Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

sismis je napisao/la: 29 svi 2019, 14:22 Za informacije je najbolje napraviti vodic-dva koji ce biti vidljivi i lako dostupni, mozda na homepageu...
Sviđa mi se ideja! Možda dobra podloga za novu temu, pa da kosturu toga probamo dati neki zajednički doprinos na forumu?
Takvo što bi definitivno trebalo imati poveznicu na homepageu i biti povezano s ostalim bitnim informacijama kad se spominje konkretna igra. Možda neka razrada ovakve teme na webu: https://igranje.hr/drustvene-igre-nove-generacije
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la sismis »

Svidja mi se clanak, i onaj drugi (Korak dalje..). Nesto takvo sam mislio. Sigurno je i za neku drugu raspravu, al vec mi je muka od tog Catana, mozda je vrijeme za neku zamjenu.. tim prije sto Catan, ironicno, ovisi o rezultatu na kocki o cemu njurga pocetak clanka :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la grof »

sismis je napisao/la: 29 svi 2019, 16:44 al vec mi je muka od tog Catana, mozda je vrijeme za neku zamjenu.. tim prije sto Catan, ironicno, ovisi o rezultatu na kocki o cemu njurga pocetak clanka :D
Da, ali Catan je jako podesan kao bridge između ovoga što cijela nacija igra (ČnLJ, Monopoly, Rizik) i što se igra kockicama i to baš zato što se i on igra s kockicama, ali ipak su u Catanu kockice za nijansu u drugom planu. Naravno da Catan dosta ovisi o sreći i prvim položajima naselja, te kako su hexi pali, ali je ipak to euro začetnik i jako dobro kotira kod novih igrača. Kome se dopadne Catan taj će s puno više vjerojatnosti krenuti dalje. I mene je baš Catan gurnuo u ovaj svijet, iako sam prvi kontakt zapravo imao nekoliko godina ranije s Tikalom. (vidiš, vidiš, Tikal je čak više Euro nego Catan! :)) Čak bih prije Tikal preporučio početnicima nego Catan....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la sismis »

Da, moglo bi biti nesto u tome, ima ljudima poznati D6 i rokaj. Nemam neke ne-gamere oko sebe, jer bih bas probao prvi susret sa recimo Blue Lagoon ili Evolution Beginning. Tematski, lagano i ne pretjerano konfrontacijski. Javim ako isprobam :)
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la miki0102 »

grof je napisao/la: 29 svi 2019, 17:42
sismis je napisao/la: 29 svi 2019, 16:44 al vec mi je muka od tog Catana, mozda je vrijeme za neku zamjenu.. tim prije sto Catan, ironicno, ovisi o rezultatu na kocki o cemu njurga pocetak clanka :D
Da, ali Catan je jako podesan kao bridge između ovoga što cijela nacija igra (ČnLJ, Monopoly, Rizik) i što se igra kockicama i to baš zato što se i on igra s kockicama, ali ipak su u Catanu kockice za nijansu u drugom planu. Naravno da Catan dosta ovisi o sreći i prvim položajima naselja, te kako su hexi pali, ali je ipak to euro začetnik i jako dobro kotira kod novih igrača. Kome se dopadne Catan taj će s puno više vjerojatnosti krenuti dalje. I mene je baš Catan gurnuo u ovaj svijet, iako sam prvi kontakt zapravo imao nekoliko godina ranije s Tikalom. (vidiš, vidiš, Tikal je čak više Euro nego Catan! :)) Čak bih prije Tikal preporučio početnicima nego Catan....
Prvi položaj naselja u Catanu sam biraš tako da nije tu riječ baš toliko o sreći koliko o ideji, strategiji i pretpostavki što će ostali igrači raditi. Često oni pohlepni nastradaju ako ganjaju dva najbolja mjesta za staviti naselje pa dođe do gužve gdje nemaš prostora sa dvije ceste negdje sagraditi novo no s druge strane možeš biti siguran da ukoliko s nekim dijeliš hex da ćeš ga lakše braniti od lopova. Joj za Catan bi mogao napisati srateški priručnik koliko sam ga nekad igrao. 😀
Kad je riječ o topicu nisam baš siguran da će novo mijesto za prodaju igara bitno povećati interes za njima. Prije bi predložio da se u prostorijama udruge krenu izrađivati klipovi koji bi objašnjavali pravila igara na hrvatskom i kratki gameplay. Nešto kao što Rahdo radi. Tako bi se reklamirao i prostor ali bi se i ljudima približile igre. Svima nam je valjda poznato da je najveći problem kod početnike savladavanje pravila pa bi na ovaj način zainteresirani dobili instant rješenje. Kad bi se ti klipovi postavili na youtube i recimo većina nas se na njih pretplatija te podijelila ih npr. na svojim facebook stranicama mislim da bi to puno više pomoglo popularizaciji društvenih igara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 5):
dadoLourdinvedran87grofsadistiko
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la grof »

miki0102 je napisao/la: 29 svi 2019, 23:32 Prije bi predložio da se u prostorijama udruge krenu izrađivati klipovi koji bi objašnjavali pravila igara na hrvatskom i kratki gameplay. Nešto kao što Rahdo radi. Tako bi se reklamirao i prostor ali bi se i ljudima približile igre. Svima nam je valjda poznato da je najveći problem kod početnike savladavanje pravila pa bi na ovaj način zainteresirani dobili instant rješenje. Kad bi se ti klipovi postavili na youtube i recimo većina nas se na njih pretplatija te podijelila ih npr. na svojim facebook stranicama mislim da bi to puno više pomoglo popularizaciji društvenih igara.
Bojim se da od toga ne bi bilo ništa jer za takav posao treba dobro zasukati rukave i treba imati bar kakvu-takvu opremu za snimanje, stalak i sl. Sumnjam da je netko spreman na takav utrošak svojeg slobodnog vremena.

Možda bi bolje i lakše izvedivo rješenje bilo ishoditi dozvolu od Rhadoa za sinkroniziranje ili lakše, titlanje njegovih videa na HR, pa to onda dijeliti putem kanala udruge. Za takvo što bi se lakše našlo voljnih za odraditi.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

U tom slučaju bih onda radije preporučio Watch It Played kanal, s obzirom da Mr Smith ima puno kvalitetnije videe, barem što se meni čini? Mikijeva ideja je super, doduše, ali štono bi moja mati rekla, "s ponedjeljka ćemo" (dakle kad se skupe uvjeti, odnosno, nikad :P)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
sadistikodado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

Podijelih temu jer je otišla u drugom (boljem!) smjeru.

OK, dakle kratki video materijali bi po vama bili dobra opcija? Bolja od pisanih (i lakše izvedivih) materijala?

Ako smo na videjima, treba pronaći one najkvalitetnije koji imaju dobre kratke videe početničkih društvenih igara, pa probati s njima napraviti kakvu suradnju oko lokalizacije materijala na HR.
Ti materijali bi bili korisni ne samo nama, nego državama čitave bivše YU, pa bi imali i bolju gledanost. ;)
Mislim da bi izbor igara za ovu svrhu mogao biti velik i sigurno bi rastao vremenom.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja bih rado pomogao s prijevodima; kakva sam picajzla inače u životu triput sam gora u govoru i pismu, tako da... :) Sumnjam da bi se itko usprotivio, od tvoraca, ako im podignemo gledanost barem malo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

BTW, ako ti video clipovi već imaju npr engleske subtitlove, onda se njih još jednostavnije može prevesti na HR i implementirati u video i to od samog autora. Samo da se prvo dogovorimo oko izbora autora, pa im napišemo službeni dopis od udruge.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”