se od ružnih, prepotentnih i neistinitih komentara jer ničemu ne služe.

Što se mene tiče, možete napisati da se igra ta i ta može kupiti tamo i tamo i da je uz sva davanja toliko i toliko jeftinija i to je ok i koristi igračoj zajednici. Naravno ako su tvrdnje istinite.
Kao što sam reko stvarno mi nije bio cilj uvrijediti CM, mkr to tak ispalo.

Moje argumente mogu svest u par stvari da sad opet ne pišem ogormne psotove i radim negativnu atmosferu. Zanemarimo sada internet i gledajmo samo običnu kupnju u hrvatskoj, gledajmo tu istu kupnju s pogleda novoga korisnika, koji mozda doso bogicevu na jedno igranje, reko mogo bi nabaviti neke drustvene igre i igrati s svojom ekipom jer mi bilo fora. Taj isti novi korisnik će par stvari uočiti.

1. CM nije jedini prodavač, ima konkurenciju, malu ali tu je
2. Ta konkurencija je jeftinija neki puta i do 100,150kn po igri, za veće igre, manje i ne baš ( primjer gore spomenutoga algoritma)
3. Kriza je, novi igrač je mozda školarac/student/nezaposleni jadnik u hrvatskoj državi i pazi na svaku kunu jer nema mogucnosti trositi kako zeli

Te 3 činjenice su dovoljne da radi 30,40kn CM izgubi potencijalnog novoga kupca, koji bi možda nakon jedne igre kupio i drugu i treću.

Tu je i ono kaj zovem slučaj Regice s placa, došla npr. na dan drustvenih igara i htjela unucima kupiti igru neku, sad Regica je vidla dva štanda algoritam i CM, i gledajuci cijene cidla da je jedan skuplji od drugoga, po logici Regice uzet ce s onoga jeftinijega

Sad @grof je spomenuo ako više ljudi kupuje u CM-u kasnije će snizivati cijene, to nažalost nije istina, ne u Hrvatskoj državi. Cijene su takve kakve jesu jer je malo tržište. Oni posluju s kolkim tolkim dobitkom i to je pogrešan stav. Trebaju poslovati s gubitkom da poslije imaju veći dobitak. Da razjasnim. Zanemarimo sada akcije i bonvoe i pogledajmo opet onu Regicu i onoga novoga korisnika koji prvi puta kupuje, nazivimo ga ivica.

Ivica i Regica će pogledom na cijene se obeshrabriti od kupnje ili otići konkurenciji di mogu jeftinije proć, a to nije u interesu bilo kojega trgovačkoga društva da novi potencijalni kupci kupuju drugdje. Da po meni smanje cijene igara sada, izreklamiraju se jače na ovim događanjima, ljudi bi voljniji bili kupiti te proizvode, time navuči nove ljude manjim cijenama, jer jednom zadovoljan kupac koji si misli da prodavač radi za korist kupca a ne svoje zarade će se vratiti opet i opet. Time bi prvo malo poslovali s gubitkom istina, ali kako bi raso broj kupaca, jer prava zarada se vrti na Regicama i Ivicama a ne nama stalnim kupcima, igračima nego širenjem tržišta, tako bi postepeno mogli povećavati cijene do te razine da bi poćeli poslovati samo s dobitkom, i to većim dobitkom nego što bi bil oda iste cijene zadržavaju, jer bi privukli veći broj kupaca onim prijašnjim cijenama, izgradili takozvani loyality program i slično ako me se kuži

Najbolji primjer ovoga je Libellus izdavač

Izdo je Color Zagor knjige, 6 komada u tiražu od mislim 1200 komada po cijeni 125kn za kupnju u prvom mjesecu cim izade, 140kn kasnije, poslovo je s malim gubitkom na početku, jer em nisu kiosk izdanje em imate milijun zagor reprintova na tržištu, nakon prvih 6 knjiga je smanjio tiražu na 800 komada, povećo cijene na 155kn u prvom mjesecu, 180kn kasnije. navuko je ljude s tih prvih 6 knjiga, akcijom kupi u prvom mjesecu izdavanja i dobis jeftinije, i svih 800 komada se rasprodalo kolko sam upoznat knjige 7. To je dobar primjer psihološke igre kako trgovačko društvo uvjeri da radi u korist kupca, a istovremeno počne poslovati s dobitkom, lako ih navuć i postepeno povećat cijenu kada izgradiš bazu

Sličan primjer bi se mogo na CM primjeniti, jer novi kupac koji vjeruje da radiš u njegovu korist a ne svoju će rado kupiti vratiti se, prenjeti dojmove drugima, navuć druge možda, piramida style

Ovdje sam zanemario internet kupnju kao dio priče, to je jedna totlano druga sfera, u pogledu Ivica i Regica nebitna
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Krscho je napisao/la:
joezg je napisao/la: Sad @grof je spomenuo ako više ljudi kupuje u CM-u kasnije će snizivati cijene, to nažalost nije istina, ne u Hrvatskoj državi. Cijene su takve kakve jesu jer je malo tržište. Oni posluju s kolkim tolkim dobitkom i to je pogrešan stav. Trebaju poslovati s gubitkom da poslije imaju veći dobitak. Da razjasnim. Zanemarimo sada akcije i bonvoe i pogledajmo opet onu Regicu i onoga novoga korisnika koji prvi puta kupuje, nazivimo ga ivica.
Tu si u kontradikciji. :) Kako tržište bude raslo CM može snižavati cijene uz zadržanu istu svoju maržu. kako? Pa tako jer se nabavne cijene od direktnog izdavača formiraju po učestalosti i količini narudžbe. Ako CM često i sve više naručuje od nekog izdavača, taj onda drugačije formira cijenu i tržišne uvjete prema CM-u. To tako ide u ovoj branši. Dakle, CM dobije robu jeftinije, pa uz istu maržu je može i prodati jeftinije. Uz druge uvijete cijene, dobivaju se i drugi uvijeti nabavke, pa tako CM može lakše dobiti i one "vruće" naslove za koje se grabe i druge trgovine.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Smeghead »

mene recimo smeta što bi se tako mali dućan, koji sad već ima nekakvu konkurenciju u istom gradu i naravno na netu, trebao jednostavno više trudit oko stvari koje može mijenjat.Razumljivo mi je da cijene moraju bit tolike kolike jesu,algoritmove nikad neće moć rušit,al bar imaju dosta veći izbor.Osoblje je ljubazno,a i uzmite u obzor da se prosječnom hrvatu i dalje ne gnjavi s narudžbama,carinama,poštarinama i sl.pohvalna je suradnja sa igranje.org oko prijevoda,popusta i sl,ali da nemaju poštenu web stranicu i web dućan,to mi nije jasno i ne znam koje bi moglo bit opravdanje za to.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Smeghead je napisao/la:ali da nemaju poštenu web stranicu i web dućan,to mi nije jasno i ne znam koje bi moglo bit opravdanje za to.
Slažem se s tobom, tu opravdanja nema! Znam da se po tom pitanju radi, ali ne znam gdje im zapinje... :pogled_dolje
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la joezg »

grof je napisao/la:
Smeghead je napisao/la:ali da nemaju poštenu web stranicu i web dućan,to mi nije jasno i ne znam koje bi moglo bit opravdanje za to.
Slažem se s tobom, tu opravdanja nema! Znam da se po tom pitanju radi, ali ne znam gdje im zapinje... :pogled_dolje
Znam dio priče u vezi s websiteom, ali je neću prenijeti jer vjerojatno ne bi ni bilo u redu.

U svakom slučaju, postoji opravdanje, ali i činjenica da su napravljene neke greške u koracima.

Web bi trebao skoro biti online, koliko shvaćam.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la buraz »

Meni se čini da snižavanje cijena i poslovanje sa gubitkom da bi privukao kupce mogu raditi veliki igrači poput Algoritma, a ne sitni poput cma.
Sa time da ljudi ne kupuju društvene igre tako često kao npr knjige i stripove, pa da bi ta metoda bila uspješna, po mojoj procjeni bi trebali poslovati sa gubitkom nekoliko godina da bi učinak bio isti.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Da, definitivno ne možemo uspoređivati društvenu igru i strip. Strip izlazi u nastavcima i ti nastavci skupa čine jednu obaveznu cjelinu. Igre se kupuju kao "core setovi" ili "ekspanzije" s tom bitnom razlikom što ekspanzija nije nužna za igranje, a nastavci stripa jesu kako bi isiti imao smisla. Stripove se već lakše može usporediti s TCG igrama, gdje bez boostera nemaš što tražiti na turnirima.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
happy_street
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 26 sij 2013, 18:12
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la happy_street »

Činjenica da je ovo stvarno rijedak hobi i 98% ljudi u hrvatskoj nema para ni volje "bacat" tolike pare na karton...
Žalosno je što sam naprosto prisiljen kupovat izvana radi dosta nižih cijena. Carta Magica jednostavno nije opravdala moja očekivanja kao kupca.(morbidno sporo ažuriranje robe, neaktualni naslovi- Di npr. je Tzolkien, Seasons, Terra Mystica?) Naprosto sam šokiran da zapravo konačno imaju web stranicu. Mislio sam da je to samo mit...
Ovi su korisnici zahvalili autoru happy_street za post:
Killa
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Broloski »

Tzolkin je bio u carti...
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Broloski »

Terra mystica je out of print a seasonsi su za veoma specifične gejmere ;)
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”