[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la smurfORnot »

Mago de Umago je napisao/la: 24 ožu 2021, 08:07 Koliko znam i Philibert ima fizicki shop...
I istu količinu kupaca kao i Carta? Više kupaca = možeš sniziti cijene.
Da ne pričamo o tome da iz Philija kupuje ne znam koliko ljudi iz Europe...Carta nema tu mogućnost, obzirom da ispada da je izvesti nešto iz RH radi naše birokracije i svega skroz muka i apsolutno neisplativo.
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la T0mo »

smurfORnot je napisao/la: 24 ožu 2021, 09:12
I istu količinu kupaca kao i Carta? Više kupaca = možeš sniziti cijene.
o.
Manje cijene, više kupaca :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post (ukupno 2):
Killadlakar
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

T0mo je napisao/la: 24 ožu 2021, 09:41
smurfORnot je napisao/la: 24 ožu 2021, 09:12
I istu količinu kupaca kao i Carta? Više kupaca = možeš sniziti cijene.
o.
Manje cijene, više kupaca :)
To je baš ono što ja spekulirah - bi li bilo koristi od toga? Plus dobar PR da dopre do ljudi i imaš si dobar biznis. Jer za razliku od usluga, proizvodima možeš rezati cijene (tj. uzimati od svoje marže u nadi da će količina to pokriti) a da ne gubiš na ikakvoj kvaliteti, znaš koliki ti je buffer koji imaš.

No, kako to obično biva, status quo je nešto što uvijek pobijedi osim ako nema pritiska. I mi bismo još uvijek bili plutajući ribozimi okruženi lipidnim dvoslojem da nije bilo selekcijskog pritiska :)
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la T0mo »

Upravo to, standardna hrvatska posla, prodaj malo za puno. Radije neću prodati ako nije za puno.
Kao kad te taksist neće odvesti ker je to samo 30kn :) On hoće bar 50. Iako mu je i 30 zarada...

Zamisli koliko se igara mjesečno naruči izvana. Da to sve oni prodaju, pa i za malo skuplje, jer ne moraš čekati i platiti poštarinu.
Njima se poveća promet, samim time i oni dobiju bolje cijene i jedno vuče drugo....
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post (ukupno 3):
irethStipstanelorn
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Nedavno sam ih pitao ima li šanse da ćemo preko njih moći sudjelovati na Kickstarterima koji imaju retailer opciju, odgovor je bio upravo onakav kakav sam očekivao: da, kad bi bilo financijske računice, dovoljno zainteresiranih i sl. Ali stvar nije tu linearna, da bi bilo zainteresiranih moraju se i oni malo potruditi :)

Jasno mi je da biznisi sve rade za pare, zato i postoje i to im je cilj, nitko to ne radi jer su altruistični, ali ako im je stalo do toga, oni moraju loviti nas, a ne mi njih, da se "organiziramo" :)

I to što kažeš, vidimo iz izvještaja približan ceh koji se odradi u mjesec dana što se tiče nabave igara izvana. Nisu to male pare, ali jesu pare koje bi Carta lako mogla ubrati da se prilagode :D Pa se stoga vraćamo na ono što je @electro_cute i rekao: princip. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
ireth
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la DarkDefender »

Manja cijena ne znaci uvijek vise kupaca. A cak i da bude vise kupaca, ne znaci da ce "vise kupaca" x "manja cijena" dati u konacnici ukupno vecu zaradu.

Mislim da je glavni problem to sto mi mislimo kako smo mi glavne musterije Carti (ciljana publika), a vjerojatno nismo.
1. mislim da nas je premalo da bi bili ciljana skupina u hrvatskoj
2. jedan prosjecan korisnik ovog foruma ce naci jeftiniju igru u webshopu i Carta nece profitirati cak i da smanji cijene

Tako da je racunica vjerojatno nesto ovakvo:
- ako spuste cijene dovoljno da nama budu primamljivi, svi ostali ce trositi manje pa se ukupno ne isplati
- ponekad imaju igre na popustu za dobre cijene i daju clanovima udruge popust pa tako ugrabe i nas ponekad
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Jednostavno: Oni svoju računicu očito imaju jer bi u protivnom već propali. Vjerujem da ima dovoljno kupaca van ovog foruma, naše/ih udruga koji ne prate cijene van CM-a niti im se s time da zezati, nego uđu i kupe to što ih interesira. Znaju a će u trgovini dobiti i stručnu podršku po pitanju izbora igre i očito je to dovoljno.

Naravno da CM-u društvene igre nisu jedini core business.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
dado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la frastarc »

Kako sam i sam vlasnik male firme sa nekoliko zaposlenih, uglavnom imamo uslužnu djelatnost, ali imamo nešto i maloprodaje.
Teško je pričati o cijenama u maloprodaji od nekoga tko nema svoju trgovinu sa nekoliko zaposlenih.

Nije razlika u cijenu samo stvar PDV-a.
Zamisli sad situaciju (tako to funkcionira), kupiš robe u vrijednosti 10000kn i treba ti 3 mjeseca da vratiš ulog i onda ti treba još 3 mj da ostvariš zaradu, a u međuvremenu se stanje na skladištu smanjilo i treba raditi novi narudžbu.
Najam, plaće, komunalno, kred i ostalo ne čeka. Ne znanima nikoga koliki je proces koji je tebi potreban za obrtaj novaca.


Tako da ovo stoji vise kupaca = manje cijene. Nažalost ne radi obrnuto jer je Hrvatska relativno malo tržište, pogotovo u ovom segmentu. Jesu li cijene napuhane ili ne, vjerojatno jesu, bi li im drugačije bilo isplativo, vjerojatno ne.

Osobno, ako nije velika razlika u cijenu 50-60kn, kupit cu kod njih robu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Shich »

Upravo to. Ako si na ovom forumu, već znaš (ili ćeš uskoro znati) više o igrama od prosječnog kupca kako i po koliko nabaviti igre i samim time nisi previše bitan.

Upravo zato nam je CM dala popust od 25% na grupne narudžbe za naše članove jer su velike šanse da bi inače ti ljudi igru kupili drugim putem. Bolje išta nego ništa.

E sad je druga stvar što je meni prilično komplicirano raditi narudžbe preko njih, a interes je gotovo nikakav. Ali eto, spreman sam opet dati svoj doprinos ukoliko ne ostane sve na riječima i kritikama CM cijena.

Dakle:

Ako želite podržati domaće, učlanite se u našu udrugu i javite se za grupnu narudžbu. Ukoliko ste već član, procedura je još jednostavnija.

Imate i zasebnu temu za to. :bleh
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
grof
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la ratnip »

Mene osobno ne bi smetalo platiti (nešto) višu cijenu ako uzvrat dobijam kvalitetu izbora i dostupnost, pod čim mislim da znam da tamo ima ono što mi treba, u trenutku kada mi treba. Nažalost, do sada je to bio jako rijetko slučaj, tako da CM više praktički niti ne provjeravam kao opciju.
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”