reklame na forumu

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la grof »

sismis je napisao/la: 13 tra 2019, 15:43 Bon bon i ovaj frajer gore na screenshotu. Kaj nema opcije za one inline oglase izmedju postova?

Mislim, kolika je uopće očekivana zarada od oglasa? Za jednu prilično malu zajednicu, gubitak lurkera bi mogao biti veći od dobitka 50kn mjesečno.. Sjećam se na forum.hr, jedno vrijeme su oglasi blokirali cijeli komp svakih 10 sekundi, dakle govorimo o gaming mašini. Trebalo mi je da skužim u čemu je stvar, nakon tog me više nema tamo :/
Nema. Za sada nema.
Ne znam. Ta mala zajednica ipak producira oko 120.000 pogleda mjesečno na stranice ovdje.
Kažem, ideja je da se pojavljuje po jedan oglas na forumu u trenutku pregleda stranice (ili inline ili footer). To po meni ne bi trebalo biti strašno i to ne bi trebalo blokirati cijeli komp. S druge strane ti oglasi produciraju nekakvu zaradu udruzi od onih koji ovaj forum zaista koriste potpuno free.
Za sada je sve u testingu s ovim dobavljačem reklama. Moguće je da će inline oglasi biti svuda osim na oglasima, a oglasi će imati ove footer iskakajuće reklame. Molim još malo strpljenja za ova testiranja.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la sismis »

Nema problema, ja samo dajem feedback ;)

Ako će iskakajući biti samo na oglasima, onda ok, nije tolki bed...
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la grof »

sismis je napisao/la: 13 tra 2019, 16:45 Nema problema, ja samo dajem feedback ;)

Ako će iskakajući biti samo na oglasima, onda ok, nije tolki bed...
Pa da, tamo ih u konačnici mislim staviti, jer se pod oglasima baš odvija i nekakva zarada između korisnika, a na ostalim mjestima inline ili kao sada ispod headera ili u footeru. Vidjeti ćemo što donosi veći efekt.
Za sada čekamo da dobijemo još različitih kampanja, pa ćemo vidjeti kakvi će oglasi stizati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sismis
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: reklame na forumu

Post Postao/la gogo666 »

Fyi
Reklama u zaglavlju lomi layout


slika
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la grof »

Huh, pa u CSS-u je @media screen to trebao riješiti na mobile layoutu.
Ništa, očito imam još posla.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la roverandom »

:pogled_dolje :pogled_dolje

opet su na cijelom forumu
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la grof »

roverandom je napisao/la: 15 lis 2019, 20:58 :pogled_dolje :pogled_dolje

opet su na cijelom forumu
apdejtal se plugin za reklame, sad bi trebalo biti OK. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la grof »

Zbog toga što smo vođenje članstva prebacili na web portal i kako planiramo komunikaciju s članovima voditi preko portala, gdje će svi članovi koji si tako odrede u profilu primati na e-mail razne obavijesti, pa i glasanja za nabavku igara. A i meni je teško voditi evidenciju koji nick pripada-više-ne-pripada članu udruge, planiram gasiti posebne članske grupe na forumu.

No, zbog toga će trebati drugačije koncipirati prikaz reklama na forumu, pa je ovo konkretan prijedlog:

Reklame će se prikazivat svim neregistriranim i novo registriranim forumašima.

Novo registrirani forumaši su oni koji imaju mali broj postova i sada vas želim pitati da li je OK da je ta granica na recimo 10 postova ili bi trebala biti viša? A iznad toga postaju registrirani članovi kojima se reklame ne pojavljuju?

to je ono što forum u postavkama može. Sve drugo bi bilo petljanje po kodu.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la grof »

Osim prebacivanja svih članova foruma s manje od 10 postova u Nedavno registrirane članove, najavljujem i čišćenje foruma od korisnika koji nisu napisali niti jedan post i zadnji puta su se prijavili prije dvije godine. (ima ih oko 200-tinjak)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
sadistikomiljenko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: reklame na forumu

Post Postao/la grof »

I da, postovi postani u forumima "Web stranice i forum" i "Ostalo" i njihovim podforumima više se neće brojati novo registriranim članovima, pa nekome tko će se tamo raspisivati da bi dobio veći broj postova, to mu se neće uračunavati. Potičemo kvalitetnije diskusije po svim drugim forumima.
Ako mislite da se u još nekom forumu ne bi trebalo brojati postove, recite.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”