Prijedlozi za Male oglase

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la Antomon »

Povodom rasprave o cijenama, a u korist zajednice, pogotovo novih članova, predlažem:

- da se ponovo oživi tema Što je pošto prodano? (viewtopic.php?f=17&t=2465). Zamolite oglašivače/prodavače da istaknu za koliko su prodali nakraju igru. Moderator podforuma može voditi računa o pregledavanju tema ili uvedite pravilo da se zamoljuju oglašivači/prodavači da javi na PM tom i tom moderatoru pošto su prodali, ako bi htjeli ostati anonimni

- da se napravi uvodna tema u Malim oglasima kamo bi se dale generalne smjernice. Npr. koje trgovine gledati za cijene. Znamo da ima hrpa trgovina ali se uvijek vrtimo oko Philiberta, Zupija i ,sada manje, 365games. Naglasite grupne narudžbe preko Philiberta. Naglasite koje hrvatske trgovine treba gledati. Naglasite ako netko nije siguran da li igra iz oglasa stvarno toliko vrijedi, da može pitati tu i tu osobu. Ili još bolje otvorite dedicirani topic kamo će se raspravljati o cijenama. Znam da sve te informacije postoje na drugim podforumima, ali bi bilo zgodno radi preglednosti imati na jednom mjestu, na tom podforumu.

- razmislite da li bi podforum trebao biti dostupan za čitanje neregistriranim korisnicima

- najbolja stvar bi bila, ali je to u domeni pustih želja, kada bi se našao netko informatički podkovan i napravio web stranicu koja bi uspoređivala cijene na više relevatnih stranica. Znam da je to tehnički gotovo neizvedivo i da su to stvarno želje, ali sam morao nabaciti to kao udicu ako se netko hoće zakačiti :P
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la grof »

Iskreno, ne znam. Prvi pravi problem je u tome što svi samo nešto očekuju, ali malo je onih koji žele stvarno i dati malo svog slobodnog vremena da nešto prate i uređuju. Hrpa ljudi će uvijek naći vremena za beskorisne rasprave i prepucavanje, ali nitko ne želi npr. preuzeti brigu oko uređivanja ovog podforuma.

Imali smo par moderatora koje je odnio vihor njihovih života i više nisu aktivni. Par puta smo tražili voljne moderatore, ali nitko ne želi moderirati.

Udruga od samih malih oglasa nema baš neke koristi. Korist imaju isključivo posjetioci foruma koji infrastrukturu koriste potpuno free i mi kao udruga očekujemo od korisnika malih oglasa da se znaju pristojno međusobno ponašati i trgovati, a nama u udruzi ne pada na pamet glumiti policajce.

Da se uvede sustav da samo članovi udruge mogu trgovati ili da se neki mali postotak od svake trgovine predaje kao donacija udruzi (mislim da BGG tako funkcionira) onda bi već mogli govoriti o uvođenju čvršćih pravila i boljoj organiziranosti i praćenju Malih oglasa, ovako - to bi nama samo bila briga i dodatni posao više.

Hrvatske trgovine su naglašene u posebnoj kategoriji u koju bi možda trebalo prebaciti i Male oglase, pa da je trgovina na jednom mjestu foruma i o tome možemo razgovarati kao brzoj mjeri. Prodaje preko Njuškala su zapravo određeno "sivilo" u trgovanju i ne bi ih naglašavao kao posebne trgovine. Mogu ostati kao teme u malim oglasima.

Tema oko rasprave o cijenama se može uvesti kao zaseban topic, no to možete i sami. Ja je mogu naglasiti i staviti na vrh ili kao obavijest, pa da je istaknuta.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la Antomon »

Hvala na razmatranju.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la grof »

Antomon je napisao/la: 21 vel 2017, 07:53 Hvala na razmatranju.
Eto, temu sam razdvojio jer je i tako sve ovo bilo off-topičarenje, pa sada imate Raspravu o oglašavanju i cijenama igara.

Moguće ću Male oglase premjestiti u kategoriju s trgovinama.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la sadistiko »

Ma nemoj, nek ostanu mali oglasi, to su uglavnom oglasi za igru-dvije, rijetko tko prodaje 20+ igara
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 21 vel 2017, 08:34 Ma nemoj, nek ostanu mali oglasi, to su uglavnom oglasi za igru-dvije, rijetko tko prodaje 20+ igara
Tematski je to prodaja igara, pa bi bilo možda mudro to staviti u Kategoriju s ostalim prodajama ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la DarkDefender »

Ovako ja gledam na stvari:
1. Slobodna zemlja, slobodni ljudi. Svatko ima pravo reci ono sto mu je na umu pa tako i komentirati necije cijene. Bilo je i ljudi koji su komentirali da netko prodaje prejeftino jer je igra super pa se nitko nije bunio.

2. Ako pricamo da kupac mora biti sposoban provjeriti malo cijene, mozemo pricati i o tome da prodavac mora biti sposoban braniti svoje cijene u ovom drustvu pokretanom konkurencijom i marketingom. Znaci ta teza ne stoji ni u socijalizmu, ni u kapitalizmu. Ako netko neopravdano blati cijene, samo ga treba traziti da to potkrijepi linkovima. Prodavac uvijek moze u svoj post dodati i pokoji link na temelju cega opravdava cijenu.

3. Ono sto se slazem jest da nije uredu napadati nekoga zbog visokih cijena. Netko je igru koja se, na internetu, da nabaviti za 300kn kupio za 400kn i sad je pokusava prodati za 320kn. Nema razloga napadati tog covjeka da nije normalan i samo pokusava zaraditi. Meni je uredu da pokusava vratiti dio ulozenog. Ali pristojan komentar kako je cijena previsoka nije napradanje. Ako se igra ne proda, shvatiti ce i staviti manju.

Zakljucak: Nije bitno sto se kaze, nego kako se kaze. Netko stavi oglas i ne stavi u oglas ni cijenu, ni odakle je, ni u kojem je stanju igra i normalno je da mu netko napise da bi bilo dobro da te stvari napise. Tako je isto normalno da mu kaze kako ljudi na ovom forumu imaju pristup jeftinijim igrama i da bi mu bilo dobro sniziti cijenu. Nije dobro reci mu da je budala. Eto :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 4):
AntomonkockicasadistikoShich
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la DarkDefender »

E, kako vam se cini ideja da se u malim oglasima naprave 4 podforuma: Prodaja, Kupovina, Zamjena i Aukcije? Mozda i Darivanja (iako sam do sad vidio samo 1 ili 2 pa mozda nema smisla)

Jer dosta ljudi bumpa svoje postove (samo da se ogradim, nema nista lose u tome) pa stvari jako brzo odu s prve stranice sto dovodi do jos bumpanja i tako... ovako bi barem malo vise preglednosti unijeli.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la Gordan »

1) Zašto bi prodaja bila odvojena od aukcije?
2) Ljudi često nude igru na prodaju ili zamjenu. Dakle u istom postu je [P] i [Z], a potencijalno i [K]. Ne vidim kako je to lošija opcija od slanja u tri zasebna podforuma.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Prijedlozi za Male oglase

Post Postao/la sadistiko »

čovjek je mislio samo radi toga što prebrzo oglasi odu s prve stranice, pa se onda puno bumpa, al ja isto mislim da ne bi trebalo razdvajati forume pošto se neki oglasi preklapaju.
slika
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”