[Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

[Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

Hoj društvo,

Nešto razmišljam kako napravi dobru reintegraciju naših web stranica, foruma, članskih profila, personaliziranih blogova (novo!) i sl. Pa kako se radi o jako velikom zahvatu koji će zahvatiti čitavu našu zajednicu (pogotovo na forumu) moram znati kako razmišljate. No prvo da vam predstavim trenutno stanje i ideju zahvata:

Postojeće stanje
Trenutno imamo dignuta dva odvojena sajta i jedan zapravo odvojeni forum koji i nisu baš integrirani i djeluju zasebno. Nažalost posebno važna integracija phpBB foruma nije baš moguća s Wordpressom, pa tako ne možemo integrirati komentare sa članaka na WP-u s forumom, niti obrnuto što je po meni zapravo dosta loše. Održavanje je također otežano jer su Wordpress i phpBB dvije odvojene priče i dok WP to sve ima izuzetno dobro i automatizirano rješeno, phpBB baš i nema i meni stvara probleme pri svakom ažuriranju. Nadalje, phpBB se baš i ne ažurira često, a i extenzije za njega su tak - dosta "polukuhane"

Ideja rekonstrukcije
Moja ideja je od našeg igranje.hr sitea napraviti multi-site koji bi omogućavao zadržavanje krovnog portala kakav je sada i stvaranje zasebnih WP blogova igrača (ako ima takve želje i potrebe). Tako bi SEZAM postao jedan od siteova te multi-site instalacije na serveru što je dobro i zbog održavanja. Ovime bi se omogućilo i otvaranje blogova igrača ako netko želi i ima kapacitete za vođenjem vlastitog bloga kao poddomene igranje.hr domeni (tipa blog1.igranje.hr)
Druga važna stvar je prelazak na buddypress i bbpress dodatke za forum i zajednicu koji omogućuju potpunu integraciju u Wordpress platformu i razmjenu informacija između članaka i foruma i zajednice, stvaranje interesnih grupa i svega ostaloga.

Ono što će sigurno trebati, to je naviknuti se na novi sustav za pisanje foruma i to bi ovdje bila najveća novost. A kako zajednica obično baš i ne želi samo tako prelaziti na nešto na što nije naviknuta, zanima me vaše mišljenje, a svakako ako već netko ima i kakvih iskustva s gore navedenim platformama, neka ovdje kaže.
Također, nestala bi potreba za dvostrukim logiranjem na forum i na web stranice (članovi) kako je sada. I da, moguća je konverzija svih postova s ovog foruma na bbpress. Nešto bi se vjerojatno pobrkalo u formatima i sl., ali ne bi bilo strašno.

Evo malo referenci za bolje upoznavanjem s mojim nastojanjima
https://www.wpbeginner.com/glossary/multisite/
https://www.wpexplorer.com/beginners-gu ... s-bbpress/

Meni kao adminu ovakva promjena bi jako olakšala posao koji tu već godinama radim. :)

I da, nekako si dajem kao rok od godine dana da sve to poštelam i proradi. Čisto da se ne opteretim poslom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 8):
StipsBojan1983ZorzymljekoValsimsadistikomadoZipo
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja bih prvi bio zainteresiran za imati vlastiti blog ;) Promjene me ne plaše, u firmi smo prošli kroz tri različita načina vođenja non-compliancea u dvije godine, a to je bilo krvavo tako da me ništa ne može više obeshrabriti. Znam da sam mogao i do sad javiti se za pisanje biločega, ali eto, lijenost, obveze, štojaznam, možda bih imao više volje u novom okruženju. Ja sam za :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 3):
grofValsimmado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 16 pro 2020, 11:59 Ja bih prvi bio zainteresiran za imati vlastiti blog ;)
Super za znati! Mislim da bi najviše ljude motivirali ako bi ima dali slobodu da svoj blog urede na svoj način (sa svojom temom, možda i sa dodacima koji samo njima trebaju). Baš kako sada SEZAM ima svoj blog, samo što je on za sada zasebna WP instalacija na serveru koja tkao bespotrebno troši prostor na serveru.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la dendarii42 »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 16 pro 2020, 11:59 Ja bih prvi bio zainteresiran za imati vlastiti blog ;) Promjene me ne plaše, u firmi smo prošli kroz tri različita načina vođenja non-compliancea u dvije godine, a to je bilo krvavo tako da me ništa ne može više obeshrabriti. Znam da sam mogao i do sad javiti se za pisanje biločega, ali eto, lijenost, obveze, štojaznam, možda bih imao više volje u novom okruženju. Ja sam za :)
Naziv bloga: "Koje komponente su mi zečevi pojeli ovaj tjedan" :)
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Između ostalog! :D :D Imamo legit paniku kad nešto padne na pod, pogotovo zato što Tsuki, curka, manja i opasnija, ima tendenciju vrebati inače po kuhinji i loviti komade biločega što mi padne prilikom kuhanja, tipa kad režem povrće pa slučajno komad frkne na pod... Samo zahvaljujem Tvorcu iz dana u dan što kuniće nije učinio predatorima...

Tako da, kad odleti neka komponenta igre na pod svi se bace i traže, 5 second rule, ako ne nađeš, otpišeš i tražiš replacement na netu...
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la Valsim »

Apsolutno podržavam ideju novog foruma i integracija s blogovima :thumbs .

@CrazyBunnyGuy pa kolko vi to imate kunića?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
grof
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Dva :) Dva seta izrazito znatiželjnih zuba :)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la sadistiko »

ja sam malo sumnjičav, jer ti neki forumi koje sam vidio su mi totalno ne-forumski :-D
Ne znam kako bi to drugačije rekao. Npr. od Peopolya forum mi je katastrofa, uopće se ne mogu snaći tamo, a mislim da je dosta slično (barem izgledom) ovome. Ali brate mili, za dobrobit svih i boljitak stranica podržavam da se ide dalje.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 16 pro 2020, 19:05 ja sam malo sumnjičav, jer ti neki forumi koje sam vidio su mi totalno ne-forumski :-D
Ne znam kako bi to drugačije rekao. Npr. od Peopolya forum mi je katastrofa, uopće se ne mogu snaći tamo, a mislim da je dosta slično (barem izgledom) ovome. Ali brate mili, za dobrobit svih i boljitak stranica podržavam da se ide dalje.
Ja na njihovom sajtu uopće ne nalazim forum. :D

Pokušati ću u fazi razvoja što više zadržati izgled ovog foruma. Bar po pitanju boja, fontova i nekih ikona. CSS ću što više prepisati s ove teme.

Polako. Zainteresirane ću kad dođe vrijeme i tako pozvati na alfa i beta testiranja. Prva stepenica će biti prebacivanje WP-a na multi-site, a onda ova integracija u WP foruma, poruka i ostalog.

Tapatalk po svemu sudeći neće raditi jer ne podržava WP-ov bbPress, pa ćemo tu trebati nešto drugo izmisliti za sadašnje Taptalk korisnike (i ja sam među njima). Kažem, bit će odricanja, ali će vjerujem biti i novih, boljih stvari u takvoj integraciji. Najviše me veseli kompletna integracija usera na jednom mjestu...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la marge »

uf, baš šteta za tapatalk
;-(

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”