[Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

marge je napisao/la: 17 pro 2020, 07:04 uf, baš šteta za tapatalk
;-(

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Da, to i mene malo baca u bed, ali možda pronađemo neku alternativnu mobilnu aplikaciju koja će podržavati bbpress+buddypress. Znam da postoje pluginovi koji prilagode forum izgledu vrlo sličnom Tapatalku, ali preko browsera.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

Ima još jedna dobra fora kod tih multi-site blogova - može se složiti da se svi novi članci na tim blogovima prikazuju i na matičnom protalu od igranje.hr, tako bi postigli bolje osvježenje stranica.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

Koliko gledam sve ovo skupa u vezi reintegracije imam neke nedoumice, pa me zanima što vi mislite da bi bilo dobro imati na siteu:
  • buddypress - dodatak za WP koji omogućuje izradu socijalne mreže nalik Facebooku, ali zatvorene za našu zajednicu. Znači, koliko bi vam pasao ovakav način komunikacije kao na fejsu, ali kod nas doma? Znam da dosta mladih napušta Facebook, pa bi možda privatniju verziju socijalne mreže potpuno prilagođene za naše potrebe bilo zgodno dignuti
  • bbpress - dodatak za WP koji omogućuje klasične forume kakav je ovaj. Proučavajući ovih dana bbpress i nije baš nešto po pitanju mogućnosti kakve imamo na phpBB-u. Trebati će dosta pluginova i podešavanja da dobijemo otprilike ovo što imamo
  • vpforo - također forumski plugin koji izgleda i ima opcije gotovo kao ovaj naš (ajde nema bumpiranje, ali možda se može doprogramirati) no neke ključne stvari koštaju po 20-tak $ jednokratno (tipa povezivanje s komentarima na postove, media embedding i sl.)
Što se dakle samog foruma tiče tu ću trebati isprobati obje opcije i vidjeti na kraju koja bi nam bila bolja, no najviše me zanima koliko bi vas privukao način komunikacije kao na fejsu?
Vjerojatno ću u dogledno vrijeme dignuti testni site gdje ću sve poinstalirati, pa možemo i tamo isprobavati razne opcije

Problem mi je u glavi što ovaj phpBB ima puno opcija od kojih mi zapravo hrpetinu uopće ne upotrebljavamo.
Najveći problem mi je zapravo naš Oglasnik gdje smo radili kojekakve customizacije da to radi kako želimo. No, možda bi taj Oglasnik mogli na stranicama onda ili putem buddypressa ili kao zasebnu stvar izdvojiti iz foruma, pa neka bude posebni dio na stranicama pod nazivom "Razmjena igara" ili "Oglasi za igre" ili sl.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la sadistiko »

ako se mene pita, ja sam više za forum look, FB koristim ali nisam ljubitelj, pogotovo otkad su ga skroz unakazili s novim izgledom gdje će mi trebati par mjeseci dok se priviknem, kad će taman sigurno opet ići mijenjati stvari
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 18 pro 2020, 10:17 ako se mene pita, ja sam više za forum look, FB koristim ali nisam ljubitelj, pogotovo otkad su ga skroz unakazili s novim izgledom gdje će mi trebati par mjeseci dok se priviknem, kad će taman sigurno opet ići mijenjati stvari
Da, i meni to nekako više odgovara. Ovo ostalo mi baš i nije. Tako a je vrlo izgledno kako nam buddypress baš i neće trebati. Bar ne u formi social networkinga. Možda prije za lakše vođenje stvari oko članova i članstva.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mešćini da svaka društvena mreža, bila privatna ili javna, namjenska ili ne, završi na isti način: jednosmjernom komunikacijom gdje netko nešto posta, a 99% interakcija su lajkovi ili neki ekvivalent opcije za reći "viđeno, al ne da mi se odg.". To ni ne smatram interakcijom, nego reakcijom. Možda bolje bez toga, da.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

Da. A što je najgore i ova dva druga forumska sustava (bbpress i wpforo su - tak) Zapravo bi najidealnije bilo na neki način povezati ovaj naš phpBB s komentarima na postove. Nekad sam to bio izveo teškim hakiranjem, no možda se nešto promijenilo u međuvremenu. Postoji i još jedna fora s posebnim pluginom preko kojeg je moguće povezati članove jednog i drugog. Budem i to istestirao, pa možda na kraju bude nešto od takve vrste integracije koja bi ipak bila najmanje bolna za sve nas.

Ideja multi-sitea i blogova igrača ostaje jer je to posebna priča koju samo treba riješiti na serveru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

Čini se da ću se ipak odvažiti na integraciju putem ovog plugina
https://wordpress.org/plugins/wp-w3all- ... tegration/

Prebaciti sve usere s phpBB-a u Wordpress i dozvoliti prijavu i registraciju korisnika putem Wordpress-a koji će se onda syncati s phpBB-om. buddypress bi se u tom slučaju (možda) koristio za potrebe vođenja članstva, ako postojeći sustav neće biti kompatibilan. Koliko god se bojim ovakve integracije, plugin je izgleda dobro održavan već od 2016. i pomogao bi mi kod integracije komentiranja putem našeg foruma. Na ovaj način će svaki novi član udurge automatski biti logiran i na forum. Valjda bude radilo. :)

Naravno, to tek nakon dobrog testiranja. Pričekati ćemo još za ovo na službenim stranicama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
CrazyBunnyGuysadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la fpol »

Koliko ja vidim svi smo dosta zadovoljni sa forumom, a glavni problem je što su dvije baze usera. Ako ovaj plugin to rješava, onda da, mislim da je to najbolje rješenje.

Osobno nisam niti najmanje zainteresiran za nekakve socialne mreze s obzirom da izbjegavam i ove popularne FB, instagram, i sto ti ja znam ... Na stranice vrlo rijetko idem, a forum koristim stalno. Uvijek je bolje manje promjena, jer smo se svi naucili na postojece stanje, ali ako za daljnji razvoj jednog i drugog i za olakšavanje administracije treba nešto mijenjati onda neka se mijenja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Diskusija] Velika reintegracija web stranica

Post Postao/la grof »

Ovaj forum jednostavno ima toliko dobrih featurea i sve je potpuno free da mi je fakat žao od njega odustati. Radije se potrudim oko integracije s njime.
Naime, davno sam bio uspio hakirati phpbb tako da je mogao raditi u suživotu s WP-om i služiti kao commenting system na WP-u. Stoga, ako na kraju priče uspijem učniniti ove stvari, mislim da sam učinio puno: multi-site s blogovima igrača, svi useri na samo jednom mjestu i s jednim loginom, komentari u WP-u preko phpBB-a i jednostavna forma za slanje članaka na WP bez potrebe za loginom (ili još bolje, kako će svi forumaši biti automatski ulogirani u WP, onda slanje jednostavnom formom uz registraciju na forum/WP). Mislim da će to biti pravi bingo koji je i izvediv sa svime ovime što do sada imamo i bez ikakavog odricanja (da i Tapatalk ostaje)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”