[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la mado »

StariMorskiVuk je napisao/la: Prijedlog rjesenja: Kao sto je vec puno ljudi u ovom threadu reklo, treba ljudima poklanjati igre, za pocetak. Ali onda ih ili treba prvo upoznati s igrom, ili nakon poklanjanja pruziti priliku da se s njom upoznaju. Jer zaista, oni to sami nece napraviti. Ako za pocetak ne mozemo postici da ljudi kupuju igre SEBI, barem mozemo poraditi na tome da ih kupuju DRUGIMA kao poklon. Danas je tesko naci dobar poklon za neke ljude, a uz uvjet prezentacije igre cine odlican i nasiroko prihvatljiv poklon.
Slažem se sa svime što je StariMorskiVulk napisao. Ja sam odlučio poklanjati igre za rođendane, svadbe i sl. Problem je izbor igara na hrvatskom. Prijateljima poklanjam igre na engleskom, ali bratićima i rodbini ne mogu. A na hrvatskom sam našao sam Catana, kojeg sad već svim imaju :) Još samo Keltis i Sinovi Sahare postoje u Intersparu kolko sam vidio. Što nakon toga? Ticket to Ride: Europe mi je plan dalje, jer nema puno teksta.

Uz Catana svima isprintam pravila za 2 igrača, jer je igra tako isto zabavna.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Dalje treba tražiti igre koje nemaju teksta u igri. Ubongo (Extreme), Ingenious, Jungle Speed, Bohnanza, Galaxy Trucker (on je doduše skup). Ima igara bez teksta u igri cijela gomila....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
StariMorskiVuk
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 13 srp 2011, 12:44
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la StariMorskiVuk »

Ili Uskoci, recimo ;)
AlphaScorpii
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 stu 2011, 21:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la AlphaScorpii »

Zabrijali ste/su sa cijenama skroz... ne zanima me chaos in the old world, ali zapamtio sam da je cijena u algoritmu 370kn, a u CM 500kn. Kužim da CM drži monopol na tržištu na neki način, ali ipak neke cijene su pretjerane, posebno za igre koje se mogu u drugim dućanima nabavit. Žao mi je što uopće tolko moram gledat po ebayu ili pokušavat na druge načine doć do igre koja me zanima.

Inače kupio sam u CM Puerto Rico, Smallworld, Power Grid i Alhambru.
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi nabavke

Post Postao/la Krscho »

Sad se sjetio zasto ne kupujem drustvene igre u vas. Skupoća :D

Inflacija je ogromna, amazon kaze 35$ s free shipingom, hrvati to nabiju 150kn skuplje :)
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi nabavke

Post Postao/la grof »

Krscho je napisao/la:Sad se sjetio zasto ne kupujem drustvene igre u vas. Skupoća :D

Inflacija je ogromna, amazon kaze 35$ s free shipingom, hrvati to nabiju 150kn skuplje :)
Pojedine igre se preko Amazona uopće ne mogu shipati u HR, a u zadnje vrijeme često znaju naplatiti porez pri uvozu, pa budi spreman na takva davanja ;)

Ali, da još uvijek se može i preko interneta nabaviti vrlo povoljnih naslova...

BTW, pisci tekstova, prijevoda, pa volonteri na događanjima mogu dobiti i prilično lijepe kupone popusta u CM-u ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Prijedlozi nabavke

Post Postao/la MoschuS »

Krscho je napisao/la:Sad se sjetio zasto ne kupujem drustvene igre u vas. Skupoća :D
Inflacija je ogromna, amazon kaze 35$ s free shipingom, hrvati to nabiju 150kn skuplje :)
Nije da branim CM ali jesi li ga mozda probao i naruciti sa Amazona? :zvizdi
Ja je vani ne vidim nigdje ispod 360kn sa dostavom tako da je 399 po meni i vise nego ok cijena.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi nabavke

Post Postao/la buraz »

Slažem se.
A ako od te cijene odbiješ 30%, kolko smo dobili za volontiranje na ddiu, dođeš do cijene od 280 kn, što je više nego oke :-)
slika
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Prijedlozi nabavke

Post Postao/la MoschuS »

Mislim neke stvari se isplate ali isplate se jedino zbog BDa i njihove besplatne postarine jer carina je u zadnje vrijeme skoro obavezna za ovako velike kutije. Ako platis i postarinu i carinu/pdv onda te sigurno ispada skuplje nego kod nas.
Evo, ja se nadam Summoner Warsima preko CMa i trebali bi biti cca 400kn a vani ih ispod 420kn nisam nasao i to je cijena bez ikakvih nasih davanja tako da...
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi nabavke

Post Postao/la Krscho »

MoschuS je napisao/la:
Krscho je napisao/la:Sad se sjetio zasto ne kupujem drustvene igre u vas. Skupoća :D
Inflacija je ogromna, amazon kaze 35$ s free shipingom, hrvati to nabiju 150kn skuplje :)
Nije da branim CM ali jesi li ga mozda probao i naruciti sa Amazona? :zvizdi
Ja je vani ne vidim nigdje ispod 360kn sa dostavom tako da je 399 po meni i vise nego ok cijena.
Nije da pljujem po CM-u ali....

Na 3.dd-u Game of thrones boardgame im doso 500kn, snizeno na 450, algoritam istu tsvar obicno prodaje po 400kn imali snizenje na 320kn.

Twilight ekspanzije, sve po 399 kn u Algoritmu. u Carta Magici 459 kn. na 3. danu igre mogo sam od Algoritma kupit za 319. vidio jednu igru Galaxy Empires u dučanu Tiska u Westgateu 109 kn, u Carta Magici 299

Nisu ljudi glupi a nemoš mi ni pričati za sniženja koja dobis s tim volonterskim popustima, nako nsta propo Land of Magic postali ste bezobrazno skupi jer nemate konkurencije, ako ovak nastavite ne predvidam iole svijetliju boducnost za dobrobit zajednice, prije svega novih potencijalnih igrača
Nije da branim CM ali jesi li ga mozda probao i naruciti sa Amazona?
Ja je vani ne vidim nigdje ispod 360kn sa dostavom tako da je 399 po meni i vise nego ok cijena.
Znas ti matematiku? Kolko puta sam narucivo preko amazona i nikad problema imo, za tvoju informaciju 35$ je po danasnjem tecaju cirka 220kn, cak i s porezima i davanjima za 300kn sve skupa dođe, opet 100kn jeftinije, kakvih 360kn kaj briješ ;)

Al opet ko preferira neka uzme di želi, stavr osobnoga izbora, ja sam djelom borac na pravdu i ako ista mogu jeftinije dobiti i ne plaćati porez nasoj drzavi to je samo dobrobit za sve, to je 25% manje kaj lopovima ide u dzep
Ovi su korisnici zahvalili autoru Krscho za post:
Killa
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”