Novi sustav komentiranja na web stranicama

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la grof »

Evo, u izradi sam novog sustava komentiranja na portalu.
Naime, ideja vodilja je da se kompletno komentiranje na članke s portala prebaci na forum.
Na taj način vjerujem da bi se dodatno potaknulo ljude na registraciju i sudjelovanje u raspravama na samome forumu, a bilo bi i manje zbunjujuće pri pretrazi komentara.

Za početak napravio sam automatski sustav koji prilikom prve objave neke vijesti, članka, igre kreira novi topic na forumu i međusobno ga veže sa samim člankom na portalu.
Ovi komentari pokazuju se unutar posebne kategorije na forumu: Komentari s portala

Kada sve zaživi, na dnu članka više neće biti opcija za komentiranje na portalu, nego gumbić s tekstom: Komentirajte na forumu ili sl i klik će voditi direktno na taj topic.

Recenzije na igre nećemo posebno komentirati, nego će se i to komentirati unutar topica od pripadne igre, opet kako se ne bi sve to skupa previše raspršivalo.

Pogledajte kako će ovo konkretno izgledati na probnom forumu, pa recite kako vam sve to skupa čini i koliko je po vama stvar funkcionalna.
Također, ako imate kakvih prijedloga, još nije kasno za implementaciju jer je sustav u razvoju.
Pokušati ću izvesti i prikaz broja komentara u topicu foruma na zaglavlju samog članaka (ali za sada to ne mogu garantirati)

Kad sustav zaživi, predlažem da se svi bitni komentari s portala prebace na forum (automatski je to poprilično složeno, a nema puno bitnih komentara), te se ostatak komentara s portala obriše i na taj način dodatno pročiste i stranice i baza.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la joezg »

Meni se čini odličnim. Da li se može napraviti da se na portalu pod igrom vidi zadnjih n komentara za tu igru? Ili će samo pisati da se može komentirati na forumu?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la grof »

joezg je napisao/la:Meni se čini odličnim. Da li se može napraviti da se na portalu pod igrom vidi zadnjih n komentara za tu igru? Ili će samo pisati da se može komentirati na forumu?
Vidiš - ideja! nisam o tome uopće razmišljao, pa sam za sada predvidio samo gumbić koji te klikom vodi na forum.

No, ako ću izvesti da se vidi broj komentara s foruma, onda ću vjerojatno moći i ovo.
Dosta mi toga ovisi o phpBB-ovim API-jima koji su užasno loše dokumentirani. Samo me je ova implementacija stvaranja topica na forumu automatski iz Wordpress-a (preko Bot korisnika) koštala dosta dana googlanja, a gotovo sva rješenja su bila poprilično kriva, no na kraju sam ipak nekako došao do jednog čistog :)

Ostaje mi još ugraditi sustav za prepoznavanje povezanih članaka s igrom, radi preuzimanja linkova, a time bih trebao i riješiti pisce opisa igara bespotrebnog unošenja onih tagova za proširenja i vezane članke.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la mado »

Odlično. To je ono što se traži :) Ovako se izbjegavaju glupi komentari na vijesti i opise igara, a omogućuju konstruktivne rasprave, savjeti i sl. Ovo što je joezg pitao, to mi dobro zvuči. na www.bug.hr se može vidjeti slično, tj. ispod svake vijesti se vidi zadnja 3 posta na forumu. I jel može na naslovnoj stranici, negdje desno, 10 zadnjih postova na forumu. Bug to isto ima. Daje stranici znak živosti, pošto na forumu svakodnevno nešto pišemo.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la grof »

Uspio sam dobiti postove s foruma natrag na portal (još je sve to sirovo, ali mehanika radi :) ), stoga očekujte da će zadnjih npr. 5 postova s foruma biti na kraju samog članka, kao i do sada. Jedino što će se samo postanje odgovora morati obavljati na samom forumu (između ostaloga i radi registracije na forum)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la grof »

Evo i primjera kako će izgledati komentari preneseni s foruma natrag na portal:
http://igranje.hr/novi-post
Nadam se da vam se format sviđa. Donijelo mi je manje muke nego sam se bojao :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la buraz »

Meni je super :)
slika
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la joezg »

Meni je isto super. Mislim da bi bilo ljepše ako bi linkovi bili crveni.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la grof »

ne znam... linkovi po cijeloj web stranici su ovako plavi. Mislim da sam prije imao u CSS-u crveno, ali onda je stranica malo premonotona, pa sam stavio ovu boju ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi sustav komentiranja na web stranicama

Post Postao/la grof »

pitanjce...
da li bi ova grupa s komentarima na probnom forumu trebala biti možda negdje pri dnu foruma ili ovako kako je sada na probnom forumu pri vrhu?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”