Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la sadistiko »

Baš sam htio isto preporučiti Rodneya, on je kratak, točan i do sad sve i jedan (osim možda par prvih) video koji sam gledao ima (vjerojatno) napisan scenarij jer mu se ne događa da se ponavlja ili da nešto zaboravi ili da pogriješi.
Ja sam isto već prije pomišljao na takvo nešto. Ima fora videa koji uopće nemaju čovjeka nego animacije, a koji bi se vrlo lako mogli prevesti na hrvatski. Al ajde, nek se krene od nekud. To bi bilo super. Baš sam slušao neki dan priča o današnjim mladima, više uopće ne čitaju, nego daj video, to su u stanju par puta odgledati. Ali stvarno i sam ponekad neke stvari ne skužim iz pravila dok to ne vidim u živo ili na videu. Bitno je da je samo kvalitetno odrađen tutorial, a Watch it Played to zasigurno je.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
grofdendarii42dado
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

Savršeno!
On već ima i titlove na drugim jezicima, pa će sigurno biti otvoren da se dio njegovih tutoriala prevede na hrvatski! To bi mogao biti i lijepi boost naše udruge i rada. ;)
https://en.wikipedia.org/wiki/Watch_It_Played
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

Inače je i "naš" @presvjetli006 radio po meni dobre hrvatske video uratke u svojem kanalu Igre s police. Jedino što tamo nedostaje više dobrih igara za početnike. Kada bi on želio nastaviti s radom na tematici igara za početnike, bila bi to dobra win-win solucija. Ako je zainteresiran za takav nastavak rada.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la sadistiko »

Da, samo ili je nestao sa foruma ili je prestao snimati. Pretplatio se jesam na kanal, ali već dugo nisam vidio nikakav novi uradak
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 30 svi 2019, 09:03 Da, samo ili je nestao sa foruma ili je prestao snimati. Pretplatio se jesam na kanal, ali već dugo nisam vidio nikakav novi uradak

Ni ja. Vidim da je bio na forumu zadnji puta prije dva mjeseca. Možda ga mention dovede u raspravu :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
presvjetli006
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 tra 2013, 17:10
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la presvjetli006 »

Evo me ; vrati se iz Holivuda ; kakve ideje imate?
slika slika slika slika
IGRE S POLICE
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

presvjetli006 je napisao/la: 30 svi 2019, 12:17 Evo me ; vrati se iz Holivuda ; kakve ideje imate?
E dakle. Ideja je proizašla iz jedne druge teme, a sastoji se u tome da pokušamo kroz kratke video materijale ljude u HR brzo naučiti entry igre koje onda odmah mogu odigrati kod nas u MC-u. Znači neku vrstu kampanje "Brzo nauči i u Meeple'su zaigraj!".
Znači, radi se o kratkim video klipovima koji te brzo nauče igru, baš ovakvima kakve i inače radiš, no za igre koje su odlične za nove igrače, te naravno popularne. Kingdomino i BANG! su već tu, pa bi trebalo proširiti asortiman na Azul, Sagradu, možda i Catan, Carcassonne, Codenames, Junk Art itd. itd.
Sve te igre MC ima i može ti ih posuditi za potrebe snimanja.

Sve tvoje video materijale bi stalno promicali po fejsu i webu, te ih ugradili u informacije o igrama na našim stranicama, kao što je ovaj TTR:
https://igranje.hr/igre/ticket-to-ride (otvori dolje video pravila)

Na taj način bi tvoj kanal bio još vidljiviji i rasla bi mu popularnost. To je po meni definitivno bolje rješenje nego titlati na HR strane videe, jer kod čitanja titla oko skače na tekst umjesto da se koncentrira na ono što se u videu prikazuje. Kod igara je jako bitno da čovjek prati ekran i koncentrira se na ono što on prikazuje i paralelno sluša što se priča.

Danas mladi uglavnom samo gledaju videe, a čitanje je "teška kategorija", pa ajmo ih onda učiti s video clipovima. :)

Eto, to je to ukratko.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
sadistikoShichmarge
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

Također, početi ću prebacivati sve igre koje imamo u MC u našu bazu na web stranicama koja je sinkana s BGG-om, tako da imamo malo ozbiljniji i lakše pretraživ popis igara.
Zašto u našu bazu, a ne napraviti Collection na BGG-u, 1. zbog jezika, jer već imamo jako puno hrvatskih opisa, a ostale lako prevedemo postepeno (za početak bi bili preuzeti BGG ENG opisi), 2. zbog podizanja značaja i klikanja na naš web koji je onda još vidljiviji na Googleu, pa ljudi lakše dolaze do informacija o nama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
ShichsadistikoBJ_Speedy
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
presvjetli006
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 tra 2013, 17:10
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la presvjetli006 »

Brojke govore sve :) 158 preplatnika u dve god. po meni totalni lošinj; :) :) smjer kojim sam u zadnje vrijeme razmišljao krenuti je Warhammer 40k (sve što ide uz taj hobby), i tu i tamo koj bord gejm (gluposti sa kickstartera i slično/ugl novije stvari),; a kako smo davno pričali da možete stvari sa kanala lijepit gdjegod :) :) sad razmišljam pa zašto ne složiti i par videa o jednostavnim entry igrama kad galamite toliko pa da vidimo gdje će to otić (pošaljite mi listu od 10-etak igri koje bi vi )...ugl. pristup igrama u CM mi je riješen/dostupan; neču obečat ništa; ako šta odgovara ljepite gdjegod :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru presvjetli006 za post:
sadistiko
slika slika slika slika
IGRE S POLICE
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako društvene igre približiti novim igračima putem weba?

Post Postao/la grof »

presvjetli006 je napisao/la: 03 lip 2019, 09:03 Brojke govore sve :) 158 preplatnika u dve god. po meni totalni lošinj; :) :) smjer kojim sam u zadnje vrijeme razmišljao krenuti je Warhammer 40k (sve što ide uz taj hobby), i tu i tamo koj bord gejm (gluposti sa kickstartera i slično/ugl novije stvari),; a kako smo davno pričali da možete stvari sa kanala lijepit gdjegod :) :) sad razmišljam pa zašto ne složiti i par videa o jednostavnim entry igrama kad galamite toliko pa da vidimo gdje će to otić (pošaljite mi listu od 10-etak igri koje bi vi )...ugl. pristup igrama u CM mi je riješen/dostupan; neču obečat ništa; ako šta odgovara ljepite gdjegod :)
Može. Složimo ti listu igara za koje smatramo da bi trebali imati HR video clipove.
Mislim da ljudi koji igraju žešće naslove bolje barataju engleskim, pa traže već provjerene engleske izvore.
Novima u hobbyu sigurno će više pasati hrvatski, a novi u igranju traže i entry naslove, pa zato mislim da naglasak treba dati na tim igrama.
Ja odmah mogu predložiti ove naslove: Azul, Sagrada, Catan, Carcassonne, Splendor, Junk Art, Unusual Suspects, Concept, Dixit, Codenames HR ili Pictures ili to objediniti u jedan video. Eto ti posla. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”